ثابت ماندن نرخ اشتغال در کانادا در ماه اکتبر

بازدیدکنندگان : 100 نفر 1400/08/23
ثابت ماندن نرخ اشتغال در کانادا در ماه اکتبر
ثابت ماندن نرخ اشتغال در کانادا در ماه اکتبر 

با وجود افزایش نرخ اشتغال، اما کمبود نیروی کار در صنایعی که به شدت آسیب دیده اند وجود دارد. در ماه گذشته 31.000 شغل در کانادا ایجاد شد و نرخ بیکاری برای پنجمین ماه کاهش پیدا کرد. 

براساس آمار کانادا، آخرین نتایج نظر سنجی برای هفته های 10 تا 16 در اکتبر بود. در آن هفته بیشتر استانها طرح پاسپورت واکسیناسیون را ایجاد و اجرا کرده بودند. استانهای انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک محدودیت ها را برداشته و به جای آن مقررات پاسپورت واکسیناسیون را ایجاد کردند. 
افزایش اشتغال در بعضی از صنایع، کاهش در صنایع دیگر را جبران کرد. صنعت خرده فروشی برای اولین بار در ماه ژوئن رشد کرد، اما کاهش نرخ اشتغال در بخشهای اقامتی و خدمات غذایی باعث کاهش این نرخ رشد شد. 
نرخ بیکاری برای پنجمین ماه کاهش پیدا کرد و در ماه اکتبر به 6.7 درصد رسید. این نرخ کمترین میزان در 20 ماه گذشته بوده است اما با نرخ 5.7 درصدی قبل از شیوع کرونا در ماه فوریه 2020، خیلی پایین نیست. 
در حالی که اقتصاد کانادا رشد خوبی دارد اما کارشناسان می گویند که کمبود نیروی کار مانع از بهبود اقتصادی می شود. 
ناتان جانزن اقتصاد دان ارشد گفت، تعداد کارگران بیکار کمتر از آن است که سطح اشتغال در بخشهای اقامتی و غذایی به سطح قبل از کرونا بازگردد. رشد سریع در صنایعی مثل مشاغل حرفه ای، علمی و فنی باعث می شود که نیروی کار کافی برای پر کردن موقعیت های شغلی در مشاغل آسیب دیده وجود نداشته باشد. 
تعداد کمی کارگران بعد از یک دوره بیکاری به مشاغل خود در بخشهای اقامتی و خدمات غذایی، تولید و خرده فروشی بازگشتند. یعنی همه مشاغل بعد از شیوع کرونا رشد نداشتند. 
بازارهای کاری هنوز در شوک سال 2020 هستند اما در حال بهبود هستند و کمبود نیروی کاری به سرعت رفع نمی شود. 
مدیر ارشد اتاق بازرگانی کانادا می گوید، پر کردن فرصت های شغلی سخت است اما راه حل مناسب و فوری برای رفع کمبود نیروی کار وجود ندارد. 
نورد در رسانه گفت، ما بدون داشتن مسیری پایدار برای جذب استعداد ها به رشد اقتصادی نمی رسیم. کانادا نیاز به برنامه جدی برای رسیدگی به مشکلات کمبود نیروی کاری خود داردکه از قبل از شیوع کرونا وجود داشت.

بالا بودن نرخ اشتغال برای مهاجران جدید در کانادا

بعد از کاهش ورود مهاجران در سال 2020، تعداد مهاجران جدید در ماههای گذشته در کانادا افزایش یافته است. سال گذشته کانادا184.000 مهاجر را پذیرفت، امسال کانادا 267.000 مهاجر برای اقامت دائم را پذیرفته است.
براساس آمار کانادا مهاجران جدید افرادی هستند که پنج سال یا بیشتر در کانادا زندگی کرده اند. در ماه اکتبر تعداد مهاجران جدید در مقایسه با سال 2019 بیشتر بود و نرخ اشتغال آنها هم بیشتر بود. نرخ اشتغال این گروه از مهاجران 71 درصد بود که نسبت به ماه اکتبر 2019 شش درصد بیشتر بود. 
مهاجرانی که بیشتر از پنج سال در کانادا بوده اند نرخ اشتغال حدود 60 نفر را در ماه اکتبر داشتند که کمتر از یک درصد نسبت به ماه اکتبر 2019 کاهش پیدا کرده است. افرادی که متولد کانادا بودند نرخ اشتغال 61 درصدی را داشتند. 

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا