ورود به کانادا

 ورود دانشجویان به کانادا

ورود به کانادا

بعد از مدت ها ویزای کانادا را دریافت کرده اید و به سلامتی قصد ورود به کانادا را دارید. طبق نظر سایت مهاجرت به کانادا، مهاجران در لحظه ورود به کانادا در فرودگاه می بایست، فرم ورود به کانادا را پر کنند یا اپلیکیشن ورود به کانادا بنام Arrive Can را آنلاین تکمیل کنند.

راهنمای فرم arrivecan

از زمان شروع کرونا تکمیل این فرم اجباری شد که الان اختیاری است. مهاجر جدید باید اطلاعات تاریخ سفر، نوع واکسن، تعداد همراهان، نوع ویزا و وسایل همراه خود را درج کند.

ورود سیگار به کانادا

قیمت سیگار در کانادا گران و برابر 13.82دلار برای هر بسته بیست تایی در سال 2023 است. اگر شما 18 سال به بالا باشید می توانید بدون مالیات تا 200 نخ یعنی 20 پاکت یا یک باکس را با خود به کانادا بیاورید. سیگار الکترونیکی یا ویپ نیز فقط 100 میلی لیتر در حالیکه باتری ان خارج شده می توانید ببرید.

میزان ارز مجاز برای ورود به کانادا

هر نفر تا 10هزار دلار کانادا یا معادل آن به ارزهای دیگر می تواند وارد کانادا کند، امکان بردن مقادیر بیشتر وجود دارد ولی حتما در فرودگاه هنگام لندینگ باید به آفیسر دلیل و مقدار آن را توضیح دهید(این مورد توصیه نمی شود) همچنین خروج ارز بیشتر از 5هزار یورو از ایران غیرقانونی است.

بردن برنج به کانادا

مسافرین برای مصرف شخصی (نه فروش) تا 20 کیلوگرم برنج می توانند وارد کانادا کنند به شرطی که طبق نظر اداره بهداشت کانادا و مرزبانی کانادا بیماری های گیاهی از قاره ای به قاره دیگر منتقل نشود. زیرا بیماری های خطرناک می تواند زندگی در کانادا را برای دیگر کانادایی ها مشکل کند. البته برنج های تایلندی با مارک خروس تقریبا مزه برنج ایرانی را می دهد که در سال 2023 کیلویی 3دلار است. 
برنج ایرانی 5 دلار
بادام ایوانکی 9دلار
رب دلپذیر 650 گرمی 3دلار
آب لیمو مهرام 3 دلار
کشک مهرام 3 دلار
پسته سمنان 17 دلار
گردو تویسرکان 8 دلار
پنیر کاله 4 دلار

ورود فرش به کانادا

کانادا محدودیتی برای ورود فرش ندارد به شرط آنکه برای مصرف شخصی باشد. اگر مقیم کانادا هستید و بیش از یک روز خارج کانادا بودید تا 200دلار و بیش از دو روز 800 دلار معافیت مالیات و گمرکی برای بردن کالا به کانادا دارید.

میزان مجاز خروج فرش همراه مسافر

بجز کشورهای زیارتی، هر نفر تا 24 مترمربع فرش دستباف ایرانی و 40 مترمربع گلیم دستباف به عنوان کالای همراه مسافر می تواند از کشور برای مصارف شخصی خارج کند.

بردن طلا به کانادا

همانطور که در بالا اعلام کردیم هر فرد می تواند تا 10هزار دلار کانادا ارز یا معادل آن ارزهای دیگر بدون مشکلی به کانادا ببرد. طلا نیز جزو این ده هزار دلار قرار می گیرد و اگر مجموع ارزش طلا و اسکناس بیشتر از ده هزار دلار شد باید در مرزبانی با دلیل ذکر گردد.
استثنا: اگر برای اولین بار در کانادا لند می کنید این میزان ارز مجاز و طلا و ... می تواند به عنوان goods to follow محسوب شود و محدودیت ندارد.
 

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن