خانه های ارزان قیمت در کانادا

مسکن ارزان قیمت در کانادا

پیدا کردن مسکن ارزان در کانادا، می تواند برای بسیاری از خانواده ها به عنوان یک چالش محسوب شود. در کانادا گزینه های متفاوتی وجود دارد که ممکن است برای دسترسی به این درخواست مناسب باشد:

  • تعاونی های مسکن
  • خانه های سالمندان
  •  مسکن خانواده
     

تعاونی های مسکن در کانادا

تعاونی مسکن ارائه کننده مسکن بدون سود برای اعضای تعاونی می باشد. اعضای تعاونی حقوق مالکانه نسبت به خانه های خود نداشته و در صورت جابجایی، خانه آنها به تعاونی بازگردانده شده و در اختیار سایر افراد یا خانواده های متقاضی قرار می گیرد.
هر تعاونی مسکن یک موسسه حقوقی است و در مجموعه شرکتهای تعاونی محسوب می گردد. مالکیت ساختمانها (معمولا آپارتمان و گاهی اوقات خانه) با این سازمانها است و به اعضای مقیم در واحد های مسکونی اجاره داده می شود.
مبلغ اجاره ماهیانه برای برخی از خانواده ها، متناسب با میزان درآمدشان شامل تخفیف می گردد. مقدار تفاوت بین مبلغ پرداختی و اجاره واقعی توسط دولت تامین گردیده و به تعاونی پرداخت می شود. سایر خانواده ها اجاره کامل را با توجه به هزینه های ساختمان، پرداخت می نمایند.

از آنجا که مبلغی که از اعضا دریافت میشود فقط معادل هزینه های تعمیرات، هزینه های جاری و ذخایر مورد نیاز ساختمان می باشد، زندگی در این ساختمانها به نسبت میانگین قیمت مسکن در کانادا در بخش خصوصی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

همچنین، تعاونی مسکن سبب ایجاد امنیت خاطر برای اعضا می گردد. تعاونی ها بوسیله اعضای خود اداره شده و هر کدام از اعضا حق یک رای در اتخاذ تصمیمات مجموعه مسکونی خود خواهند داشت.
 

قیمت اجاره خانه در کانادا

قانون موجر و مستاجر در مورد تعاونی مسکن صدق نمی کند.
 در مقایسه آپارتمانهای تعاونی با مجموعه های خصوصی ، علاوه بر پایین بودن قیمت ، وجود فضای دموکراتیک اجتماعی در تصمیم گیری ها را می توان ذکر کرد. اعضای تعاونی ، هیئت مدیره  و کارمندان همگی نسبت به تعاونی مسئول و پاسخگو هستند. فردی میتواند عضو تعاونی شود که:
تقاضای عضویت وی توسط هیئت مدیره تایید گردد.
ضمن عضویت،موافقت خود را مبنی بر پذیرش قوانین معاملاتی تعاونی اعلام نماید.

 

ساخت و ساز در کانادا

خدمات خانه سازی استانی برای کمک به احداث واحدهای مسکونی اجاره ای ارزان تر، برای خانواده های کم درآمد فعالیت می نماید. این خدمات خانه سازی ، دو برنامه مسکن اجتماعی را مدیریت می کند:
 - برنامه مسکن سالمندان
 - برنامه مسکن خانواده

برنامه مسکن سالمندان ارائه کننده واحدهای آپارتمانی برای افراد بالای 60 سال با درآمد پایین و متوسط می باشد. واحدهای مسکونی سالمندان در بسیاری از محله ها، در سراسر استان قابل دسترس هستند.
برنامه مسکن خانواده ارائه کننده مسکن اجاره ای برای خانواده های با درآمد پایین و متوسط می باشد. این واحدهای مسکونی در شهرستان مختلف در سطح استان قابل دسترس می باشند.
میزان اجاره برای هر دو برنامه فوق، معادل 25 ٪  کل درآمد خانوار است.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن