ورک پرمیت کانادا برای کارآفرینان در سال 2021

بازدیدکنندگان : 1673 نفر 1399/12/25
ورک پرمیت کانادا برای کارآفرینان در سال 2021
ورک پرمیت کانادا برای کارآفرینان در سال 2021

ورک پرمیت اولین مرحله برای کارآفرینان خارجی برای راه اندازی مشاغل در کانادا است.

کانادا بعضی از سیاست ها را تغییر داده که در مسیرهای مهاجرت کارآفرینان تغییراتی ایجاد شود.
در هفته های اخیر کانادا اعلام کرد گروه افراد خود اشتغال Owner Operator با زیر مجموعه برنامه نیروی کار موقت خارجی در تاریخ یک آوریل 2021برابر12/1/1400  حذف می شود. این گروه به متقاضیان اجازه می دهد تا بدون نیاز به ارزیابی اثر بازار کار، ورک پرمیت را دریافت کنند.
همچنین دستورالعمل های جدیدی بر گروه سرمایه گذاران توافق نامه جامع اقتصادی و تجاری کانادا-انگلیس وضع شد. از تاریخ یک ژانویه کانادا براساس این برنامه مهاجرانی انگلیسی را نمی پذیرد. در عوض بعد از تصویب توافق نامه جدید تجارت کانادا و انگلیس که در اوایل امسال انجام می شود پرونده آنها با شرط بررسی می شود. تا آن زمان باید ارزیابی اثر بازار کار LMIA را داشته باشند یا واجد شرایط یک گروه معاف از ارزیابی اثر بازار کار باشند.

در اینجا بعضی از گزینه های دیگر برای کارآفرینانی که می خواهند در کانادا کسب و کار راه اندازی کنند وجود دارد:

1- انتقال شرکت به کانادا Intra Company Transfer

ورک پرمیت صادر شده برای برنامه انتقال شرکت فعلی به کانادا برای کارآفرینانی است که می خواهند تجارت خارجی را در کانادا هم گسترش دهند.  معمولا شرکت های چند ملیتی برای جابجایی مدیریت و کارکنان اصلی بین شعب بین المللی از این برنامه استفاده می کنند، این برنامه یک گزینه برای کارآفرینانی است که می خواهند در کانادا تجارت جدید خود را آغاز کنند.
از طریق این ورک پرمیت کارآفرینان می توانند زمان خود بین مدیریت تجارت در خارج کشور و افتتاح شعبه در کانادا تقسیم کنند.
بعضی از معیارهای اساسی برای واجد شرایط بودن برنامه اینتراترانسفر کانادا شامل موارد زیر است:
_ تجارت جدید کانادایی باید توانایی خود برای کار و فعالیت را با ارائه اطلاعات مالی و شواهد مربوط به کسب مجوزهای استانی و یک طرح تجاری که حداقل یک کانادایی را در سال اول فعالیت استخدام می کند را باید نشان دهد.
_ شرکت های خارجی و مشاغل کانادایی باید از نظر ساختار مالکیت با هم ارتباط داشته باشند، به این معنا که آنها باید دارای یک شعبه مادر یاشرکت تابعه یا وابسته باشند.
_ فردی که برای مدیریت مشاغل جدید کانادایی انتقال داده می شود باید در تجارت خارجی استخدام شده باشد که انتقال آن فرد برای حداقل یک سال در یک سمت مدیریتی یا اجرایی تمام وقت باید باشد.

2- سرمایه گذاران کانادایی، آمریکایی، مکزیکی

شهروندان آمریکایی یا مکزیکی که در مشاغل جدید یا فعلی در کانادا سرمایه گذاری می کنند، احتمالا واجد شرایط ورک پرمیت براساس برنامه سرمایه گذاری کانادا، آمریکا، مکزیک CUSMA باشند. سرمایه گذاران واجد شرایط، علی الخصوص سهامداران عمده یا مالکان می توانند از این برنامه برای توسعه و هدایت تجارت خود از داخل کانادا استفاده کنند.
برای درخواست، ابتدا سرمایه گذار باید یک طرح تجاری با جزئیات کل سرمایه مورد نیاز برای ایجاد یا خرید کسب و کار را تهیه کند. آنها باید نشان دهند که بخش قابل توجهی از این بودجه قبلا به پروژه اختصاص داده شده است. این مشاغل باعث ایجاد اشتغال یا مزایای دیگر در اقتصاد محلی شود.

3- سرمایه گذاران توافق نامه جامع اقتصادی و تجاری

سرمایه گذاران اروپایی که واجد شرایط توافق نامه اقتصادی و تجاری CETA هستند می توانند بدون اینکه نیاز به ارزیابی اثر بازار کار داشته باشند یک سال در کانادا بمانند.
سرمایه گذاران در صورتی که توسط یک سازمان کانادایی که سرمایه قابل توجهی را به مشاغل کانادایی انتقال داده و در یک شغل نظارتی یا اجرایی استخدام شوند واجد شرایط هستند.
مقررات این برنامه مثل توافق نامه کانادایی، آمریکایی، مکزیکی است. سرمایه گذاران یک طرح تجاری باید بودجه قابل قبولی که قبلا تعهد شده را داشته باشند و این تجارت باید به نفع اقتصاد کانادا باشد.

4- کارآفرینان، خود اشتغالی ها

 ورک پرمیت به کارآفرینانی داده می شود که حداقل 50 درصد از مشاغل فصلی کانادا را در اختیار آنها باشد یا به قصد راه اندازی بیزینس در کانادا حضور داشته باشند. معمولا این روش طولانی و زمان بر است و در صورت موفقیت بیزینس خریداری شده امکان کسب اقامت است. در اینجا ورک پرمیت از ارزیابی اثر بازار کار LMIA معاف است. 
این افراد به دنبال اقامت دائم یا موقت هستند. سرمایه گذاران باید نشان دهند که تجارت آنها برای کانادایی ها منافع اقتصادی، اجتماعی یا فرهنگی زیادی دارد و یک یا چند کانادایی را استخدام کرده است.
 

معافیت بعضی از افراد از مجوز کاری و قرنطینه


اتباع خارجی که برای مشاغل پزشکی به کانادا می آیند یا به ضرورت مسائل بهداشتی و ایمنی به کانادا سفر می کنند، از محدودیت های سفر معاف هستند.
بعضی از کارگران خارجی که به دنبال کار در مشاغل ضروری هستند فقط به ویزای اقامت موقت یا مجوز سفر الکترونیکی برای کار در کانادا نیاز دارند و به ورک پرمیت نیازی ندارند.
نیروی متخصص خارجی که برای حمایت از زیر ساخت های مهم به کانادا می آیند از محدودیت های سفر معاف هستند و برای کار قانونی در کانادا به ورک پرمیت نیازی ندارند.
به پیشنهاد  وزیر بهداشت و مجوز صادر شده، این افراد از دوره قرنطینه 14 روزه معاف هستند. یعنی آنها در زمان ورود به کانادا مجبور نیستند سه روز در هتلی که دولت تعیین کرده است بمانند. این متخصصین شامل موارد زیر هستند:
_ ارائه دهندگان خدمات اورژانس و پزشکی
_ افرادی که به عنوان دانشجو در یک رشته بهداشتی مثل طرح پزشکی یا کارمند بالینی هستند. 
_ کارگران بخش حمل و نقل دریایی
_ افرادی که تجهیزات یا وسایل مورد نیاز پزشکی را تحویل، نگه داری یا تعمیر می کنند.
_ افرادی که در زمینه پزشکی مانند: سلول های بنیادی، خون و فرآورده های خونی، بافت ها، اندام ها و سایر اعضای بدن هستند.
_ افرادی که با مجوز وزارت بهداشت کانادا برای کار مشخصی به کانادا دعوت شده اند.

این افراد شامل تکنسین ها یا متخصصانی هستند که در کانادا برای نصب، بازرسی، نگه داری یا تعمیر تجهیزات مورد نیاز برای حمایت از زیرساخت های مهم مورد نیاز هستند. اگر آنها براساس توافق نامه فعلی کار خود را انجام دهند، می توانند به عنوان بازدید کننده تجاری به کانادا بیایند. اگر کار آنها جزئی از توافق نامه فعلی نباشد باید مجوز کاری بگیرند.
مدیر بهداشت و سلامت کانادا اعلام کرد که این معافیت در صورت تست کرونا میتواند شامل کارگران بخش ماهیگیری نیز گردد.
این کارگران خارجی شاید مجوز ورود به کانادا را بگیرند. اگر علائم کرونا را نداشته باشند، از قرنطینه 14 روزه نیز معاف می شوند.
درخواست ویزای اقامت موقت
اگر شما یک نیروی متخصص با درخواست ضروری ورود به کانادا هستید که به دلایل مشخص که در این مقاله گفته شد می خواهید به کانادا بیایید شما باید برای ویزای موقت اقدام کنید.
اگر از یک کشور معاف از ویزا آمده اید، بدون درخواست برای ویزای موقت می توانید به کانادا بیایید، اما باید مجوز سفر الکترونیکی که یکی از شرایط ورود برای اتباع خارجی معاف از ویزا است که از طریق هوایی به کانادا سفر می کنند را داشته باشید. مجوز سفر الکترونیکی با گذرنامه مسافرتی ارتباط دارد و در زمان ورود افسر خدمات مرزی، گذرنامه و سایر مدارک شما را می بیند.


telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
Shahdokht1400/05/02
سپاس از توضیحات عالیتون
 • گنجی
 • 1399/12/20
چون سطح زبان کافی ندارید و سن تان امتیاز ندارد برای روش سرمایه گذاری کبک 2021 و یا استارت آپ ویزا اقدام کنید.
نیاز1399/12/20
اونر اپراتور برای من بهتر است یا سرمایه گذاری و استارت اپ؟
سن 45، ایلتس ندارم ، لیسانس برق، شرکت ساختمانی قوی، ویزا توریستی ریجکتی با یک آژانس دوسال پیش
 • گنجی
 • 1399/12/20
چون سطح زبان کافی ندارید و سن تان امتیاز ندارد برای روش سرمایه گذاری کبک 2021 و یا استارت آپ ویزا اقدام کنید.
ارشان1399/12/20
بعد از ورود به کانادا با ویزای کار، چه زمانی کارت پی آر اقامت دائم به من و خانواده ام می دهند.
 • گنجی
 • 1399/12/20
هیچ وقت. ویزای کار مستقیم به اقامت نمی رسد بلکه باید با اکسپرس اینتری و دارا بدون مدرک زبان انگلیسی و فرانسه امتیاز قبولی را کسب کنید نه با ویزای کار!
نیک مهر1399/12/20
من با سن 42 و ایلتس کمتر از 5 و لیسانس و تمکن مالی عالی می توانم برای اونر اپراتور Owner Operator یا اینتراترنسفر Intra Company Transfer ویزا بگیرم و بعد منجر به اقامت دائم کانادا شود؟
 • گنجی
 • 1399/12/20
اونر اپراتور Owner Operator یا اینتراترنسفر Intra Company Transfer هیچ کدام مستقیما به اقامت دائم کانادا منجر نمی شود و با سن شما بعید است بتوانید. زیرا بعد از یکسال از داشتن این ویزا باید برای اکسپرس اینتری اقدام کنید که جهت قبولی امتیاز سن و نمره زبان را نخواهید داشت و قبول نمی شوید.
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

 • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
 • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
 • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
 • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا