قرعه کشی بزرگ کلاس تجربه کار کانادایی با امتیاز 368

بازدیدکنندگان : 425 نفر 1400/03/23
قرعه کشی بزرگ کلاس تجربه کار کانادایی با امتیاز 368
قرعه کشی بزرگ کلاس تجربه کار کانادایی با امتیاز 368

امتیازات برنامه اکسپرس اینتری زیر مجموعه تجربه کاردوباره کاهش پیدا کرد، و به 368 رسید.

کانادا 6000 مهاجر برنامه اکسپرس اینتری را دعوت کرد تا در تاریخ 10 ژوئن برابر20/3/1400 برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
اداره مهاجرت کانادا مهاجرانی که حداقل 368 امتیاز داشتند را دعوت کرد. قرعه کشی جدید برای مهاجرانی که واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی برای اقامت دائم بودند، انجام شد. مهاجران دعوت شده حداقل یک سال سابقه کار ماهر در کانادا داشتند، چون این یکی از شرایط اصلی کلاس تجربه کار کانادایی است. مهاجران در حد متوسط به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشتند.
اداره مهاجرت کانادا بدون توجه به اینکه تساوی وجود داشته باشد یا نه، براساس الزامات اداری زمان استفاده از قانون تساوی را منتشر کرد. در قرعه کشی جدید مهاجرانی که حداقل امتیاز را داشتند در صورتی دعوت می شوند که پروفایل اکسپرس اینتری خود را قبل از 28 آوریل 2021 برابر 8/2/1400 در ساعت 14: 45: 5   UTC ارسال کنند. 
در قرعه کشی های کلاس تجربه کار کانادایی که کانادا برگزار کرده است، امتیازات بسیار پایین بوده است. در قرعه کشی قبلی مهاجرانی که 380 امتیاز داشتند، دعوت شدند. کمترین امتیاز مربوط به قرعه کشی تاریخی 13 فوریه بود. مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی که امتیاز آنها کمتر از 75 بود، در آن قرعه کشی دعوتنامه دریافت کردند.

انجام قرعه کشی فقط برای افراد داخل کانادا با وجود کاهش محدودیت های سفر می باشد


کانادا از ابتدای امسال مهاجرانی که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند را در اولویت قرار داده است. با اعمال محدودیت های سفر مهاجرانی که بعد از 18 مارس 2020 برابر28/12/98 در خارج از کشور بودند و تاییدیه گرفتند، نمی توانند برای گرفتن اقامت دائم به کانادا سفر کنند.
مقامات کانادایی تاریخ مشخص باز شدن مرزها برای سفرهای بین المللی را مشخص نکرده اند، اما گفتند که کاهش محدودیت ها به صورت مرحله ای انجام می شود. وزیر بهداشت کانادا پیشنهاد کرد، که قرنطینه 14 روزه برای مسافرانی باشد که کاملا واکسینه شده اند. 
با وجود محدودیت های سفر کانادا به دنبال پذیرش تعداد زیادی از مهاجران تا سه سال آینده است. کانادا در سال 2021 به دنبال پذیرش 108.500 مهاجر جدید از طریق برنامه های مهاجرتی اکسپرس اینتری است.
در تاریخ 30 اکتبر 2020 برابر 9/8/99 کانادا برنامه مهاجرتی 2021- 2023 را اعلام کرد. کانادا با توجه به سطح بالای زندگی در کشورش و تقاضای زیاد، سالانه به دنبال پذیرش 400.000 مهاجر است. با وجود شیوع کرونا کانادا به دنبال پذیرش تعداد  زیادی از مهاجران در سال 2021 است.
در قرعه کشی تاریخی 13 فوریه اداره مهاجرت کانادا 27.332 مهاجر واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی را دعوت کرد. اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد: 87 درصد مهاجران در این قرعه کشی قبل از فرصت 90 روزه خود، برای اقامت دائم اقدام کردند.
امتیازات در قرعه کشی های برنامه مهاجرت استانی و کلاس تجربه کار کانادایی متفاوت است. مهاجران برنامه مهاجرت استانی به طور خودکار 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند. مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی با مهاجران دیگر برای دعوت شدن رقابت نمی کنند. بنابراین اداره مهاجرت کانادا قرعه کشی های بزرگتری با امتیازات کم را برگزار می کند. 

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری سیستمی براساس پروفایل امتیازی است. اکسپرس اینتری سه برنامه اصلی مهاجرتی فدرال را مدیریت می کند: برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه نیروی متخصص فنی فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی. بعضی از برنامه های مهاجرت استانی برای مهاجران برنامه  اکسپرس اینتری دعوتنامه مهاجرت استانی صادر می کنند.
اگر واجد شرایط یکی از برنامه های اکسپرس اینتری باشید، براساس سیستم جامع امتیاز بندی به شما امتیاز می دهند. به شما براساس تجربه کاری ماهر، تحصیلات، سن، تسلط به زبان رسمی و عوامل دیگر امتیاز می دهند.
از سال 1967 دولت فدرال کانادا از سیستم جامع امتیاز بندی استفاده کرد، تا نیروی کار ماهر در سراسر جهان بتوانند به کانادا مهاجرت کنند. در حال حاضر مسیر اصلی مهاجرت برای نیروی کار ماهر سیستم اکسپرس اینتری است. 
اداره مهاجرت کانادا به صورت منظم قرعه کشی ها را برگزار می کند. مهاجرانی که بالاترین امتیاز را دارند، دعوتنامه قبولی برای اقامت دائم را دریافت می کنند.
بعد از ارسال پرونده افسر اداره مهاجرت کانادا تصمیم نهایی را می گیرد. در صورت تایید، آخرین مرحله فرود در کانادا و مهاجرت رسمی به کانادا است.

چه کسی واجد شرایط مهاجرت کانادا می شود؟


در اینجا مثال فرضی از شخصی که در قرعه کشی جدید کلاس تجربه کار کانادایی دعوت می شود را ذکر می کنیم.
زیبا 38 ساله و لیسانس دارد. او شش سال سابقه کار به عنوان مشاور مدیریتی در خارج از کانادا را دارد. زیبا تسلط کامل به زبان انگلیسی دارد و یک سال در کانادا کار کرده است. امتیاز زیبا 445 است که او شرایط کلاس تجربه کار کانادایی را دارد و در قرعه کشی جدید اکسپرس اینتری می تواند دعوتنامه قبولی را دریافت کند.

کاهش امتیازات در جدیدترین قرعه کشی کلاس تجربه کار کانادایی

برای دومین بار در سال، قرعه کشی کلاس تجربه کار کانادایی با کمترین امتیاز امکانپذیر شد.
در تاریخ 20 می برابر 30/2/1400کانادا قرعه کشی اکسپرس اینتری غیر معمولی را برگزار کرد. در این قرعه کشی همه مهاجران واجد شرایط 397 امتیاز نیاز داشتند. 
از زمان قرعه کشی تاریخی که در 13 فوریه برابر25/11/99 انجام شد و 75 امتیاز مورد نیاز بود، تا به حال قرعه کشی اکسپرس اینتری با این امتیاز کم را برگزار نکرده بودیم. 
اداره مهاجرت کانادا 1.842 مهاجر که واجد شرایط برنامه کلاس تجربه کار کانادایی بودند را دعوت کرد.
اداره مهاجرت کانادا براساس قانون تساوی، مهاجری که حداقل 397 امتیاز داشته باشد در صورتی که پروفایل اکسپرس اینتری خود را قبل از 24 آوریل 2021برابر4/2/1400 در ساعت 12:09:24 UTC ارسال کند، دعوت کرد.

بررسی برنامه اکسپرس اینتری در سال 2021


در سال 2021 حدود 68.317 مهاجر دعوت شدند. تعداد دعوتنامه های صادر شده در سال 2021 زیاد  نیست. این به علت قرعه کشی های بزرگی است که اداره مهاجرت کانادا انجام می دهد و گاهی اوقات تا 6000 دعوتنامه را صادر می کند. اداره مهاجرت کانادا در 13 فوریه مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی را دعوت کرد تا برای اقامت دائم اقدام کنند.
اداره مهاجرت کانادا به دنبال پذیرش 401.000 مهاجر برای اقامت دائم در سال 2021 می باشد که با وجود محدودیت های سفر، قرعه کشی هایی را برای مهاجرانی که از قبل در کانادا هستند انجام می دهد. زیرا تعداد زیادی از مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی و برنامه مهاجرت استانی الان با ویزای موقت در کانادا هستند.
امتیازات در قرعه کشی کلاس تجربه کار کانادایی و برنامه مهاجرت استانی بسیار متفاوت بود. قرعه کشی کلاس تجربه کار کانادایی امتیاز کمتری نیاز دارند، چون این مهاجران با دیگر مهاجران برای دریافت دعوتنامه رقابت نمی کنند. در نتیجه قرعه کشی های بزرگتر انجام می شود و مهاجرانی که امتیاز کمتری دارند دعوت  می شوند. در قرعه کشی قبلی مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی 401 امتیاز نیاز داشتند.
مهاجران برنامه مهاجرت استانی به طور خودکار 600 امتیاز دریافت کرده، یعنی امتیاز آنها بیشتر است. 

قرعه کشی جدید کلاس تجربه کار کانادایی  با 401 امتیاز


در قرعه کشی جدید کلاس تجربه کار کانادایی 4.147 مهاجر برنامه اکسپرس اینتری دعوت شدند تا از طریق برنامه های جدید برای اقامت دائم اقدام کنند.
کانادا در تاریخ 13 می برابر 23/2/1400 قرعه کشی دیگر اکسپرس اینتری را با امتیازات کم برگزار کرد.
اداره مهاجرت کانادا مهاجرانی که 401 امتیاز داشتند را دعوت کرد یعنی یک امتیاز بیشتر از قرعه کشی قبلی نیاز بود. مهاجران باید واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی باشند، یعنی حداقل یک سال سابقه کار ماهر در کانادا و در سطح متوسط به زبان فرانسه یا انگلیسی تسلط داشته باشند. 
اداره مهاجرت کانادا طبق شرایط اداری زمان قطع شدن قانون تساوی را اعلام کرد. اما این به معنای وجود قانون تساوی نیست. مهاجرانی که حداقل 401 امتیاز داشتند در صورتی دعوت می شوند که پروفایل اکسپرس اینتری خود را قبل از 29 آوریل 2021 برابر9/2/1400 ساعت 11:48:14 ارسال کرده باشند. یکی از اصلی ترین معیارها برای واجد شرایط بودن همه مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی داشتن تجربه کار در بازار کانادا است. داشتن تجربه کار کانادایی باعث اشتغال در شغل های خوب و درآمد بالاتر می شود.

نگاهی مختصر به برنامه اکسپرس اینتری در سال 2021

در سال 2021 تا به حال 66.475 مهاجر دعوت شدند. تعداد دعوتنامه های صادر شده زیاد نیست، چون اداره مهاجرت کانادا قرعه کشی های بیشتری را برگزار کرده، از جمله قرعه کشی 13 فوریه که مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی دعوت شدند. اداره مهاجرت کانادا برای رسیدن به هدف مهاجرتی خود یعنی پذیرش 401.000 مهاجر قرعه کشی هایی را انجام می دهد و مهاجرانی که از قبل در کانادا بودند را دعوت می کند. تعداد زیادی از مهاجران برنامه مهاجرت استانی و کلاس تجربه کار کانادایی در کانادا هستند.
امتیازات در قرعه کشی کلاس تجربه کار کانادایی و برنامه مهاجرت استانی بسیار متفاوت است. قرعه کشی کلاس تجربه کار کانادایی به امتیاز کمتری نیاز دارد چون این مهاجران با سایر مهاجران برای دریافت دعوتنامه رقابت نمی کنند. در نتیجه در قرعه کشی های بزرگتر مهاجرانی که امتیاز کمتری دارند دعوت می شوند. در قرعه کشی قبلی کلاس تجربه کار کانادایی مهاجران 400 امتیاز داشتند.
مهاجران برنامه مهاجرت استانی به صورت خودکار 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند، یعنی امتیاز آنها بسیار بالا می رود.
در اینجا یک مثال فرضی از شخصی که در قرعه کشی دعوت می شود را ذکر می کنیم.
جان و سارا ازدواج کرده اند. هر دو مدرک لیسانس دارند و 39 ساله هستند. جان 15 سال به عنوان مدیرکار می کند. جان تسلط کامل به زبان انگلیسی دارد و سارا در حدمتوسط تسلط دارد. جان فقط یک سال در کانادا تجربه کاری دارد و بیشتر تجربه او در خارج از کانادا است.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا