روش مهاجرت استارت آپ

بازدیدکنندگان : 811 نفر 1402/10/19
روش مهاجرت استارت آپ

هزینه استارت آپ کانادا
کانادا جذاب ترین مقصد برای کارآفرینان در سال 2023 است.

 

هزینه استارتاپ کانادا

براساس گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD، کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجران کارآفرین و سرمایه گذاران است. زیرا هزینه های شروع یک طرح استارت آپ بسیار پایین است.
24 کشور شامل آمریکا، فرانسه، انگلیس، سوئد و استرالیا و غیره...  عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی هستند. 

براساس گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، همه این کشورها به دنبال جذب کارآفرینان خارجی برای ارتقای نوآوری، ایجاد شغل، سرمایه گذاری خارجی و توسعه اقتصادی بوده اند. برای رونق کسب و کارهای جدید و نوآور باید اقداماتی برای توسعه کارآفرینی، تحقیق و نوآوری وجود داشته باشد و اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاران خارجی به منابع مالی و سرمایه انسانی دسترسی دارند. 
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی سیستم ارزیابی و رتبه بندی برای ارزیابی مناسب بودن کشورها در جذب کسب و کارهای بین المللی مخصوصا استارت آپ ایجاد کرده. این سیستم هفت بعد اصلی شامل:
 1. شرایط بازار
 2. دسترسی به منابع
 3. امنیت سرمایه‌گذاری
 4. سطح دیجیتالی شدن
 5. ارتباطات اینترنت و تلفن

کانادا از میان تمام شاخص‌هایی که سازمان OECD، تعیین کرده بود در میان ۲۵ درصد اول رده‌بندی بود.به نظر آقای گنجی، وکیل رسمی مهاجرت کانادا، کانادا مثل استرالیا از روز اول به همه متقاضیان موفق ویزای استارت آپ ارائه می دهد که کل اعضا خانواده و فرزندان تا 22 سال کارت اقامت دائم کانادا PR را دریافت می کنند بدون آنکه نگران شکست یا سوددهی استارتاپ خود در کانادا باشند! کانادا در یک چارچوب مشخص کسب و کارها و مهاجران و شرایط زندگی آنها را بررسی و اقامت اعطا می کند.
این رتبه بندی نشان می دهد که کشورهایی مثل کانادا با فرهنگ قوی نوآوری و کارآفرینی موقعیت خوبی برای جذب کارآفرینان و کارآفرینان دارند.

استارت آپ کانادا

چگونه به عنوان یک کارآفرین به کانادا مهاجرت کنیم؟

کانادا برای کارآفرینان، سرمایه گذاران و افراد خود اشتغال برنامه های مهاجرتی و مجوزهای کاری مختلفی ارائه می دهد. 
کارآفرینان مهاجر می توانند از طریق برنامه استارت آپ اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. هدف برنامه استارت آپ جذب کارآفرینان خارجی برای رشد اقتصادی و ایجاد مشاغل جدید در کانادا است. 
متقاضیان برنامه استارت آپ باید شرایط زیر را داشته باشد:
 •  اخذ سوپیشنه پلیس و ارائه تست پزشکی کانادا  
 •  برای اقامت در استانی به غیر از کبک برنامه ریزی کنید. 
 •  نشان دهید که کسب و کار شما شرایط مالکیت را دارد. 
 •  داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در حد آیلتس 5
 •  داشتن تمکن کافی برای اقامت در کانادا به نسبت تعداد اعضا خانواده
 •  ثابت کنید که کسب و کار شما از طریق یک سازمان تعیین شده حمایت می شود. 

 

خرید استارت آپ کانادا امکانپذیر است؟

خیر. متقاضی باید در یک پروژه استارتاپ رزومه و سرمایه مناسب ارائه دهد. خوشبختانه شرایط اخذ اقامت از طریق استارتاپ برای ایرانیان بسیار خوب شده به صورتیکه در طی سال های 2015تا2021 ایران رتبه چهارم بیشترین امار قبولی در برنامه استارتاپ ویزا بعد از ویتنام، هند، چین را داشته.
همانطور که در تلگرام موسسه گنجی اعلام کردیم، طی سالهای گذشته توانسته ایم قبولی، مدیکال و نامه های آپدیت زیادی برای موکلین خود دریافت کنیم و امید داریم بقیه موکلین مان نیز بزودی با رویکرد خوب دولت کانادا نسبت به جذب کارآفرینان شانس دریافت کارت PR را داشته باشند.

نمونه طرح استارت آپ کانادا

سرمایه گذاری در استارتاپ ها

اداره مهاجرت کانادا 3 سازمان: ونچر، انجل و انکوباتور را برای شرکت در برنامه استارت آپ تعیین کرده. متقاضیان موفق باید برای راه اندازی کسب و کار حداقل سرمایه گذاری را داشته باشند. 
کارآفرینانی که می خواهند به فعالیت تجارت خارجی خود ادامه دهند و در کانادا کار کنند واجد شرایط مجوز کار هستند. این نوع ویزای کار اصولا توسط شرکت های چند ملیتی استفاده می شود که می خواهند کارکنان کلیدی را بین شعب جا به جا کنند اما می تواند برای کارآفرینانی که می خواهند بیزینس جدیدی را در کانادا قبل از ورود با استارتاپ ایجاد کنند مناسب باشد. 
یک گروه استارتاپ ویزا با ورک پرمیت می تواند در کانادا حضور داشته باشد و بهتر است در رشته مرتبط با بیزینس خود فعال باشد تا در پرونده فدرال مشکلی ایجاد نشود. متقاضیان باید نشان دهند که کسب و کار آنها مزایای اقتصادی، اجتماعی یا فرهنگی قابل توجهی برای کانادا دارد. 

 

تیم استارتاپ

در هر تیم استارتاپ ویزا حداکثر 5 نفر میتوانند شرکت کنند که گروه های 3 تا 4نفره شانس قبولی بیشتری دارند. رابطه منطقی بین اعضا تیم استارتاپ باید باشد که موسسه مهاجرتی گنجی ضمن بررسی دقیق و سختگیرانه نسبت به بررسی رزومه ها CV اقدام می کند.

 

هزینه استارت آپ کانادا چقدر است؟

اگر فکر می کنید ایده ای دارید که شرایط زیر را دارد با ما درمیان بگذارید تا بتوانیم با کمترین هزینه شانس اقامت شما را ارزیابی کنیم:
 • ایده جدید و خلاق و نوآورانه باشد
 • حداقل یکسال تجاری سازی شده و سابقه فعالیت داشته باشد
 • محصول قابلیت رقابت با نمونه های موجود در کانادا را داشته باشد.
در گروه های استارتاپ ویزا کانادا امکان ریجکت به دلیل مدیکال و سوپیشینه وجود دارد ولی اگر فرد موجود در گروه سمت غیرکلیدی (نان اسنشیان Nonessential) داشته باشد نمی تواند تاثیر بدی روی دیگر اعضا داشته باشد.
هزینه های استارتاپ کانادا شامل طرح و ایده، وکیل و بیزینس پلن می باشد که کاملا به طرح بستگی دارد و با توجه به هزینه های کلاس و منتورها، دولوپ و پروتایپ متغیر است. با دفتر تماس بگیرید.

خرید استارت آپ کانادا

ویزا استارت آپ آمریکا

براساس توافق نامه کانادا-آمریکا-مکزیک شهروندان آمریکا یا مکزیک که در کسب و کار جدید یا موجود در کانادا سرمایه گذاری می کنند واجد شرایط درخواست ویزای کار سرمایه گذاری برای مدیریت کسب و کار کانادایی خود هستند. سرمایه گذار سهامدار عمده یا مالک انحصاری کسب و کار در کانادا است. اما پیش بینی می شود که این کسب و کار، شغل یا مزایای دیگر برای اقتصاد محلی ایجاد کند و صرفا از سرمایه گذار حمایت نمی کند. 
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 0

نظرسنجی مهاجرت کانادا

با ورک پرمیت ناشی از توریستی ایرانیان کدام روش برای کسب اقامت دائم pr بهتر است؟

 • اکسپرس اینتری
 • استارتاپ ویزا کانادا
 • جاب آفر
 • برنامه استانهای کم جمعیت
شرکت کنندگان : تن