30 نکته برای اینکه ویزای تحصیلی ریجکت نشود شماره 2

بازدیدکنندگان : 8428 نفر 1399/04/25
30 نکته برای اینکه ویزای تحصیلی ریجکت نشود شماره 2

پذیرش تحصیلی کانادا


در قسمت قبل (شماره 1) زمان ارسال درخواست برای پذیرش دانشگاه –Deadline- و نحوه گرفتن پذیرش و ارتباط با استاد صحبت کردیم. به عنوان مثال اگر قصد دارید برای دانشگاه UBC بریتیش کلمبیا ونکوور ویزای تحصیلی بگیرید(دیروز در اینستاگرام پستی در مورد این دانشگاه قراردادیم) باید بدانید که آخرین زمان برابر  January 15 است.اگر مقیم کانادا هستید و می خواهید از بورس هم استفاده کنید باید December 1 مدارک ارسال کنید.
مثلا این لینک را در مورد کالج های تورنتو ببینید:
https://www.ontariocolleges.ca/en/apply/important-dates

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی کانادا 

در این بخش می خواهیم در مورد مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی کانادا صحبت کنیم. 
مدارک باید طبق سایت دانشگاه، بخش Admission، بخش Required document، یا برای رشته های خاص مانند نوروساینس در سطح دکتری، باید به اساتید دانشگاه مستقیما ایمیل بزنید.

به صورت کلی این مدارک نیاز است:
- اصل و ترجمه رسمی مدرک تحصیلی(دیپلم،لیسانس، فوق لیسانس، دکتری) ممکن است نیازباشد ترجمه آن را به دانشگاه پست کنید. آدرس همه دانشگاه ها در وب سایت آن آمده، مثلا آدرس دانشگاه ونکوور:
The University of British Columbia
Undergraduate Admissions
East Mall2016-1874
Vancouver, BC, Canada V6T 1Z1
 

مراحل اپلای دانشگاه کانادا

به توصیه مهم ما برای اپلای دانشگاه کانادارا توجه کنید:
امکان ارسال مدارک ناقص نیز برای اخذ پذیرش و اپلای برای دانشگاه های کانادا فراهم می باشد، اما اکیدا توصیه می شود که مدارک طبق چک لیست دانشگاه ارسال شود. به دو دلیل:
الف- فرصت و زمان را از دست می دهید. اگر در مدارک از شما آیلتس درخواست شده باشد و شما آن را به ماه آینده موکول کرده باشید ، استاد تقاضای شما را برای ماه بعد انتقال می دهد، اما هیچ تضمینی نیست که در ماه آینده تقاضای شما دوباره بررسی شود و عملا شانس شما می سوزد.
ب- کانادا یعنی نظم. اساتید کانادایی علاقمند دانشجویان منظم که پرونده کامل ارسال می کنند، هستند. آنها شما را با برنامه و آینده نگر می بینند مخصوصا اگر درخواست بورس یا برای مقطع فوق و دکتری بخواهید ادامه تحصیل دهید.

نکته: همیشه افراد با رزومه قوی از دو دلیل بالا مستثنی هستند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا (اپلای کردن)

 1. رزومه یا همان CV طبق فرمت کانادایی و به انگلیسی یا فرانسه (در بخش های قبل قسمت ویزای کار یا جاب آفر در این مورد توضیح دادیم)
 2. هدف از ادامه تحصیل یا همان استادی پلن SOP که انگیزه شما برای تحصیل در ده هزار کیلومتر دورتر از کشور خود را نشان دهد. خیلی از مواقع آفیسرها و اساتید از شما سوال میکنند که چرا در کشور همسایه خود تحصیل نمی کنید!
 3. توصیه نامه از 2 یا 3 استاد یا همان ریکامندیشن
 4. مدرک زبان آیلتس، جی آر ایی، تافل، پی تی ای، جی مت ، تولیمو، دولینگو، تف فرانسه، دلف، ت سی اف (نوع مدرک بستگی به درخواست دانشگاه دارد، پذیرش مشروط هم می توان برای دانشگاه های سطح پایین گرفت)
 5. دانشنامه و زیرنمرات تحصیلی (همه مقاطع قبلی یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی)
 6.  پاسپورت
 7.  عکس 3.5*4.5
 8.  پرداخت هزینه ادمیشن فی ( تقریبا 50 تا 200 دلار)
 9.  مقاله یا پروپوزال یا ژورنال(مقطع دکتری نیاز است)
 10.  نمونه کار عملی (مثلا پورتفولیو برای دانشجویان معماری)
 11.  سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی قبلی و رشته مقصد
 12.  توانایی مالی یا درخواست استفاده از بورس تحصیلی
 13.  تکمیل فرم های دانشگاه به صورت PDF
فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی

 

راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش

برای اخذ پذیرش راحت و بدون داشتن ریجکتی این نکته ها را مطالعه فرمایید:
- در استان کبک علاوه بر پذیرش دانشگاه باید CAQ نیز دریافت کنید.
- هزینه تحصیل در هر سال در دانشگاه های خوب کانادا برای یک سال برابر 15 تا 25 هزار دلار و هزینه زندگی ماهانه حداقل 1500 دلار برای یک نفر است. برخی کالج ها هزینه یک ترم را در زمان پذیرش درخواست می کنند که در متن نامه درخواست نحوه بازگشت پول، در صورت ریجکت شدن ویزای تحصیلی درج شده.
- اگر نمی توانید اصل دانشنامه را با پست ارسال کنید باید ترجمه تایید شده توسط دانشگاه به صورت مستقیم برای کانادا پست شود.
- به سن خود و کسانیکه برای این دوره اپلای می کنند توجه کنید. وقفه تحصیلی یا سن زیاد باعث عدم ارائه پذیرش به دانشجویان بین المللی می شود مگر اینکه شما کارت اقامت کانادا را داشته باشید.
- بسیاری از دانشگاه ها به دلیل ویروس کرونا، کلاسهای خود را انلاین برگزار می کنند، هرچند این زمان آنلاین در محاسبه ویزای کار بعد از تحصیل انجام می پذیرد اما دریافت ویزا برای کلاس آنلاین فعلا شانسی ندارد.
- معدل در هر مقطع مهم است. برای دوره فوق لیسانس معدل 15 به بالا خوب است. در جدول زیر مقیاس دانشگاه ها برای معدل درج شده:

 
حرف معدل درصد معدل
A+ 92-100 4.33
A 88-91 4
A- 85-87 3.67
B+ 82-84 3.33
B 78-81 3
B- 75-77 2.67
C+ 72-74 2.33
C 68-71 2
C- 65-67 1.67
D 55-64 1
F 0-54 0
 
بعد از تکمیل موارد بالا، باید در مورد متن ایمیل درخواست فکر کنید. این قسمت نکته دوم از 30 نکته ویزای تحصیلی کانادا و آمریکا بود، قسمت سوم را هفته بعد همین جا بخوانید.

telegram_Canada_Ganji
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد دیدگاهها: 1
بهروز عرب زاده1399/04/29
با سلام
من مهندس عمران دارای مدرک master مهندسی سازه از دانشگاه دولتی - 20 سال تجربه کاری هستم , 45 سن دارم - آیلتس 6 - برای ترم سپتامبر پذیرش یه کالج lambton college در شهر تورنتو در رشته postgraduate مدیریت ساخت و ساز گرفته ام -ولی به دلیل مشکلات کرونا و ویزا تاریخ شروع تحصیل را differ کرده ام به ترم زمستان 2021.
با این شرایط شانس گرفتن ویزای تحصیلی را دارم ؟
اگر می شود آیا موسسه شما می تواند برای ویزا اقدام کند؟
هزینه اخذ ویزا چقدر می باشد ؟
 • گنجی
 • 1399/05/06
الان ویزای تحصیلی به دلیل ریجکتی شانس زیادی ندارد
این وضع تا عید هست.