رای دولت کبک به 18000 پرونده اسکیل ورکر

بازدیدکنندگان : 10456 نفر 1398/03/27
رای دولت کبک به 18000 پرونده اسکیل ورکر

رای جنجال برانگیز دولت کبک به 18000 پرونده اسکیل ورکر در نیمه شب

دولت محافظه کار کبک در صبح گاه یکشنبه 17 ژوئن 2019 برابر 27 خرداد 198 رای به کنسل نمودن 18هزار پرونده اسکیل ورکر کبک داد.
طبق خبری که در سایت موسسه گنجی در فوریه 2019 اعلام کردیم ، دولت براساس لایحه Bill 9 تغییراتی را بر پرونده های نیروی متخصص ارسالی قبل از دوم آگوست 2018 اعلام کرد.
در آن زمان 18هزار پرونده در حال بررسی بود با شکایت و پیگیری وکلا قانونی تصویب شد که تا زمان رای دادگاه پرونده ها میبایست بررسی گردد و حدود 2 هزار پرونده بررسی شد که از این رقم 258 پرونده پذیرفته شد.

روزگذشته بعد از 19ساعت بحث دولت با 62 رای موافق در مقابل 42 رای مخالف لایحه bill 9 را تصویب کرد.
هدف دولت کبک از این کار تامین بهتر نیروی کار مورد نیاز کبک بود زیرا به این عقیده بود که بیشتر این پرونده ها مدرک زبان فرانسه ندارند و براساس قانون ثبت نام زودتر فقط پرونده ارائه دادند و برای کبک مناسب نیستند.

قانون ثبت نام زودتر چیست؟
در طی دوسال گذشته دولت کبک هر چند وقت یک بار نسبت به بازگشایی انلاین و ثبت نام 5هزار پرونده طبق برنامه mon projet اقدام نمود که بسیاری از شرکت ها با استفاده از راهکار نرم افزاری و ... نسبت به ثبت نام سریعتر اقدام و مبالغی را دریافت نمودند اما بسیاری از این متقاضیان ثبت نام شده مدرک زبان فرانسه نداشتند و به دلیل کسب امتیاز حداقل خود را واجد شرایط دانستند.

آقای سیمون جولین بارت Simon Jolin-Barrette وزیر مهاجرت کبک براین عقیده است که : ما باید سیستم مهاجرتی تعریف کنیم که با بازار کبک هم خوانی داشته باشد لذا این سیستم را تغییر می دهیم.
ایشان معتقد است که این 18000 پرونده انباشت شده که با خانواده های آنها بیش از 50 هزار نفر هستند برای کبک مناسب نمی باشند زیرا دانش زبان فرانسه ندارند و میبایست پس از ورود نیز تا سه سال اول زبان و ارزشهای کبک را امتحان دهند و برای کارفرماهای کبکی (علی الخصوص در اطراف مونترال) مناسب نیستند.

بر طبق سیستم جدید آریما ، افراد همانند برنامه اکسپرس اینتری فدرال امتیازهای واقعی براساس تحصیلات، سابقه کار، مدرک زبان امتیاز می گیرند و بالاترین افراد انتخاب می گردند و میتوانند برای سی اس کیو Quebec Selection Certificate (Certificat de séléction du Québec, or CSQ) اقدام نمایند.

این لایحه را که اکنون به قانون تبدیل شده، حزب راست میانه CAQ ائتلاف برای آینده کبک، ارائه داد که پاییز گذشته با وعده کاهش 20 درصدی مهاجرت سالانه به کبک به قدرت رسید.
قانون تازه قدرت بیشتری به استان کبک می‌دهد تا خود درباره اعطای اجازه اقامت به مهاجران تصمیم بگیرد.
این قانون استان کبک را در زمینه سیاست‌های مهاجرتی در مقابل جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا قرار می‌دهد که از گسترش جامعه‌ای چند فرهنگی در این کشور حمایت می‌کند.
دولت استان کبک وعده داده است که با اجرای قانون تازه زمان بررسی درخواست مهاجرت نیروی کار با مهارت بیشتر را از ۳۶ ماه به شش ماه کاهش دهد.

به نظر آقای گنجی –وکیل رسمی مهاجرت کانادا- باید با واقعیت روبرو شد، دولت کبک روال خود را تغییر داده است و باید برای مهاجرت با آن هماهنگ شد، از این پس افراد برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص کبکی می بایست دارای مدرک زبان فرانسه باشند و به مانند برنامه اکسپرس انتری فدرال در یک سیستم استخر متقاضیان با دیگران رقابت کنند. دیگر ارسال پرونده زودتر اولویت پذیرش نیست بلکه دانش زبان فرانسه و انگلیسی، مدرک تحصیلی-سابقه کار و سن افراد تعیین کننده اولویت پذیرش آنان می باشد. تمامی افراد که پرونده انها کنسل شده ، اگر مدرک زبان فرانسه بی 2 دارند شانس بالایی برای ثبت نام در سیستم جدید Arrima خواهند داشت و حتما این ثبت نام را انجام دهند. توصیه ما به دیگر افراد اختصاص زمان کافی جهت تقویت دانش زبانی و دیگر مولفه های مرتبط در رزومه خودشان است تا بتوانند شانس خود را برای پذیرفته شدن در سیستم جدید و رقابتی کبک افزایش دهند.  .در اینستاگرام و یا با تکمیل فرم ارزیابی در سایت ما می توانید شرایط فعلی خود را بسنجید.

لازم به تاکید است که کنسل شدن 18 هزار پرونده نیروی متخصص ، هیچ گونه تاثیری در پرونده های سرمایه گذاری کبک فعلی و قبلی ندارد و موکلین ما از این بابت نگرانی نداشته باشند. در حال حاضر تنها برنامه مهاجرتی تجاری که بطور مستقیم و بدون قید و شرط به متقاضیان اقامت دائم کانادا را اعطا می کند برنامه سرمایه گذاری کبک است که این دوره آن تا حدود یک ماه آینده بسته خواهد شد.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا