بهبود شرایط بعد از کرونا با ورود مهاجران و دانشجویان بین المللی

بازدیدکنندگان : 796 نفر 1399/10/13
بهبود شرایط بعد از کرونا با ورود مهاجران و دانشجویان بین المللی
آیا کانادا به حضور دانشجویان خارجی و مهاجران جدید بعد از اپیدمی کرونا نیاز دارد؟
 ورود مهاجران و دانشجویان بین المللی برای رفع کمبود نیروی کار در سراسر کانادا بعد از بهبود پاندمی کرونا بسیار مهم است. گزارشات رسیده از موسسات و کالج ها نشان می دهد، که موسسات در همه کانادا تغییراتی را در سیستم پذیرش و آموزش خود ایجاد کرده اند و به همین علت مهاجران جدید و دانشجویان جدیدالورود به کانادا باید برای ورود به دانشگاه و بازار کار آموزش لازم را ببینند.
 بیماری کرونا همه سفرهای جهانی را تحت تاثیر قرار داده است. در مارس 2020 کانادا برای جلوگیری از شیوع کرونا محدودیت های سفر را ایجاد کرد که هنوز پابرجا اند. اما سازمان مهاجرت کاناداIRCC  همچنان به پرونده های اقامت دائم مهاجران نیروی متخصص و سرمایه گذاری رسیدگی می کند و قرعه کشی های منظم اکسپرس اینتری فدرال و استانی هم انجام شده است. 

کانادا برای بهبود شرایط اقتصادی باید مهاجران ماهر که واجد شرایط  هستند، را جذب کند. دانشجویان بین المللی از محدودیت های سفر معاف هستند و می توانند درخواست مجوز تحصیل را بدهند تا آنلاین یا بعضا حضوری ادامه تحصیل دهند. کانادا اهمیت دانشجویان بین المللی را بر نیروی کار آینده خود بسیار بالا می داند.
 بازشدن مرزها برای دانشجویان بین المللی و مهاجران جدید امکان رفع کمبود نیروی کار را به کارفرمایان و مشاغل کوچک کانادایی می دهد. کانادا قبل از کرونا هر ساله تعداد زیادی مهاجر را می پذیرفت. کارفرمایان بخش صنعت کانادا خواستار برنامه های موثر مهاجرتی هستند، چون جمعیت کانادا پیر بوده و این امر باعث کمبود نیروی کار در کانادا می شود. 
شیوع کرونا نیاز به جذب استعدادهای جدید را در مشاغل کانادا زنده کرده. فدراسیون تجارت مستقل کاناداCFIB  گفت: کمبود نیروی کار مربوط به مشاغلی است که به دیپلم کالج یا فنی و حرفه ای نیاز دارند. CFIB گفت: مشاغل کوچک برای موفقیت به مهاجران و نیروی کار ماهر موقت اعتماد می کنند. تازه واردان با استفاده از برنامه های آموزشی کوتاه مدت با به روز رسانی مهارت های خود وارد بازار کار می شوند. شهروندان کانادایی هم احتمالا در این برنامه های آموزشی شرکت کرده و این برنامه های آموزشی امکان کسب مهارت لازم را به تازه واردان می دهد.این موارد نیازمند دریافت پیشنهاد شغلی است که فعلا مسیر آن مشخص نشده است و امکان اخذ ویزا را دشوار می کند.

شرایط مهاجرت به کانادا برای نیروی کار ماهر

افرادی که تجربه کار خوب در بخش مهندسی (عمران، کامپیوتر، برق و .. )یا علوم پایه (حسابداری، مدیریت، پزشکی و ...) دارند، برای مهاجرت به کانادا گزینه های زیادی دارند. براساس برنامه مهاجرتی 2021-2023  کانادا سالانه حدود 400.000 مهاجر برای اقامت دائم کانادا را می پذیرد. 60 درصد مهاجران از گروه نیروی کار ماهر هستند. راه اصلی مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا از طریق سه برنامه مهاجرت اقتصادی است: برنامه نیروی ماهر فدرال FSWP، برنامه نیروی متخصص فنی فدرال FSTP و کلاس تجربه کار کانادایی CEC.
 این برنامه ها توسط سیستم اکسپرس اینتری کانادا مدیریت می شوند. افرادی که واجد شرایط برای سیستم اکسپرس اینتری بوده یک پروفایل درست کرده و مشخصات خود را وارد می کنند، طبق اطلاعات داده شده براساس سیستم جامع امتیاز بندی CRS به متقاضیان امتیاز داده می شود. داوطلبان با بالاترین امتیاز می توانند در قرعه کشی منظم اکسپرس اینتری برای اقامت دائم شرکت کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا برای سرمایه گذاران

افراد بعد از سن 39 سالگی امتیاز کافی از سن خود در سیستم نیروی متخصص را کسب نمی کنند، اما روشهای مبتنی بر سوابق کاری و کارآفرینی گذشته، به متقاضی برای دریافت اقامت دائم کانادا یا ویزای کار کمک می کند. در برنامه های سرمایه گذاری کبک(بدون نیاز به مدرک زبان) و استارت آپ (با آیلتس جنرال 5) متقاضی بلافاصله بعد از ورود به کانادا، کارت اقامت خود را دریافت می کند اما در روشهای کارآفرینی بریتیش کلمبیا، انتاریو، نیوبرانزویک و ... متقاضی با ویزای کار دوساله وارد کانادا می شود که باید بیزینس جدید سودده ایجاد کند تا بتواند کارت اقامت را کسب کند.
در برنامه های دیگر کانادا مانند خریدبیزینس یا ویزای تحصیلی فرزندان امکان کسب اقامت دائم با توجه به اینکه نیازمند اقدام برای برنامه های اکسپرس اینتری و ایلتس 7.5 به بالا است شانس با توجه به سن بالای 40 سال کم خواهد شد. 
شرایط ویزای تحصیلی کانادا در زمان کرونا
متقاضیان تحصیل که وقفه کمتر از سه سال و آیلتس آکادمیک 6 به بالا (با توجه به رشته تحصیلی) دارند و امکان پرداخت هزینه های دانشگاه را دارند می توانند درخواست پذیرش و ویزا را بدهند اما بسیاری از دانشگاه ها به صورت آنلاین می باشند و امکان همراهی کل اعضا خانواده کم است.
داشتن معدل بالای 16، فوق لیسانس، آیلتس آکادمیک، رزومه قوی، مقاله و ... شانس متقاضی را برای دانشگاه های خوب کانادا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس بالا می برد. هم اکنون امکان ویزا برای کالج و موسسات فراهم نیست.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
ویانا1399/11/05
بنده 30 سالم هست، فوق لیسانس MBA دارم. شغلم همه در زمینه فروش بوده ولی بیمه ام ۱ سال هست. زبانم در سطح خیلی خوب هست.
همسرم 29 سالشونه، لیسانس معماری هستند و ۱۰ سال سابقه کار و بیمه مرتبط دارن و سطح زبانشون متوسط هست
  • گنجی
  • 1399/11/07
اگر هر دو بتوانید مدرک زبان ایلتس جنرال بگیرید، میتوان برای نیروی متخصص استانی اقدام کرد. رزومه ارسال کنید.
شادان1399/10/17
آیا سی اس کیو های کبک صادر نمی شود من خبری در این مورد دیدم؟
  • گنجی
  • 1399/10/17
سی اس کیو ها صادر می شود. سی ای کیو برای بعضی کالج های دارای مشکل فعلا صادر نمی شود.
رضا ج.1399/10/13
آیا الان امکان ورود به کانادا با ویزای دانشجویی دارم؟
39ساله، لیسانس معدن، 15 سال سابقه کار با بیمه، ایلتس 5 جنرال، 2 فرزند
  • گنجی
  • 1399/10/17
بیشتر ویزا ها صادر میش ود ولی مرزبانی کانادا امکان حضور را تایید می کند و معمولا تعدادی مجوز می گیرند و بقیه آنلاین تحصیل می کنند تا شرایط کرونا از نظر وزارت بهداشت کانادا به سطح ایمن برسد.
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا