کدام مشاغل فنی می توانند در تورنتو کانادا اقامت کسب کنند

بازدیدکنندگان : 2724 نفر 1400/03/26
کدام مشاغل فنی می توانند در تورنتو کانادا اقامت کسب کنند
صدور 986 دعوتنامه در قرعه کشی برنامه نیروی متخصص فنی انتاریو

اگر مهاجران دعوت شده از انتاریو دعوتنامه مهاجرت استانی را دریافت کنند، به صورت خودکار به آنها 600 امتیاز اضافی داده می شود.

انتاریو 986 مهاجر برنامه اکسپرس اینتری را با امتیاز کمتر از 300 دعوت کرد تا در اول ژوئن از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.
برنامه مهاجرت استانی انتاریو مهاجرانی را که واجد شرایط برنامه نیروی متخصص فنی انتاریو هستند را دعوت می کند.
برنامه اکسپرس اینتری نیروی متخصص فنی انتاریو به نیروی کار ماهر با تجربه کاری در مشاغل این امکان را می دهد تا از طریق سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری به صورت دائم در انتاریو مستقر شوند. برنامه مهاجرت استانی انتاریو با سیستم اکسپرس اینتری همسو و هماهنگ است، مهاجرانی که از طریق برنامه نیروی متخصص فنی انتاریو دعوتنامه مهاجرت استانی را دریافت می کنند، براساس سیستم جامع امتیاز بندی امتیاز اضافی دریافت کرده و دعوتنامه قبولی را از قرعه کشی بعدی اکسپرس اینتری دریافت می کنند.
امتیازات مهاجران در سیستم جامع امتیاز بندی بین 300 تا 379 بود. مهاجران دعوت شده مشخصات خود را از یک ژوئن 2020 تا یک ژوئن 2021 برابر 12/3/99 تا11/3/1400 ارسال کرده بودند.
اگر مهاجران دعوت شده دعوتنامه مهاجرت استانی را دریافت کنند، در قرعه کشی بعدی اکسپرس اینتری دعوتنامه قبولی برای اقامت دائم را دریافت می کنند. چون همه مهاجران اکسپرس اینتری که از یک برنامه مهاجرت استانی دعوتنامه دریافت کرده باشند، 600 امتیاز اضافی دریافت می کنند. 
سیستم مهاجرت استانی انتاریو با همه مهاجران دعوت شده تماس می گیرد. مهاجران دعوت شده 45 روز تقویمی فرصت دارند تا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.

برنامه اکسپرس اینتری نیروی متخصص فنی انتاریو


برنامه نیروی متخصص فنی انتاریو که به برنامه اکسپرس اینتری وابسته است، این برنامه مسیرهای اقامت دائم را به مهاجران برنامه نیروی کار ماهر فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی ارائه می دهد. برنامه مهاجرت استانی انتاریو از مهاجران واجد شرایط دعوت می کند تا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.
مهاجران واجد شرایط در حال حاضر در انتاریو زندگی می کنند و حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت یا نیمه وقت دارند. این مهاجران تجربه کاری خود را در یک کار ماهرانه در استان که در لیست گروه کوچک 633 یا گروه بزرگ 72،کد ناک 72 یا 82 براساس طبقه بندی مشاغل ملی کانادا باشد، باید کسب کرده باشند.لیست مشاغل در پایین خبر درج شده است.
برای اقدام از طریق برنامه نیروی متخصص فنی به پیشنهاد شغلی نیازی نیست، اما مهاجران باید تمام شرایط اجباری مهاجرت فدرال و استانی را داشته باشند. 
اولین مرحله برای اقدام از طریق برنامه مهاجرت استانی ارسال مشخصات به سیستم اکسپرس اینتری است.

سیستم اکسپرس اینتری انتاریو کانادا

اکسپرس اینتری یک سیستم مدیریتی برای برنامه ها است، که مهاجران از طریق این سیستم می توانند به صورت مستقیم از طریق اداره مهاجرت کانادا برای اقامت دائم اقدام کنند. این یک برنامه مهاجرتی نیست، اما برنامه های نیروی کار ماهر فدرال، برنامه نیروی متخصص فنی فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی را مدیریت می کند. 
اگر واجد شرایط یک یا چند مورد از این برنامه ها هستید، می توانید پروفایل اکسپرس اینتری خود را ایجاد کنید. زمانی که همه مدارک خود را در سیستم ثبت کردید، براساس تجربه کاری، تحصیلات، سن، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و دیگر معیارها به شما امتیاز داده می شود.
به مهاجرانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوتنامه قبولی داده می شود، که از طریق این دعوتنامه می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.
کانادا در قرعه کشی بزرگ حدود 5956 مهاجر را دعوت کرد

اداره مهاجرت کانادا با وجود شیوع کرونا به جذب مهاجران می پردازد، امتیازات به پایین ترین میزان خود در سال 2021 یعنی 380 رسید.
کانادا در تاریخ 31 می حدود 5.956 مهاجر برای اقامت دائم در قرعه کشی جدید اکسپرس اینتری را دعوت کرد.
اداره مهاجرت کانادا مهاجرانی که 380 امتیاز داشتند را دعوت کرد. در قرعه کشی جدید مهاجرانی که واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی هستند، دعوت شدند. مهاجران دعوت شده برای واجد شرایط بودن کلاس تجربه کار کانادایی، حداقل یک سال سابقه کار و تسلط متوسط به زبان رسمی را داشتند.
از سال 2008 کلاس تجربه کار کانادایی برای مهاجرانی که در کانادا تحصیل کرده یا کار کرده اند ایجاد شد، تا اقامت دائم را دریافت کنند. این برنامه برای نیروی کار ماهر خارجی، نیروی کار خارجی موقت و دانشجویان بین المللی که می خواهند اقامت دائم را دریافت کنند، است. 
قرعه کشی امروز سومین قرعه کشی اکسپرس اینتری بود و برای دومین بار کمترین امتیاز مورد نیاز بود. در قرعه کشی های قبلی امسال، اداره مهاجرت کانادا 27.332 مهاجر کلاس تجربه کار کانادایی رادر ماه فوریه و 6.000 مهاجر را در دو قرعه کشی جداگانه در ماه آوریل دعوت کرد.
در مقایسه با قرعه کشی قبلی کلاس تجربه کار کانادایی که دو هفته پیش برگزار شد، کانادا امروز 4.114 مهاجر را دعوت کرد و امتیازات لازم 17 امتیاز کمتر بود. سه هفته پیش کانادا یک قرعه کشی دیگر را برگزار کرد و مهاجرانی که 401 امتیاز داشتند را دعوت کرد.
 

مهاجران با ویزای موقت در کانادا در اولویت قرارا دارند


کانادا امسال مهاجرانی که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند را در اولویت قرار می دهد. با وجود محدودیت های سفر مهاجرانی که در خارج از کشور بوده و تاییدیه گرفتند، نمی توانند به کانادا وارد شوند. دولت کانادا می گوید هدف ما مهاجرانی است که در داخل کانادا هستند.
براساس اطلاعات اداره مهاجرت کانادا از تاریخ 6 می برابر16/2/1400 حدود 95 درصد مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی در سیستم اکسپرس اینتری بودند. اداره مهاجرت کانادا قرعه کشی را هر دو هفته یکبار برگزار می کند، به جز سه هفته ای که در بهار امسال انجام نشد و بعد از آن یک قرعه کشی بزرگ در تاریخ 20 می اتفاق افتاد. هر دو هفته یکبار اداره مهاجرت کانادا قرعه کشی را برای مهاجران برنامه مهاجرت استانی انجام می دهد.
با وجود کرونا کانادا به دنبال پذیرش تعداد زیادی از مهاجران در سه سال آینده است. امسال 108.500 مهاجر جدید از طریق برنامه هایی که تحت مدیریت اکسپرس اینتری هستند پذیرفته می شوند. اداره مهاجرت کانادا 74773 مهاجر برنامه اکسپرس اینتری را برای اقامت دائم دعوت کرد.
این تعداد از مهاجران در قرعه کشی تاریخی 13 فوریه دعوت شدند، که اداره مهاجرت کانادا حدود 27.332 مهاجر واجد شرایط کلاس تجربه کار کانادایی را دعوت کرد. اداره مهاجرت کانادا تاکید کرد در این قرعه کشی 23877 مهاجر دعوت شده قبل از فرصت 90 روزه، پرونده خود را تکمیل کردند. 

در تاریخ 30 اکتبر 2020 برابر9/8/99 کانادا برنامه مهاجرتی 2021-2023 را اعلام کرد. کانادا به دنبال پذیرش 400.000 مهاجر جدید است. کانادا با وجود شیوع کرونا به دنبال رسیدن به هدفهای بزرگ مهاجرتی خود است.
امتیازات در قرعه کشی های برنامه مهاجرت استانی و کلاس تجربه کار کانادایی متفاوت است. مهاجران برنامه مهاجرت استانی 600 امتیاز اضافی به صورت خودکار دریافت می کنند. مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی برای دعوت شدن با دیگر مهاجران رقابت نمی کنند. پس اداره مهاجرت کانادا قرعه کشی های بزرگتری را انجام داده و امتیارات نهایی کاهش می یابند. در قرعه کشی قبلی کلاس تجربه کار کانادایی امتیازات به 397 رسید.

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری سیستمی براساس پروفایل امتیازی است. این برنامه سه برنامه اصلی فدرال با مهارت بالا را مدیریت می کند، برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه نیروی متخصص فنی فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی. بعضی از برنامه های مهاجرت استانی از مهاجران سیستم اکسپرس اینتری استفاده می کنند.
اگر واجد شرایط برنامه های تحت مدیریت اکسپرس اینتری باشید، براساس سیستم جامع امتیاز بندی به شما امتیاز می دهند. به شما براساس تجربه کار ماهر، تحصیلات، سن، تسلط به زبان رسمی و دیگر عوامل امتیاز می دهند. 
اداره مهاجرت کانادا به صورت منظم قرعه کشی ها را برگزار می کند. مهاجران با بالاترین امتیاز دعوتنامه قبولی برای اقامت دائم را دریافت می کنند. این در واقع شانسی برای شما برای دریافت اقامت دائم کانادا است.
بعد از اینکه پرونده خود را ارسال کردید افسر اداره مهاجرت برای شما تصمیم می گیرد. در صورت تایید آخرین مرحله فرود و مهاجرت رسمی شما به کانادا است.

چه کسی دعوت می شود؟

در اینجا یک مثال فرضی از شخصی که در قرعه کشی جدید دعوت می شود را ذکر می کنیم.
سارا 31 ساله و لیسانس خود را از کانادا گرفته است. او از زمان فارغ التحصیلی در کانادا به عنوان طراح گرافیک کار می کند. قبل از آمدن به کانادا برای ادامه دادن مدرک لیسانس خود، چهار سال به عنوان یک هنرمند استخدام شد. سارا امتحان آیلتس را داد و در همه مهارت ها نمره 6 را گرفت. سارا در اوایل این ماه پروفایل اکسپرس اینتری را ارسال کرد. امتیاز او برای دریافت دعوتنامه قبولی در زمان قرعه کشی اکسپرس اینتری 433 بود که به اندازه کافی بالا بود.
 

لیست مشاغل انتاریو کانادا:


گروه 633:
قصاب، نانوا

گروه 72:
پیمانکاران بخش ساختمان، تاسیسات و تعمیر تجهیزات ساختمانی
گروه723:
سازندگان ابزار و قالب فلزی، جوشکار، اسکلت فلزی، دیگ بخار، ماشین ابزار
گروه 724:
برق کار شامل: برق صنعتی، خطوط انتقال برق، تکنسین برق، نصاب تجهیزات برقی، تلوزیون کابلی
گروه 725:
لوله کش، سیستم ایمنی ساختمان، گازرسانی
گروه 727:
نجار و کابینت
گروه 728:
کاشی کار، درای وال، بتن ریز
گروه 729:
نصاب سقف شیروانی، کف پوش و شیشه ساختمان

گروه 73:
پیمانکار و مهندسین مشاور و ناظر مکانیک، ساختمان، تجهیزات دریایی، حمل و نقل و کامیون
گروه 731:
تبرید و تهویه هوا و مبردها، بازرسان هواپیما و قطار، سازندگان آسانسور
گروه 732:
تعمیرکاران خودرو، اتوبوس و مکانیک
گروه 733:
مکانیک تجهیزات نفت و سوخت جامد، مکانیک تجهیزات برقی، مکانیک موتورسیکلت
گروه 736:
مهندس قطار، تجهیزات مرتبط با قطار
گروه 738:
تجهیزات چاپ و بسته بندی

گروه 82:
جنگلبانی
گروه 822:
پیمانکار نفت و گاز و معدن
گروه823:
تجهیزات معدن و مته و چاه نفت و حفاری
گروه 825:
مهندسین کشاورزی، باغبانی، زراعت و پیمانکاران و مدیران مرتبط، مشاورین کشاورزی و دام و ماهیگیری
 

صدور 940 دعوتنامه مهاجرت استانی انتاریو برای دانشجویان بین المللی و نیروی کار موقت خارجی


دانشجویان بین المللی و نیروی کار موقت خارجی که پروفایل امتیازی دارند دعوت شدند، تا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.
انتاریو در تاریخ 16 ژوئن برابر26/3/1400 قرعه کشی جدیدی را برگزار کرد و 940 مهاجر را دعوت کرد تا از طریق برنامه مهاجرت استانی اقدام کنند.
برنامه مهاجرت استانی انتاریو مهاجرانی که پروفایل امتیازی داشتند را دعوت کرد. مهاجران واجد شرایط یکی از دو برنامه پیشنهاد کاری کارفرما هستند.
انتاریو محبوب ترین مقصد برای مهاجران است. انتاریو یکی از پر جمعیت ترین استانهای کانادا است که 40 درصد از کانادایی ها در این استان زندگی می کنند. انتاریو مرکز شهر اتاوا است و بزرگترین شهر آن تورنتو است. 
در مجموع 569 مهاجر دعوت شدند که واجد شرایط برنامه نیروی کار خارجی هستند. این مهاجران باید حداقل 38 امتیاز داشته باشند. برای این قرعه کشی نیازی نیست که شما جز نیروی متخصص فنی و کارکنان مراقبت های بهداشتی باشید و در مکان خاصی باشید.
برنامه نیروی کار خارجی انتاریو برای مهاجران مقیم کانادا و خارج از کانادا که از یک کارفرما در انتاریو پیشنهاد کاری دارند باز است. برای دریافت دعوتنامه هم کارفرما و هم مهاجران باید شرایط لازم را داشته باشند. کارفرمایان باید فرم کارفرما را تکمیل کنند که مهاجر همراه پرونده خود به سیستم مهاجرت استانی آن را ارسال می کند.
371 مهاجر باقی مانده از برنامه دانشجویان بین المللی دعوت شدند. این مهاجران برای دعوت شدن حداقل باید 66 امتیاز داشته باشند.
برنامه دانشجویان بین المللی انتاریو، دانشجویانی که پیشنهاد شغلی ماهر در انتاریو را دارند را دعوت می کند. علاوه بر پیشنهاد شغلی دانشجویان بین المللی  و کارفرمای آنها باید معیارهای لازم برای واجد شرایط بودن را داشته باشند. کارفرمای انتاریو باید فرم کارفرمایی را تکمیل کند تا دانشجو در زمان ارسال پرونده آن را ارسال کند.

برنامه نیروی کار خارجی انتاریو کانادا


برنامه نیروی کار خارجی انتاریو براساس پیشنهاد کاری کارفرما است و برای نیروی کاری که پیشنهاد کار از کارفرما در انتاریو را دارند باز است. اگر شما شرایط لازم را داشته باشید نیازی نیست از داخل کانادا اقدام کنید.
برای واجد شرایط بودن باید دو سال سابقه کار در یک شغل ماهر و یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط در انتاریو و قصد مهاجرت به این استان داشته باشید.
برای اقدام از طریق این برنامه مهاجرت استانی باید پروفایل امتیازی خود را در وبسایت انتاریو ثبت کنید.
بعد از ثبت مشخصات شما وارد سیستم امتیازی می شوید. انتاریو براساس  مشخصاتی که ارسال می کنید به شما امتیاز می دهد. 
برنامه دانشجویان بین المللی انتاریو کانادا
برنامه دانشجویان بین الملی براساس پیشنهاد کاری کارفرما برای مهاجرانی که پیشنهاد کاری واجد شرایط از کارفرمای خود در انتاریو دارند باز است.
اگر شما شرایط  لازم را داشته باشید، لازم نیست از داخل کانادا اقدام کنید.
برای واجد شرایط بودن باید دوره آموزشی را در موسسه آموزشی تعیین شده گذرانده باشید، یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط در انتاریو و قصد مهاجرت به استان را داشته باشید.
دانشجویان بین المللی که می خواهند در یک موسسه تحصیلات تکمیلی در کانادا تحصیل کنند باید نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی را ارائه دهند. مهاجران باید شماره موسسه آموزشی DLI را ارائه دهند.
برای دریافت دعوتنامه از این برنامه باید پروفایل مشخصات خود را در وبسایت انتاریو ثبت کنید. پروفایل شما وارد سیستم امتیازی شده و براساس پرونده و مشخصات به شما امتیاز می دهند. انتاریو براساس عوامل انسانی که خود استان تعیین کرده است به شما امتیاز می دهد که این عوامل نشان دهنده توانایی شما برای ورود به بازار کار است.

چگونه برای مهاجرت به انتاریو امتیاز کسب کنیم؟

انتاریو پروفایل امتیازی خود را براساس عوامل انسانی قرار داده که در واقع برای انتخاب مهاجرانی که برای رشد استان مناسب هستند می باشد. شما براساس سطح مهارت در شغل خود و تجربه کاری کانادایی امتیاز می گیرید. این استان برای دادن امتیاز به مهاجران از سیستم طبقه بندی مشاغل ملی ناک استفاده می کند.
با توجه به اینکه برای چه برنامه ای اقدام می کنید، سیستم امتیاز دهی متفاوت است. به جز سطح مهارت و سابقه کار شما براساس دستمزد، تحصیلات، تسلط به زبان و منطقه ای که در آن تحصیل یا کار می کنید ارزیابی می شوید. این استان 10 امتیاز برای رفع نیازهای بازار کار به مهاجران می دهد.

رزومه خود را در واتس اپ زیر سایت ارسال کنید تا امکان اخذ اقامت از مشاغل بالا را بررسی کنیم.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
شهرام د.1400/04/10
۴۵ سالم هست متخصص در کار ام دی اف و جوشکاری امکانش هست راهنمایی بفرمائید شماره واتساپ را پیدا نکردم
  • گنجی
  • 1400/04/10
با سن شما امتیاز کمی می گیرید. مگر اینکه تمکن مالی و پروانه کسب و سابقه پرداخت بیمه و مالیات داشته باشید.
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا