اداره مهاجرت کانادا وب فرم دارندگان اقامت دائم منقضی شده را قبول نمی کند

بازدیدکنندگان : 921 نفر 1399/10/17
اداره مهاجرت کانادا وب فرم دارندگان اقامت دائم منقضی شده را قبول نمی کند
اداره مهاجرت کانادا وب فرم سفر دارندگان اقامت دائم منقضی شده را قبول نمی کند

اداره مهاجرت کانادا می گوید که بعد از صدور تاییدیه سفر به کانادا، با دارندگان اقامت دائم منقضی شده COPR  تماس می گیرند.

براساس اعلامیه ای که در تاریخ 5 ژانویه 2021 صادر شد، دارندگان برگه های لندینگ و اقامت دائم منقضی شده نباید از وب فرم یا ایمیل برای تماس با اداره مهاجرت کانادا استفاده کنند. 
با توجه به اطلاعیه اداره مهاجرت کانادا که در 5 ژانویه 2021 در وب سایت دولت منتشر گردید؛ دارندگان اقامت دائم منقضی شده برای سفر به کانادا نباید از طریق ایمیل یا فرم وب با سازمان مهاجرت تماس بگیرند. اداره مهاجرت کاناداIRCC  می گوید بعد از بررسی شرایط صدور تاییدیه ورود به کانادا با دارندگان اقامت دائم منقضی شده تماس می گیرند. 

در جولای سال 2020 سازمان مهاجرت کانادا از دارندگان اقامت دائم منقضی شده COPR خواست تا در زمان ورود به کانادا  از وب فرم برای اطلاع دادن به سازمان مهاجرت استفاده کنند، که خبر آن را در موسسه گنجی اعلام کردیم. 

COPR چیست


بعد از تایید اقامت دائم متقاضی مهاجرت COPRs صادر می شود. Confirmation of Permanent Residence  که به اختصار CoPR نامیده می شود آخرین مدرک در پروسه دریافت ویزای اقامت دائم کانادا یا همان کارت پی آر 5 ساله است. تاریخ اعتبار "کو پی آر" دقیقا یکسال بعد از تاریخ انجام مدیکال است.این مدرک باید برای تمام اعضا خانواده داخل پرونده مهاجرت صادر شود و همراه متقاضی هنگام لندینگ با تاریخ اعتبار کافی باشد. بعد از ورود حدود 45 تا 60 روز زمان می برد تا کارت پی آر به آدرس فرد در کانادا ارسال شود. مهاجران جدید که تاییدیه لندینگ بعد از پیکاپ را دریافت کرده اند می توانند تا پایان تاریخ ویزای مندرج روی پاسپورت خود وارد کانادا شده و مرحله لندینگ در خاک کانادا را کامل کنند. اما ویروس کرونا برنامه سفر افراد به کانادا را دچار اختلال کرده و فعلا باید منتظر باشند. مرزهای کانادا برای افرادی که COPRs آنها قبل از تاریخ 18 مارس 2020 برابر 8اسفند1398 تایید شده بود باز است.
اما افراد به علت کاهش پروازها یا دیگر عوامل ناشی از پاندمی کورنا امکان سفر به کانادا را نداشتند. در این مدتCOPR  افراد قبل از سفر به کانادا منقضی شده و اتباع خارجی با این مدارک منقضی شده نمی توانند به کانادا بیایند، این قانون قبل از کرونا هم وجود داشت. سازمان مهاجرت کانادا IRCC در ماه ژوئیه وب فرمی را اعلام کرد که دارندگانCOPR  منقضی شده باید درخواست نامه ورود به کانادا را داشته باشند، با دریافت نامه رسمی می توانند سوار هواپیما شوند. 

برای دریافت تاییدیه و مجوز سفر به کانادا چه کاری باید انجام داد


از آنجائیکه وب فرم در تابستان اجرایی شد، اداره مهاجرت کانادا تا سپتامبر 2020 هیچ گونه مجوز ورودی را صادر نکرد. 
معاون وزیر مهاجرت کانادا؛ دانیل میلز در جلسه ای اعلام کرد، حدود 10 هزار پرونده دارای COPR اکسپایر شده وجود دارد، که طی ماه گذشته 6000 پرونده بررسی و فقط 500 مورد توانستند مجوز ورود دریافت کنند.
در طی ماه های گذشته تعداد زیادی از افراد که وب فرم را تکمیل کرده بودند آماده سفر شده اند اما برای آنها مجوز صادر نشده و برای آنها پاسخ" پرونده شما در حال بررسی است" صادر گردیده، زمان ورود مشخصی برای این افراد تعیین نشده است. سازمان مهاجرتی گنجی پیگیری لازم برای ارائه زمان مشخص را جهت موکلین خود انجام خواهد داد.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
مهرسام1399/11/05
سلام من سنم 35 سال مدرک کارشناسی دارم کاپیتان کشتی های ساحلی و افسر اول کشتی های اقیانوس پیما هستم ،12 سال سابقه ی کاری دارم،خانومم لیسانس کامپیوتر
  • گنجی
  • 1399/11/07
بهتر است همسرتان ایلتس بگیرد و برای برنامه نیروی متخصص استانی اقدام شود.
حمید1399/10/17
آیا کسانیکه 2021 هم برگه لندینگ گرفتند و پیکاپ ویزا کانادا انجام دادند شامل می شود؟
  • گنجی
  • 1399/10/21
بله به دلیل کرونا و واکسیناسیون در کانادا شامل تمام افراد دارای COPR می شود.
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا