اقامت دائم برای افراد داخل کانادا

بازدیدکنندگان : 3917 نفر 1400/05/14
اقامت دائم برای افراد داخل کانادا
ورک پرمیت جدید برای افرادی که ویزای موقت دارند و می خواهند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

کانادا مراحلی را که باید نیروی کار ضروری و دانشجویان بین المللی برای دریافت ورک پرمیت طی کنند را منتشر کرده است، افرادی که ویزای موقت دارند و برای اقامت دائم اقدام کرده اند می توانند از طریق ویزای ورک پرمیت جدید، اقامت خود در کانادا را تمدید کنند.

دستورالعمل های جدید  اداره مهاجرت کانادا برای کسانی است که ویزای موقت دارند و می خواهند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. 
شش برنامه جدید مهاجرتی برای تبدیل ویزای موقت به اقامت دائم در اردیبهشت ماه آغاز شد و مسیرهای مهاجرتی را به دانشجویان خارجی فارغ التحصیل شده، و نیروی کار ضروری و فرانسوی زبانها در کانادا ارائه می دهد.
در تاریخ 14 آوریل 2021 اداره مهاجرت کانادا مسیرهای جدیدی را برای اقامت دائم کانادا معرفی کرد تا 90.000 نیروی کار ضروری، دانشجوی بین المللی و فرانسوی زبانها بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. این برنامه ها در تاریخ 6 می ایجاد شد. این برنامه ها برای نیروی کار موقت و دانشجویان بین المللی است که از قبل در کانادا زندگی می کردند و مهارت و تجربه لازم برای مبارزه با بیماری کرونا و بهبود شرایط اقتصادی کانادا را دارند. مهاجران می توانند پرونده های خود را از تاریخ 16/2/1400 تا 14/8/1400 ارسال کنند، اما اگر سهمیه پذیرش 90.000 پرونده قبل از نوامبر پر شود، دولت کانادا هیچ پرونده ای را نمی پذیرد. 

کسانی می توانند از طریق برنامه های جدید اقدام کنند که قبلا مدارک ویزای موقت در کانادا مثل مجوز کار یا تحصیل را داشتند. ویزای ورک پرمیت جدید برای افرادی است که مدارک فعلی آنها اعتبار کمی دارد. ویزای ورک پرمیت به عنوان راهی برای نگه داشتن نیروی کار در کانادا است در حالی که اداره مهاجرت کانادا پرونده های آنها را برای اقامت دائم بررسی می کند.
این ورک پرمیت جدید تا 31 دسامبر 2022 برابر10/10/1401معتبر است. اگر همسر متقاضی، شریک زندگی قانونی یا فرزند وابسته بالای 18 سال در کانادا باشند، می توانند درخواست ورک پرمیت دهند.

ورک پرمیت جدید برای کدام برنامه ها استفاده می شود؟


ورک پرمیت جدید در برنامه های ویزای موقت به اقامت دائم استفاده می شود. شش برنامه جدید وجود دارد، سه مورد از این برنامه ها محدودیت در پذیرش مهاجران دارد و برای انگلیسی زبانها باز است، سه مورد دیگر فقط برای فرانسوی زبانها است و هیچ محدودیتی در پذیرش ندارد. 

برنامه ها به همراه سهمیه پذیرش آنها در اینجا ذکر شده است:

_ نیروی کار در کانادا، برنامه A برای کارکنان مراقبت های بهداشتی 20.000 پرونده
_ نیروی کار در کانادا، برنامهB  برای نیروی کار ضروری غیر بهداشتی 30.000 پرونده که سهمیه پر شده.
_ فارغ التحصیلان بین المللی، 40.000 پرونده که سهمیه پر شده. 
_ نیروی کار در کانادا، برنامه A برای نیروی کار بهداشتی فرانسوی زبان بدون محدودیت در پذیرش
_ نیروی کار در کانادا، برنامه B  برای نیروی کار غیر بهداشتی ضروری فرانسوی زبان بدون محدودیت در پذیرش. 
_ فارغ التحصیلان بین المللی فرانسوی زبان بدون محدودیت در پذیرش

برنامه های جدید در تاریخ 14/8/1400 یا زمانی که اداره مهاجرت حداکثر تعداد پرونده ها را بپذیرد، بسته می شوند. تا به حال برنامه فارغ التحصیلان بین المللی و نیروی کار ضروری در مشاغل غیر بهداشتی پر شده است.
افرادی که ویزای موقت دارند و در یکی از مشاغل تعیین شده کار می کنند و از داخل کانادا متقاضی اقامت دائم هستند، می توانند با توجه به پذیرش 20.000 نیروی کاری بهداشتی یا 30.000 نیروی کاری ضروری اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. 

دانشجویان و دارندگان ویزای کار چه زمانی می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند؟


ادراه مهاجرت کانادا می گوید شما می توانید حداکثر چهار ماه قبل از انقضاء وضعیت موقت فعلی خود اقدام کنید. اعضای خانواده شما می توانند در هر زمانی اقدام کنند. اگر وضعیت موجود خود را حفظ کنید یا اینکه واجد شرایط برای تمدید وضعیت خود باشید می توانید در هر زمانی اقدام کنید. 

چگونه باید برای ورک پرمیت کانادا اقدام کنید؟


تنها روش برای اقدام به صورت آنلاین است و توجه کنید که در مرزکانادا نمی توانید اقدام کنید.  اگر به علت معلولیت یا عدم اتصال به اینترنت نمی توانید به صورت آنلاین اقدام کنید، اداره مهاجرت پرونده های کاغذی را هم می پذیرد. 

مرحل اول، هر چیزی که شما باید برای ورک پرمیت کانادا تهیه کنید

برای درخواست آنلاین باید یک اسکنر یا دوربین تهیه کنید. برای پرداخت هزینه ها به کارت اعتباری خود نیاز دارید. 
برای استفاده از راهنمای دستورالعمل اداره مهاجرت کانادا برای پر کردن فرم ها باید Adobe Acrobat Reader را در کامپیوتر خود دانلود کنید. 

مرحله دوم، هزینه های ورک پرمیت کانادا خود را پرداخت کنید

شما باید 155 دلار هزینه تمدید ورک پرمیت را در وبسایت دولت پرداخت کنید. چون شما از پرداخت 100 دلار هزینه دارنده ورک پرمیت معاف هستید، پس باید هزینه را قبل از درخواست آنلاین بپردازید. 

مرحله سوم، وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید

برای شروع درخواست، یک حساب کاربری در وبسایت اداره مهاجرت نیاز دارید. شما می توانید از این حساب برای ارسال فرم های درخواست خود و بررسی وضعیت خود استفاده کنید. 
بعد از اینکه وارد شدید شما باید به بخش شروع پررونده خود در صفحه خوش آمدگویی بروید. بعد روی درخواست برای ورود به کانادا کلیک کنید. بعد به بخش پروفایل من، در قسمت پایین بروید. روی دکمه ویزای توریستی، تحصیل یا ورک پرمیت کلیک کنید. سرانجام در صفحه بعد ، مرحله بعد را انتخاب کنید. 

مرحله چهارم، چک لیست مدارک ورک پرمیت کانادا را دریافت کنید

بعد از ایجاد حساب کاربری خود، برای دریافت چک لیست مدارک شخصی خود، باید یک سری سوالات را پاسخ دهید.
بگویید که می خواهید موقتا کار کنید برای مدت بیشتر از شش ماه. زمانی که از شما در مورد وضعیت فعلی مهاجرت در کانادا سوال می کند هم کارگر و هم دانشجو باید گزینه کار کردن را انتخاب کنند. برای دانشجویان این یک اقدام موقتی است چون اداره مهاجرت کانادا سیستم برنامه ها را به روز می کند.
وقتی از شما سوال می کنند که از طریق کدام برنامه اقدام می کنید، شما باید گزینه من از طریق برنامه فعال عمومی یا برنامه آزمایشی اعلام شده در اداره مهاجرت کانادا برای ورک پرمیت اقدام می کنم را انتخاب کنید.
از شما سوال می شود که هزینه هایی برای پرونده شما وجود دارد. آیا هزینه های خود را پرداخت کردید؟ آیا معافیت مالیاتی دارید؟ پاسخ شما نه من از پرداخت هزینه ها معاف هستم . حتی اگر قبلا 155 دلار هزینه را پرداخت کرده باشید، از پرداخت هزینه دارنده مجوز کاری معاف هستید. 

مرحله پنجم، فرم های ورک پرمیت کانادا را پر کنید

راهنمای دستورالعمل اداره مهاجرت کانادا به شما کمک می کند تا بعد از داشتن چک لیست ها، فرم ها را پر کنید. 
یکی از مدارک مورد نیاز فرم IMM 5710 است که به نام برنامه تغییر شرایط یا تمدید اقامت یا ماندن در کانادا به عنوان نیروی کار است. در بخش جزئیات کار در کانادا در کادر 1 شما ورک پرمیت را انتخاب کنید. در کادر 4 برنامه اقامت موقت به اقامت دائم را در کادر عنوان شغل وارد کنید. در کادر شرح مختصری از وظایف نام برنامه اقامت دائم مورد نظر خود را وارد کنید. مثلا دستور العمل ها برای نیروی کار خارجی در کانادا با تجربه کاری کانادایی در مشاغل ضروری. 
برای مدت اشتغال می توانید یک تاریخ پایان را درخواست کنید که حداکثر تا 21 دسامبر 2022 برابر30/9/1401 باشد. شما نمی توانید تاریخی که بیشتر از زمان انقضاء گذر نامه خود باشد را بخواهید. 

مرحله ششم، مدارک صحیح ورک پرمیت کانادا را آپلود کنید

به عنوان متقاضی اصلی، شما مدارکی که شامل یک کپی از رسید هزینه ها، مدرکی که نشان دهد در زمان درخواست کار، شما به صورت قانونی کار می کردید، اثبات نتیجه آزمون زبان، کپی گذرنامه خود، یک عکس دیجیتالی و فرم اطلاعات خانواده را لازم دارید. 
شما برای هریک از اعضای خانواده یک معاینه پزشکی، یا مدرک دیگر مثل گواهی ازدواج یا گواهی تولد را نیاز دارید. 
اعضای خانواده در کانادا لیست مدارک خود را دارند. آنها فرم درخواست عمومی کانادا به نام IMM 0008 را دارند. این فرم باید نام عضو خانواده را همانطور که در پرونده متقاضی اصلی ذکر شده را نشان دهد. 

بعد از اقدام ورک پرمیت کانادا

بعد از درخواست شما، یک افسر مهاجرت پرونده شما را بررسی می کند. آنها سابقه قبلی کارفرمای شما را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که آنها شرایط غیر قابل قبول نداشتند. شما باید شرایط لازم برای ورک پرمیت را داشته باشید. 
اگر تشخیص دهند که پرونده شما ناقص است، بدون بررسی آن را به شما برمی گردانند. شاید از شما اطلاعات بیشتر بخواهند تا ارسال کنید. 
اگر واجد شرایط باشید، آنها ورک پرمیت را به آدرس کانادایی که به آنها داده اید ارسال می کنند. در این ورک پرمیت نوع کاری که می توانید انجام دهید، کارفرمایی که می توانید برای آن کار کنید، جایی که می توانید کار کنید و مدت زمانی که می توانید کار کنید مشخص است. 

نحوه پیوستن اعضای خانواده به ویزای کاری جدید در برنامه اقامت موقت به اقامت دائم 


اعضای واجد شرایط خانواده می توانند براساس قانون ویزای کاری جدید در کانادا کار کنند. 
ویزای کاری جدید برای نیروی کار ضروری و دانشجویان فارغ التحصیل شده در کانادا تا تاریخ 31 دسامبر 2022 برابر 10/10/1401 باز است. مهاجران برنامه ویزای موقت به اقامت دائم TR to PR می توانند اعضای خانواده خود را به برنامه ویزای کاری جدید اضافه کنند. 
ویزای کاری جدید در تاریخ 4/5/1400 به صورت خاص برای مهاجران برنامه ویزای موقت به اقامت دائم ایجاد شد. با این ویزای کار مهاجرانی که مجوز کاری آنها قبل از تصمیم گیری در مورد درخواست آنها برای اقامت دائم تمام می شود، می توانند در کانادا کار کنند.. 
در بسیاری موارد متقاضیان اقامت دائم که از داخل کانادا متقاضی هستند و دارای اجازه کار معتبر در کانادا هستند ،مجوزهای کاری آزاد (Bridging (BOWP که به عنوان “ویزای ورک پرمیت” نیز نامیده می شود را می توانند درخواست دهند، مجوز کاری جدید به عنوان راهی برای حفظ نیروی کار در کانادا در حالی که درخواست های آنها برای اقامت دائم در دست بررسی است ، ایجاد شده است.
در تاریخ 14 آوریل 2021 اداره مهاجرت کانادا برنامه های جدیدی را برای اقامت دائم مهاجران معرفی کرد، تا به 90.000 نیروی کار ضروری، دانشجوی بین المللی و فرانسوی زبانها اقامت دائم را بدهد. این برنامه ها در تاریخ 6 می اجرا شد. این برنامه ها برای اقامت دائم نیروی کار موقت و فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا است که مهارت و تجربه لازم برای مبارزه با کرونا را دارند. مهاجران باید پرونده های خود را بین 6 می 2021 تا 5 نوامبر 2021 ارسال کنند، اما اگر سهمیه پذیرش 90.000 پرونده قبل از این تاریخ پر شود اداره مهاجرت کانادا هیچ پرونده دیگری را نمی پذیرد. 
این متقاضیان اصلی می توانند اعضای خانواده خود را در این ویزای کاری جدید قرار دهند. اعضای خانواده باید در کانادا باشند و شرایط لازم برای ورک پرمیت را داشته باشند.

شرایط مورد نیاز برای اعضای خانواده در ورک پرمیت کانادا


در مرحله اول متقاضی اصلی باید در پرونده اقامت دائم، شما را به عنوان یک عضو وابسته خانواده خود معرفی کرده باشد. دولت کانادا گفت، خانواده نزدیک همسر، شریک زندگی قانونی و فرزندان وابسته از اعضای خانواده به حساب می آیند. 
کودکان 18 سال به بالا هم در این ویزای کاری قرار می گیرند. اگر هم پدر و هم مادر در کانادا باشند و ویزای آنها توریستی نباشد، بچه های کوچکتر می توانند مجوز تحصیل بگیرند یا بدون مجوز تحصیل کنند.
کانادا به دانشجویان بین المللی جدید اجازه می دهد تا برنامه های آموزشی خود را به صورت آنلاین شروع کنند و بعد از پایان برنامه واجد شرایط مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی هستند. داشتن تحصیلات کانادایی و تجربه کار کانادایی شانس دانشجویان را برای دریافت اقامت دائم افزایش می دهد. دانشجویی که در یک برنامه آموزشی واجد شرایط در کالج یا دانشگاه یا دیگر موسسات آموزشی تعیین شده ثبت نام کرده می توانند بعد از اتمام تحصیل خود یا اینکه 50 درصد آن را تمام کرده باشند، یک برنامه مجوز کاری بعد از فارغ التحصیلی سه ساله رادریافت کنند. 
اعضای خانواده باید در زمانی که متقاضی اصلی پرونده را ارائه می دهد مدارک خود را ارائه دهند. با توجه به وضعیت خود یعنی در صورت ازدواج، شما باید سند ازدواج، شناسنامه را ارائه دهید. شما باید یک نسخه از فرم مهاجرت را که در آن متقاضی اصلی شما را به عنوان اعضای خانواده خود ذکر کرده را داشته باشید. 
اگر افسر مهاجرت در مورد اصیل بودن این رابطه شک داشته باشد از شما مدارک بیشتری می خواهد. آنها می خواهند تایید کنند که رابطه شما واقعی است و رابطه ای که برای مهاجرت باشد اصلا درست نیست.


telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا