زوج‌های تبعه‌ی خارجی با تأخیر در فرآیند مهاجرت روبرو هستند

بازدیدکنندگان : 2302 نفر 1399/05/27
زوج‌های تبعه‌ی خارجی با تأخیر در فرآیند مهاجرت روبرو هستند

زوج‌های تبعه‌ی خارجی با تأخیر در فرآیند مهاجرت روبرو هستند!

کانادایی‌هایی که مدت زیادی است که از همسران خود (منتظر اسپانسرشیپ) دور شده‌اند، بر دولت فدرال فشار می‌آورند تا اقدامی برای آن‌ها انجام دهد.
شیوع ویروس کرونا مشکلات بسیاری برای برنامه‌ی اسپانسرشیپ همسر به وجود آورده است. ویزای اقامت موقت آن دسته از متقاضیان این برنامه که از تبعه کشورهایی هستند که به ویزا احتیاج دارند، اغلب رد می‌شود زیرا آن‌ها باید اثبات کنند که اگر تا پایان مدت اقامت موقتشان درخواست اقامت دائمشان نهایی نشود، کانادا را ترک خواهند کرد.

اگرچه همسران تبعه‌ی خارجی کانادایی‌ها از محدودیت‌های مسافرتی معاف هستند، اما ویروس کرونا بازگشت زوجین در کنار هم را دشوار می‌کند. مراکز خدماتی مهم مانند مراکز بیومتریک در سراسر جهان بسته شده و یا با ظرفیت کمتر و زمان پردازش کندتر در حال فعالیت هستند. زوج‌هایی که نامزد کرده‌اند و واجد شرایط این برنامه نیستند، بیشتر از سایرین احساس سختی می‌کنند. نامزد‌های تبعه خارجی از محدودیت‌های مسافرتی معاف نیستند و اداره مهاجرت کانادا IRCC ازدواج‌هایی را به صورت کامل انجام نشده باشند را برای مهاجرت به رسمیت نمی‌شناسد. مثلا هر موردی را بجز عقد رسمی قبول ندارند.
اگرچه هنوز هم کانادا درخواست‌های اسپانسرشیپ همسر را قبول می‌کند، اما منابع گفته‌اند که متقاضیان این برنامه از ماه فوریه 2020 تاکنون هیچ جوابی درخصوص پرونده‌هایشان دریافت نکرده‌اند.

در این آخر هفته اعتراضاتی در شهرهایی مانند ادمونتون، اتاوا، مونترال، تورنتو و ونکوور به وجود آمد. معترضان، به رهبری یکی از اعضای پارلمان، یک دادخواست با حدود 5،700 امضا نوشتند که در آن خواستار ایجاد یک ویزای موقت ویژه‌ای شدند که به همسران و فرزندان تبعه خارجی کانادایی‌ها این اجازه را بدهد تا به کانادا آمده و در کنار هم زندگی کنند.

رهبر این گروه معترض که منتقد حزب دموکراتیک جدید در بخش مهاجرت کانادا است، از سال 2017 در تلاش برای ایجاد چنین ویزایی است. در ماه ژوئیه گذشته وی نامه‌ای را به وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو ارسال کرد و بار دیگر خواستار ایجاد یک ویزا برای همسرانی که مورد تأیید کانادا قرار گرفته بودند شد. وزیر مهاجرت این هفته به نامه‌ی او پاسخ داد. او در جواب اذعان کرد که ویروس کرونا باعث اختلال در خدمات در داخل دولت شده است و هنوز هم با ظرفیت کمتری فعالیت می‌کنند. وی مواردی را که این اداره برای پذیرش همسران با تبعه خارجی اتخاذ کرده است را در نامه ذکر کرد. برخی از این موارد عبارتند از تمدید مهلت ارسال مدارک و دادن زمان بیشتر برای تمدید اقامت در کانادا به آن دسته‌ای که درخواست اقامت دائم داده‌اند.

وی همچنین مفهوم درخواست دوگانه را مطرح کرد، که نشان می‌دهد "متقاضیانی که به دنبال اقامت دائم هستند مانعی برای درخواست اقامت موقت(ویزای توریستی) برایشان وجود ندارد!". این مسئله بدان معناست که این افراد می‌توانند در حالی که با ویزای اقامت موقت در داخل کانادا هستند، منتظر پردازش و دریافت قبولی درخواست اقامت دائم خود بمانند. با این حال، برای دریافت ویزای اقامت موقت، متقاضیان هنوز هم باید ثابت کنند که با پایان یافتن اعتبار ویزای اقامت موقتشان کانادا را ترک خواهند کرد.

همسران تبعه خارجی که درخواست ویزای اقامت موقت آن‌ها در حال پردازش است نیز می‌توانند از اداره مهاجرت بخواهند تا آن‌ها را از محدودیت‌های مسافرتی معاف کند.
کوآن، رهبر این گروه معترض، پاسخ وزیر مهاجرت را در فیس‌بوک منتشر کرده و می‌گوید: "روند فعلی اصلاً خوب نیست و مانع از زندگی هر چه زودتر زوج‌ها در کنار هم می‌شود. با توجه به ایمیل‌های بیشماری که من این روزها از طرف نمایندگان و مردم سراسر جهان در جواب اعتراضاتی که در هفته‌ی گذشته در ونکوور و سراسر کشور صورت گرفت دریافت کرده‌ام، بدیهی است که به زودی از متقاضیان این برنامه حمایت‌های بسیاری خواهد شد. "
در مورد اسپانسرشیپ همسر بیشتر بدانید.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
فرهود ساعتچی1399/06/21
با سلام
من مونترال با ویزا ویزیتوری‌ هستم چون به تازگی با همسرم که اقامت دارند اجازه ورود به من هم دادند،حال اینکه همسرم مدارک اسپانسرشیپی را برای من میخواهد ارسال کند و من امروز متوجه شدم که اگر داخل خاک اقدام کنیم من تا رسیدن کارت پی ار نمیتوانم خاک کانادا را ترک کنم،چون مادرم تنها هستن ایران و نگرانیهایی داریم به نظر شما اگر فایل خارج از خاک را باز کنیم با توجه به داشتن ویزا توریستی بهتر نیست؟من میتوانم با این ویزا در حین انجام کار اقامت بمانم مونترال و ایران هم در شرایط لزوم بروم و بیایم؟ ممنون از راهنماییتون
  • گنجی
  • 1399/06/30
با ویزای توریستی فعلا اجازه برگشت به کانادا را نخواهید داشت.
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا