شرایط اقتصادی کانادا

بازدیدکنندگان : 556 نفر 1401/12/22
شرایط اقتصادی کانادا
شرایط اقتصادی کانادا
براساس برنامه سطوح مهاجرتی 2023-2025 تعداد زیادی از مهاجران در کانادا پذیرفته می شوند. 
در اول نوامبر 2022 اداره مهاجرت کانادا برنامه ظرفیت پذیرش مهاجرتی خود را منتشر کرد که این برنامه تعداد مهاجرانی که کانادا هر ساله می پذیرد را مشخص می کند. 
امسال کانادا به دنبال پذیرش 432.000 مهاجر برای اقامت دائم است. در سال 2023 کانادا حدود 465.000 مهاجر در سال 2024 حدود 485.000 مهاجر و در سال 2025 حدود 500.000 مهاجر را می پذیرد. 
پذیرش 1.5 میلیون مهاجر در سه سال آینده، تاثیر مهمی بر روی نیروی کاری و اقتصاد کانادا دارد. در اینجا در مورد تاثیرات مهاجران بر روی بازار مسکن، مشاغل و رفاه اجتماعی و اقتصادی کانادا صحبت می کنیم. 

 

جمعیت پیر و سالخورده کانادا

از 39 میلیون نفر جمعیت کانادا حدود 8 میلیون یا 21.5 درصد از گروه مهاجران هستند. براساس اهداف اداره مهاجرت کانادا تعداد مهاجران باز هم افزایش پیدا می کند، تعداد افراد بازنشسته در کانادا بسیار زیاد و تعداد نیروی کاری کم است، لذا وجود مهاجران جوان و تحصیلکرده در کانادا باعث رشد اقتصادی و افزایش جمعیت می شود. 
کانادا اقتصاد پیشرفته ای دارد که جمعیت آن در حال افزایش است و برای حفظ آن هر سال جمعیت کانادا باید حدود 1.8 درصد افزایش پیدا کند زیرا جمعیت جوان، شاغل و تحصیلکرده باعث رشد اقتصادی کانادا می شود. 
مهاجران تازه وارد مصرف کننده هم هستند، آنها خانه یا ماشین می خرند، مواد غذایی تهیه می کنند و به ارزش افزوده دارند، پس هزینه می کنند. مهاجران تازه وارد کار می کنند مالیات می پردازند و از این طریق پول زیادی وارد اقتصاد کانادا می شود. 
آنها مالیات و هزینه ها را به دولت های استانی و فدرال پرداخت می کنند و این درآمدها برای کانادایی ها و به خصوص افراد بازنشسته و سالخورده استفاده می شود. 
 

یک میلیون فرصت شغلی خالی در کانادا

براساس آمار کانادا، در سه ماهه اول سال 2022، حدود 957.500 شغل خالی در کانادا وجود داشت که بالاترین نرخ مشاغل خالی در تاریخ کانادا است. 
کمبود نیروی کاری در کانادا قبل از کرونا وجود داشت اما در حال حاضر بیشتر شده است. 
کارفرمایان با کمبود نیروی کاری روبه رو هستند، این یک موضوع موقتی نیست و ما بعد از پایان کرونا برای مدت طولانی در زمینه نیروی کاری کمبود داریم. 
با وجود افزایش مهاجرت هنوز فرصت های شغلی زیادی در کانادا وجود دارد. 
بیشتر مهاجران تحصیلکرده در کانادا وارد مشاغل فناوری می شوند با توجه به اینکه کشور آمریکا سیاست ها و برنامه های مهاجرتی خود را محدود کرده است این مهاجران بیشتر وارد کانادا می شوند. 
کانادا معتقد است نیروی کاری داریم که می خواهند تغییرات زیادی در بخشهای پیشرفته اقتصاد ایجاد کنند که همین موضوع باعث افزایش بهره وری می شود. 
کانادا باید به صورت کامل از مهارت های این مهاجران استفاده کند چون مهاجران تحصیلکرده در موقعیت هایی هستند که از مهارت و توانایی آنها به درستی استفاده نمی شود. 
مهاجرانی که در مراحل اولیه کاری هستند موقعیت های شغلی مهمی را پر می کنند که تاثیر زیادی بر کانادایی ها دارند. 
مزایای افزایش مهاجرت شامل کارآفرینی، ارائه ایده های نو، نوآوری و طرز تفکر متفاوت در مورد مسائل است. 
 

بازار مسکن کانادا

خانه و اجاره خانه از قبل از دوران کرونا در کانادا گران بوده است. بازار مسکن در سال 2022 به اوج خود رسید و مقرون به صرفه بودن هزینه مسکن یک مسئله بسیار مهم است. اگر مهاجران زیادی وارد کانادا شوند اما بدون مسکن باشند این باعث افزایش مشکلات در کانادا می شود.
یکی از مشکلات این است که دولت خانه ها را در کانادا به سرعت نمی سازد و باید بعضی از مراحل نظارتی و بوروکراتیک که مانع عرضه مناسب خانه می شود را حدف کند. 
تعداد زیادی از کانادایی ها وجود دارند که به علت افزایش نرخ بهره که بر روی وام مسکن تاثیر می گذارد نمی توانند مسکن مناسب تهیه کنند. همین موضوع باعث رکود بازار مسکن شده است متاسفانه می تواند اجاره ها را افزایش دهد که در سال 2020  اجاره هاحدود 11.1 درصد افزایش پیدا کرد. 
مهاجران جدید باید در نظر داشته باشند که کدام استانها به مهارت و استعدادهای آنها نیاز دارند و هزینه زندگی و دستمزد در آن استانها به چه صورت است. مهاجران بیشتر مایل هستند تا در شهرهایی مثل تورنتو و ونکوور زندگی کنند، اما میانگین قیمت مسکن نسبت به درآمد 4 برابر بیشتر از شهر های کوچک است. 
در بودجه سال 2023 کانادا چندین پیشنهاد از طرف وزارت دارایی برای افزایش ساخت و ساز مسکن، حمایت از مسکن مقرون به صرفه و حمایت از خریداران و مستاجران در نظر گرفته شده است. 
 

رکود جهانی 

کارشناسان کانادایی می گویند رکود جهانی وجود دارد و باید ببینیم که مهاجران جدید و دولت کانادا چگونه با این موضوع کنار می آیند. 
کانادا به دنبال این هست که در دو سه ماهه آینده و چند سال بعد این موضوع مهم را مدیریت کند. کانادا در بیشتر بخشهای اقتصادی موفق است اما رکود جهانی به این کشور هم می رسد. اقتصاد با یک رشد کم و کند در زمان رکود جهانی روبه رو خواهد شد. 
برای مقابله با رکود جهانی باید توجه بیشتری به بازارهای کاری کانادا داشته باشیم. باید ارزش ها و سیاست های حکومتی بسیار با ثبات باشد تا بتوانیم با این رکود جهانی مقابله کنیم. 
از همین حالا تا سال 2025 مهاجران جدید، باعث تقویت نیروی کاری کانادا می شوند و موقعیت های شغلی مهم را پر کرده و باعث کاهش فشار مالی دولتی می شوند که باید برای این جمعیت پیر و سالخورده منابعی را در نظر بگیرد. مهاجران جدید با ارائه مهارت ها، ایده ها و کارآفرینی برای کارفرمایان بسیار مفید هستند و باعث تقویت اقتصاد کانادا می شوند. 
موفقیت مهاجران جدید در کانادا باعث موفقیت فرزندان آنها و کشور کانادا می شود. 
 
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 0
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن