برنامه مهاجرتی جدید ساسکاچوان 2022

بازدیدکنندگان : 5859 نفر 1400/12/28
برنامه مهاجرتی جدید ساسکاچوان 2022
برنامه مهاجرتی جدید ساسکاچوان 2022 

لیست مشاغل ساسکاچوان 2022 آپدیت شد و ناک های شغلی ساسکاچوان برای مهندسین کامپیوتر و... اعلام گردید.

در تاریخ 16اسفند 1400 ساسکاچوان برنامه فناروی جدیدی براساس سیستم مهاجرتی ساسکاچوان معرفی کرد تا نیروی کار فناروی را در این استان جذب کند. طبق مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان 2022 متقاضیان از طریق برنامه جدید فناوری ساسکاچوان، در یازده شغل تعیین شده می توانند اقامت ساسکاچوان کانادا را دریافت کنند. 
قبلا در مورد جاب آفر ساسکاچوان صحبت کردیم، در حال حاضر طبق امتیازبندی ساسکاچوان در بخش برنامه فناوری ساسکاچوان و برای جبران کمبود نیروی کار متخصص در زمینه کامپیوتر دولت متقاضی می پذیرد. با این برنامه جدید، کارفرمایان در بخش فناوری ساسکاچوان می توانند نیروهای کاری با استعداد را جذب و استخدام کنند. 
جرمی هریسون وزیر مهاجرت ساسکاچوان گفت، با کمتر شدن تاثیرات کرونا، بخش فناوری و تکنولوژی می تواند باعث رشد اقتصادی در استان ساسکاچوان شود. برنامه جدید فناوری یک برنامه برای جذب نیروهای با استعداد بسیار ماهر برای کارفرمایان ساسکاچوانی است. 
فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی

از طریق این برنامه جدیدفناوری، نیروی کار فناوری که از قبل در ساسکاچوان کار می کنند و افرادی که در خارج از کانادا هستند می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. 

دکتر ارون ژست گفت، اقتصاد ساسکاچوان براساس توانایی ما در جذب و حفظ مهاجران ماهر با تخصص های خاص در استان است. برنامه فناوری شرایط مناسب رقابتی برای صنایع ساسکاچوان به وجود می آورد و در کانادا بسیار منحصر به فرد است. این برنامه مراحل مهاجرت به کانادا را آسان می کند و به دنبال حفظ مهاجران در این استان است تا با رسیدن به راه حل های نوآورانه، ساسکاچوان توانایی صادرات در جهان را داشته باشد. 

برای برنامه فناوری ساسکاچوان متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 •  نامه تاییدیه شغل از یک کارفرما  برای یک شغل واجد شرایط در بخش فناوری؛
 •  حداقل سطح زبان رسمی کانادایی CLB 5 در صورتی که متقاضی در زمان درخواست در ساسکاچوان کار نمی کند و CLB 7 در صورتی که برای برنامه اکسپرس اینتری اقدام کنیم. 
 •  حداقل یک سال سابقه کار در آن شغل در پنج سال گذشته، یا شش ماه کار در ساسکاچوان؛
 •  داشتن تحصیلات بعد از متوسطه؛
 •  واجد شرایط دریافت مجوز حرفه ای ساسکاچوان باشید که این مجوز برای مهندسین کامپیوتر، نرم افزار، برق و الکترونیک است. 
اگر نامه تاییدیه شغل از یک کارفرما در ساسکاچوان و یا جاب آفر ندارید باید برای برنامه مهاجرت به ساسکاچوان بدون نیاز به پیشنهاد شغلی اقدام کنید.

دولت فدرال، اداره مهاجرت کانادا هر سال تعداد  مهاجرانی که ساسکاچوان می تواند بپذیرد را تعیین می کند. سیستم مهاجرت استانی ساسکاچوان می گوید، هیچ تضمینی برای قبولی و تایید پرونده های ارسال شده وجود ندارد و چک های امنیتی و مدیکال باید انجام گیرد.
 

مشاغل واجد شرایط برنامه فناوری ساسکاچوان

مهاجران اگر پیشنهاد شغلی در یکی از مشاغل زیر براساس کد طبقه بندی ملی مشاغل داشته باشند می توانند از طریق برنامه فناوری ساسکاچوان اقدام کنند:
 •  کد ناک 0213؛ مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
 •  کد ناک2133؛ مهندس برق و الکترونیک
 •  کد ناک 2147؛ مهندسان کامپیوتر به جز مهندسان نرم افزار
 •  کد ناک 2171؛ تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی
 •  کد ناک 2172؛ تحلیلگران اطلاعات و مدیران 
 •  کد ناک 2173؛ مهندسان نرم افزار
 •  کد ناک 2174؛ برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان اپلیکیشن
 •  کد ناک 2175؛ طراح وبسایت
 •  کد ناک 2281؛ تکنسین شبکه های کامپیوتری
 •  کد ناک 2282؛ تکنسین های پشتیبانی از کاربران
 •  کد ناک 2283؛ تکنسین های تست سیستم های آی تی

اگر رشته شما بجز مشاغل بالا می باشد باید برای برنامه مهاجرت ساسکاچوان و مشاغلی که سخت تکمیل می شود اقدام کنید.

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی
 

شرایط مهاجرت ساسکاچوان برای برنامه فناوری 

برای واجد شرایط بودن بدون توجه به اینکه شما متقاضی برنامه اکسپرس اینتری هستید یا نه، باید پیشنهاد شغلی دائمی تمام وقت در بخش فناوری ساسکاچوان داشته باشید. شما باید نامه تاییدیه معتبر از سیستم مهاجرت استانی ساسکاچوان داشته باشید که این نامه نشان دهنده قصد شما برای کار و زندگی در این استان است. 
اگر از ساسکاچوان برای این برنامه اقدام می کنید در حال حاضر باید در این استان کار کنید و حداقل شش ماه برای کارفرمایی که شغل واجد شرایط را به شما پیشنهاد داده تمام وقت کار کرده باشید. تمام وقت یعنی حداقل 30 ساعت در هفته کار کرده باشید. 
اگر حداقل شش ماه برای کارفرمای خود کار نکرده باشید باید در پنج سال گذشته حداقل یک سال تجربه کاری در شغل خود را داشته باشید. 
اگر از استانهای دیگر کانادا یا خارج از کانادا اقدام می کنید باید در پنج سال گذشته یک سال تجربه کاری مربوط به شغل خود را داشته باشید. 
افرادی که در این استان کار می کنند باید شرایط زبان که کارفرمای آنها تعیین کرده را داشته باشند. اگر در حال حاضر برای کارفرمایی که به شما پیشنهاد شغل داده کار نمی کنید باید مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی شما  CLB 5 یا بالاتر باشد. 

اگر شغل شما نیاز به مجوز کاری داشته باشد باید آن را دریافت کنید. مهندسان کامپیوتر، مهندسان نرم افزار و مهندسان برق و الکترونیک باید شرایط زیر را رعایت کنند:

 •  از انجمن مهندسین و زمین شناسان حرفه ای ساسکاچوان نامه ای داشته باشید که نشان دهد درخواست ثبت نام شما به عنوان مهندس در حال آموزش تایید شده است. 
 •  نامه ای از انجمن مهندسان و زمین شناسان حرفه ای داشته باشید که نشان دهنده قبولی و تایید امتحانات شما باشد. 
 • شما باید تحصیلات بعد از متوسطه یعنی کارشناسی یا کارشناسی ارشد را براساس شغلی که به شما پیشنهاد داده شده را داشته باشید. یا مدرک سه ساله در دانشگاه، کالج یا مدرک تحصیلی دو ساله در دانشگاه یا کالج و یا دانشکده فنی و حرفه ای یا دیگر موسسات فوق متوسطه را داشته باشید. 

 

مهاجران برنامه اکسپرس اینتری برای اقدام از طریق برنامه فناوری ساسکاچوان چه شرایطی باید داشته باشند؟


افرادی که در سیستم اکسپرس اینتری هستند می توانند از طریق برنامه فناوری ساسکاچوان اقدام کنند. شرایط لازم برای مهاجرانی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای برنامه فناوری اقدام می کنند متفاوت از بقیه مهاجران است. پرونده های اکسپرس اینتری که در اولویت بررسی اداره مهاجرت کانادا هستند براساس زمان استاندارد پرونده های اقامت دائم بررسی می شوند. زمان استاندارد برای بررسی پرونده ها باید شش ماه یا کمتر باشد اما با توجه به پروندهای عقب افتاده در اداره مهاجرت کانادا، زمان بررسی پرونده ها طولانی تر می شود. وزیر مهاجرت کانادا گفت، سایت اداره مهاجرت کانادا در رزوهای آینده به روز می شود. 
به عنوان یک متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری، اگر شما در خارج از کانادا زندگی می کنید یا وضعیت قانونی در کانادا دارید و متقاضی ویزای موقت نیستید واجد شرایط برنامه فناوری هستید:
 •  شماره فایل نامبر اکسپرس اینتری و کد جستجوی شغلی خود را داشته باشید.
 •  مدرک آزمون زبان را داشته باشید که براساس معیارهای برنامه اکسپرس اینتری باشد. 

برای دریافت فایل نامبر از برنامه اکسپرس اینتری شما باید واجد شرایط یکی از برنامه های تحت مدیریت اکسپرس اینتری باشید. نیروی کار فناوری معمولا واجد شرایط برنامه نیروی کار ماهر فدرال یا کلاس تجربه کار کانادایی هستند. برنامه نیروی متخصص فنی فدرال برای آن از دسته از نیروی کاری فناوری است که واجد شرایط دو برنامه ذکر شده نیستند. 

canada_ganji_instagram
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 6
رضوان1401/04/12
سلام و قت بخیر
آیا ساسکاچوان برای افراد با تحصیلات و سابقه کار در رشته حسابداری و مالی پیشنهادی برای سال ۲۰۲۲ دارد؟
 • گنجی
 • 1401/04/22
بله
در جاب لیست اعلام شده که در تلگرام قرار دادیم ولی باید نمره زبان و سن زیر 39 داشته باشید.
رضا و1401/01/21
سلامو وقت بخیر
میخواستم بدونم احیانا رشته مهندسی ICT با گرایش TELECOMMUNICATION هم جز لین دسته بندی برنامه جدیدمهاجرتی ساسکاچوان قرار میگیرد؟

با تشکر
 • گنجی
 • 1401/01/27

برای ساسکاچوان هم اگر قرار نگیرد برای انتاریو و بریتیش کلمبیا خوب است به شرط داشتن ایلتس 6.5 به بالا.
پست آخر اینستاگرام مربوط به رشته شماست:

https://www.instagram.com/canada_ganji

سعید ر1401/01/21
سلام.من ارشد مدیریت دولتی گرایش سیستمهای اطلاعات مدیریت هستم ،برای شغل کد ناک ۲۱۷۲ میتونم اقدام کنم؟
 • گنجی
 • 1401/01/24
خیر 
کد ناک 2172 - Database analysts and data administrators برای مشاغل مرتبط با آی تی خواهد بود مگر اینکه سابقه کار دقیق تان را ببینیم.

 
ایمان1401/01/21
با سلام
چطور میشه جاب افر در مشاغل مرتبط با کامپیوتر از شرکت های کانادایی گرفت؟
 • گنجی
 • 1401/01/22
فایل رزومه CV تان را واتس اپ زیر سایت بفرستید که از کارفرماهای ساسکاچوان پیگیری کنیم.
زرین م.1401/01/07
سلام من مهندس نرم افزار کامپیوتر و ارشد فناوری اطلاعات گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی دارم و همسرم مهندس برق الکترونیک هست من ۳۷ و همسرم ۴۴ ساله هست و من مدرک تافل ibt دارم و ۶ سال سابقه کار مرتبط با رشته و همسرم ۱۸ سال سابقه کار دارد
دو فرزند ۳ و ۱۰ ساله داریم
شرایط جهت مهاجرت ما چگونه است؟
 • گنجی
 • 1401/01/15
رشته تحصیلی هر دوی شما خوب است اما با توجه به سن باید سطح زبان بالایی را ارائه دهید.
برای مهاجرت به کانادا تافل مورد قبول سفارت نیست وبرای نیروی متخصص ساسکاچوان شما باید ایلتس 6.5 به بالا بگیرید اگر این نمره را نتوانید همسرتان با ایلتس 5 برای استارتاپ ویزای کانادا باید اقدام کند.
رزومه CV را واتس اپ کنید.
فرامرز1401/01/07
درود
با 52 سال سن ، همسر و دو فرزند قصد مهاجرت به کانادا را دارم .لطفاً در ارتباط با مهاجرت از طریق کشاورزی راهنمایی بفرمایید.
1- امکان آن وجود دارد /خیر
2- در صورت مثبت بودن ردیف 1 مدت زمان پروسه آن ؟
3- میزان تامین سرمایه مورد نیاز ؟(اگر در این مورد با جزییات بیشتر بفرمایید ممنون میشم)
4- سطح زبان مورد نیاز ؟
سپاسگزارم
 • گنجی
 • 1401/01/14
مهاجرت در برنامه های کشاورزی شرایط خاصی دارد لذا باید شرایط زیر را داشته باشید:
1. حداقل دارایی خالص متقاضی 500هزار دلار کانادا و قابل تایید باشد.
2.  مجموع دارایی های خالص متقاضی قانونی و قابل تایید باشد.
3. حداقل 3 سال سابقه کارآفرینی یا تجربه مدیریت در زمینه های مرتبط با کشاورزی را داشته باشد.
4.  قصد اقامت و سرمایه گذاری فعال در استان مورد نظر را داشته باشد که از طریق سیستم ارزیابی قابل تایید باشد.(استانهای انتاریو و بریتیش کلمبیا قابل انجام نیست)
5. توانایی اخذ ایلتس 5 را داشته باشد
6. بتواند نیمی از دارایی خالص بند 1 را جهت خرید یا توسعه کار کشاورزی در کانادا سرمایه گذاری کند.

با داشتن شرایط زیر رزومه خود را به واتس اپ پایین سایت ما ارسال کنید.