فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

متقاضیان اقامت موقت کانادا که اکنون در این کشور سکونت دارند از ارائه بیومتریک معاف هستند.

بازگشت
بازدیدکنندگان : 3237 نفر 1399/04/29
متقاضیان اقامت موقت کانادا که اکنون در این کشور سکونت دارند از ارائه بیومتریک معاف هستند.

متقاضیان اقامت موقت کانادا که اکنون در این کشور سکونت دارند از ارائه بیومتریک معاف هستند.

اداره مهاجرت کانادا IRCC اعلام کرد متقاضیان اقامت موقتی که در حال حاضر در کانادا هستند موقتاً ازارائه بیومتریک معاف هستند.
این بدان معناست که متقاضیانی که در کانادا بوده و مایل به درخواست و یا تمدید مجوزهای تحصیلی، کاری یا ویزاهای توریستی هستند، می توانند این کارها را بدون ارائه بیومتریک انجام دهند. این مسئله در مورد متقاضیانی که مایل به درخواست مجوز اقامت موقت هستند نیز صادق است.

بیومتریک شامل گرفتن اثر انگشت و عکس از کلیه متقاضیان دریافت ویزای توریستی، مجوز کار، مجوز تحصیل، اقامت دائم، تمدید اقامت کانادا یا تمدید مجوز تحصیل یا کار آنها است.
اداره مهاجرت هم‌چنین اعلام کرده است که علاوه بر معافیت از ارائه بیومتریک افراد از پرداخت هزینه آن نیز معاف هستند. با این حال، این تغییر برای متقاضیانی که در حال حاضر در کانادا نیستند صدق نمی‌کند. این متقاضیان هنوز هم ملزم به ارائه بیومتریک و پرداخت هزینه‌ی آن هستند.

از زمان همه گیری ویروس کرونا، IRCC اقدامات خاصی را برای اطمینان از سلامتی و ایمنی شهروندان کانادایی انجام داده است.
متقاضیان قبلاً باید اطلاعات بیومتریک خود را به دفتر محلی خدمات کانادا ارسال می‎کردند. با این حال، به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا، اداره مهاجرت کانادا ابتدا تصمیم گرفت در صورت عدم توانایی متقاضیان برای ارائه بیومتریک، تا زمانی که آن‌ها نتوانند این کار را انجام دهند، درخواست آن‌ها رد نمی‌شود.

با تغییر جدید، اداره مهاجرت کانادا متقاضیان داخل کانادا را از ارائه بیومتریک به طور کلی معاف کرده تا به آن‌هایی که در کانادا هستند آرامش خاطر دهد.
این بدان معنی است که متقاضی می‌تواند به طور قانونی در کانادا بماند و منتظر تصمیم اداره مهاجرت بماند.
ساکنین کانادایی که از این معافیت بهره‌مند می‌شوند می‌توانند از اقتصاد رو به بهبود و بازار کار استفاده کنند. 

معافیت از ارائه بیومتریک، برنامه پرداخت کمک هزینه به منظور افزایش دستمزد، همراه با ایجاد بیش از 1.2 میلیون شغل در طی دو ماه گذشته، همه نمایانگر چرخش مثبت وقایع پس از مشکلات حاصل از همه‌گیری ویروس کرونا هستند.

اگر از داخل کانادا می‌خواهید درخواست ویزا بدهید چه کاری باید انجام دهید؟

اول از همه اینکه هزینه بیومتریک خود را که برابر با 85 دلار کانادا است پرداخت نکنید، حتی اگر از شما خواسته شده باشد! اگر در کانادا هستید، در حال حاضر ملزم به ارائه بیومتریک خود نیستید، حتی اگر نامه ارائه بیومتریک را دریافت کرده باشید.

اگر منتظر تصمیم نهایی هستید اما قبلاً هزینه بیومتریک را پرداخت کرده اید چه کاری باید انجام دهید؟
اگر قبلاً هزینه بیومتریک را پرداخت کرده باشید، پس از بررسی درخواستتان 85 دلار کانادا بازپرداخت خواهد شد.
همچنین این مطلب را بخوانید: تازه ترین دستورالعمل اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان خارجی در شرایط شیوع کرونا


telegram_Canada_Ganji
تعداد دیدگاهها: 1 نفر
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
  • محمود
  • 1399/05/09
کسی که در کانادا حضور داره قبلا انگشت نگاری کرده و تا ده سال هم معتبر هست. چرا باید نیاز به انگشت نگاری مجدد داشته باشه؟ ممن.ن میشم لطف کنید جواب این سوال رو بدید. سپاس
  • گنجی
  • 1399/05/14
تا ده سال معتبر استمگر اینکه خود سفارت درخواست دوباره دهد.
ویزای توریستی کانادا مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید مهاجرت سرمایه گذاری کبک 2020 Quebec Investor استارت آپ کانادا Start-Up گنجی-وکیل رسمی مهاجرت کانادا نیروی متخصص اکسپرس اینتری 2020 کارآفرینی بریتیش کلمبیا - ونکوور اسپانسرشیپ همسر و ازدواج کانادایی آرشیو اخبار مهاجرت به کانادا
سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما