از کدام روش استانی در کانادا می توان مهاجرت کرد

بازدیدکنندگان : 4530 نفر 1399/08/18
از کدام روش استانی در کانادا می توان مهاجرت کرد

از کدام روش استانی در کانادا می توان مهاجرت کرد

برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) فرصت های زیادی را به طیف گسترده ای از متقاضیان مهاجرت به کانادا ارائه می دهد.
استانهای کانادا ماه گذشته بیش از ده قرعه کشی در بخش جذب مهاجر به کانادا برگزار کردند.
در مجموع، همه دعوتنامه های اخذ اقامت دائم کانادا ی صادر شده منجر به پذیرش 3000 مهاجر جدید در بخش مهاجرت به کانادا از طریق استانی در سراسر کشور شد.

دو برنامه مهاجرت استانی در کانادا وجود دارد که در جستجوهای گوگل به این نام معروفند Provincial Nominee Programs - PNP:

_ برنامه های مهاجرت استانی، که با برنامه اکسپرس اینتری مرتبط است.

_ برنامه های مهاجرت استانی خاص استان، که با برنامه اکسپرس اینتری مرتبط نیست.


همه 9 استان و 2 منطقه ای که در برنامه مهاجرت استانی کانادا شرکت می کنند، ظرفیت پذیرش برنامه های مهاجرت استانی را که با اکسپرس اینتری مرتبط هستند را افزایش می دهند.
این برنامه ها به استانها امکان جذب مهاجر متقاضی مهاجرت به سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا را می دهد، که مجموع داوطلبان مهاجرت سه گروه اصلی مهاجرت اقتصادی کانادا را شامل می شود: گروه نیروی کار ماهر، نیروی کار فنی و حرفه ای و گروه تجربه کانادایی.

برنامه مهاجرت های استانی کانادا، به استانها و مناطقی که در برنامه مهاجرت شرکت می کنند، اجازه می دهد که هرسال تعداد معینی از نامزدهای مهاجرت اقتصادی را برای اقامت دائم معرفی کنند.
از مهاجرانی که از طریق برنامه های استانی خاص استان انتخاب می شوند، دعوت می شود تا برای مهاجرت استانی اقدام کنند.
در صورت موفقیت، 600 امتیاز اضافی نسبت به سیستم جامع امتیاز بندی اکسپرس اینتری (CRS) دریافت می کنند که در واقع دعوت نامه درخواست اقامت دائم آنها تضمین می شود.

هفته گذشته،کانادا برنامه مهاجرت 2021_2023 را منتشر کرد که بالاترین میزان مهاجرت را مورد بررسی قرار داد. برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) در نظر دارد افزایشی که پذیرش مهاجر جدید به کانادا درسالهای اخیر داشته است را ادامه دهد.
هدف برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) پذیرش 80800 مهاجر در سال 2021 است که انتظار می رود این تعداد به صورت سالانه افزایش یابد.
 سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا در سالهای 2022_2023 در نظر دارد تعداد پذیرفته شدگان برنامه مهاجرت استانی (PNP) رابه 81500 و 83500 برساند.

هرساله بیش از 100 دوره دعوتنامه برای پذیرش مهاجران در سراسر کانادا برگزار شده که نتیجه انجام بیش از 10 دوره دعوت در هر ماه بوده. ماه اکتبر از این قاعده مستثنی نبوده است. اینجا یک مرور کلی از جدیدترین برنامه های استانی و دوره های دعوت مهاجران وجود دارد:

آلبرتا

آلبرتا اعلام کرد که در حال راه اندازی پورتال و مسیر جدید مهاجرت برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی از موسسات تحصیلات تکمیلی شامل فوق لیسانس و دکتری آلبرتا است.

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا-ونکوور- بیش از 900 دعوت نامه جدید برای درخواست برنامه مهاجرت استانی صادر کرد، که از طریق شش قرعه کشی مختلف بین 6 تا 27 اکتبر انجام شده. دو قرعه کشی در برنامه مهاجرت استانی آزمایشی نیروی کار فنی بریتیش کلمبیا  BC PNP انجام شد، که به منظور حمایت از بخشهای فناوری استانها و جذب استعدادها خصوصا مهندسین کامپیوتر و هوش مصنوعی و آی تی است.
دو قرعه کشی دیگر از طریق برنامه مهاجرت اکسپرس اینتری و نیروی متخصص برای کارگران ماهر، افراد با تخصص پایین، نیمه ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی دعوتنامه صادر کرده است. این استان از طریق برنامه مهاجرت کارآفرینان دو قرعه کشی انجام داد که 20 متقاضی مهاجرت کارآفرینی ونکوور در 20 اکتبر را دعوت کرد.

منیتوبا

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا MPNP دو قرعه کشی دعوت از مهاجران را در اکتبر 2020 برگزار کرد. استان منیتوبا -وینیپگ- در مجموع 397 دعوتنامه برای نیروی کارماهر منیتوبا، نیروی کار ماهر خارج از کشور و گروهای تحصیل کرده بین المللی صادر کرده.

نوااسکوشیا

نواسکوشیا در 22 اکتبر براساس برنامه مهاجرت استانی((PNP قرعه کشی از استخر مجازی متقاضیان مهاجرت به کانادا انجام داد و از مهاجرانی که دارای پروفایل در برنامه اکسپرس اینتری و شاغلین به عنوان برنامه نویسان کامپیوتر یا طراحی و توسعه و تولید سیستم های رایانه ای و گرافیکی دعوت به عمل آورد.

انتاریو

برنامه مهاجرت استانی انتاریو (OINP) همچنین در ماه اکتبر فعال بوده است، و دعوت نامه را برای کارآفرینان و کسانی که دارای سابقه کار در یکی از شش شغل فنی دارند ، صادر کرده است. قرعه کشی برنامه مهاجرت بخش فناوری استانی اونتاریو (OINP Tech) در 15 اکتبر انجام شد، که از مهاجران اکسپرس اینتری با امتیاز بین 462تا470 دعوت شد، علاوه بر آن 21 داوطلب کارآفرینی 21 اکتبر دعوتنامه ارسال مدارک تکمیلی دریافت کردند. انتاریو برنامه job offer)) پیشنهاد شغلی خود را باز کرد، 2150 نیروی کار خارجی را در21 اکتبر پذیرفت.

جزیره پرنس ادوارد

برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) در 15 اکتبر قرعه کشی انجام داد، که 211 مهاجر اکسپرس اینتری ،نیروی کار ماهر و مهاجران بخش سرمایه گذاری را دعوت کرد.

ساسکاچوان

ساسکاچوان از طریق برنامه مهاجرت استانی خود سه دوره دعوت از مهاجران را انجام داد،که 1073 دعوتنامه برای داوطلبان مهاجرت در 7و 21 اکتبر صادر کرد.

کبک

استان کبک -مونترال- برنامه مهاجرت استانی ندارد، در عوض، مسیر مهاجرت خاص خود را برای کسانی که می خواهند در این استان زندگی و کار کنند، دارد. در اوایل ماه اکتبر، استان کبک نتیجه یک دوره از انتخاب مهاجران را اعلام کرد که 365 داوطلبی که از طریق پورتال Arrima ابراز علاقه کرده بودند را  پذیرفت، که برنامه های مربوط به نیروی کار ماهر کبک را در بر می گیرد. 

اگر شما هم علاقمند مهاجرت به کانادا هستید، ابتدا فرم ارزیابی را پر کرده و تامل کنید تا پاسخ شما از طریق ایمیل ارسال گردد،هرچند بعد از تکمیل فرم میتوانید سوالات خود را از طریق تلگرام، اینستاگرام و واتس آپ جویا شوید.

telegram_Canada_Ganji

دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا