مهاجرت به کانادا برای افغانها

بازدیدکنندگان : 1454 نفر 1401/05/23
مهاجرت به کانادا برای افغانها

ویزای کانادا برای افغان های مقیم ایران

شرایط سخت زندگی در افغانستان وایجاد طالبان در این سرزمین، باعث شده خیلی از مردم این کشور برای شرایط زندگی ایده آل و داشتن امنیت بالا به کشورهای دیگر از جمله کانادا ،آمریکا و اروپا مهاجرت کنند. مهاجرت به کانادا برای اتباع افغانی میتوان مفید واقع شود زیرا مردم این کشور یبشتر دنبال امنیت،بهداشت بهتر،درآمد مکفی وتحصیل فرزندان خود می باشند.

 

فرم ثبت نام مهاجرت به کانادا برای افغانها

وزیر مهاجرت کانادا،مارکو مندیچینو جدیدا اعلام کرده که:اعطای اقامت و حق و حقوق به مردم افغانستان، نشان دهنده قدرت کانادا است. از انجا که روز به روز بر تعداد این مهاجران افزوده می شود، ما تلاش خودرا برای کمک به حدوده 25هزار مهاجر افغانی دوچندان کرده ایم تا بتوانند در کشور ما به امنیت وزندگی مناسب برسند. برای دریافت فرم ثبت نام مهاجرت به کانادا برای افغان ها باید در ایسنتاگرام یا فیس بوک موسسه گنجی زومه خود را ارسال کنید.

 

مهاجرت به کانادا از افغانستان

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که برای درخواست ویزای حمایت خانوادگی، شهروندان یا افراد مقیم کانادا که به دنبال آوردن عزیزان خود از افغانستان هستند، در اولویت هستند.
همچنین افغان ها با تخصص می توانند از روش اکسپرس یا نیروی متخصص اقدام کنند که اپلیکیشن گنجی را در اپ استور دانلود کنید.
 

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی

مهاجرت افغان ها به کانادا چگونه انجام می شود؟

در صورت پذیرش شرایط مهاجران از سوی اداره مهاجرت کشور کانادا، مجوز ورود آن ها به کانادا صادر می شود. از آن جایی که سفارت کانادا در کشور افغانستان خدمات کنسولی به شهروندان ارائه نمی دهد، افغان ها به ناچار از طریق کشورهای همسایه برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند

 

فرم ثبت نام مهاجرت به کانادا

فرم مهاجرت به کانادا برای افغانها در سایت اداره مهاجرت کانادا درج شده . در اکتبر سال ۲۰۲۰،اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که درطی ۳ سال آینده، ۲/۱ میلیون مهاجر جدید می‌پذیرد. مارکو مندیچینو، وزیر مهاجرت گفت دولت در نظر دارد برای کمک به بهبود اقتصاد آسیب ‌دیده از شیوع کرونا و جبران کمبود نیروی کار، در سه سال آینده، بیشتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مهاجر جدید را پذیرا باشد.لذا شرایط اخذ ویزا برای افغان ها می تواند بهتر شود مخصوصا اگر تحصیلات دانشگاهی و دانش بان انگلیسی داشته باشند.

 

چه کسی می تواند برای مهاجرت افغان ها در کانادا درخواست دهد

 سایت مهاجرت به کانادا برای افغانها اینطور اعلام کرده که شما تبعه کشور افغانستان با دارا بودن شرایط زیر، ممکن است واجد شرایط برنامه مهاجرت افغان ها به کانادا باشید.
در صورت داشتن رابطه قانونی با دولت کانادا در موارد زیر می توانید از مسیر مهاجرت کانادا استفاده کنید:
 • افراد با شغل مترجم که با سفارت کانادا قبلا کار نموده اند 
 • دیگر کارکنان محلی که برای دولت کانادا در افغانستان الان یا قبلا کار کرده اند.

شما و اعضای خانواده تان امکان اقدام دارید مگر اینکه  بعد از 22 جولای 2021 (تاریخی که برنامه مهاجرت افغان ها شروع شد) در افغانستان بوده باشید، سپس کل خانواده برای برنامه اقامت افغان ها در کانادا قابل قبول هستید.
به دلیل کمبود نیروی کار در کانادا این کشور در صدد گرفتن مهاجران زیادی در سال برآمده است. بنابراین هر ساله چندین هزار افغان از کشور خود یا کشورهای دیگر مانند ایران و ترکیه از راه های مختلف برای رفتن به کانادا اقدام می نمایند. 

 

شرایط مهاجرت به کانادا برای افغان ها

بیش از از 81 برنامه در چندین عنوان  و زیر مجموعه برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. هر برنامه، دسته و زیرمجموعه، الزامات منحصر به فرد خود را دارد که باید قبل از اینکه به فکر استفاده از آن باشید، آنها را مهیا کنید.
 • 1-مهاجرت افغان ها به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص
 • 2-مهاجرت افغانها از طریق برنامه های استانی
 • 3-مهاجرت از طریق دریافت ویزای تحصیلی

بر اساس آمار اداره مهاجرت، کشور افغانستان جزو ۱۰ کشوری است که شهروندان آن بیشترین تقاضا برای اقامت در کشور کانادا را دارند. سفارت کانادا در کشور افغانستان درحال فعالیت است، اما عدم ارائه خدمات کنسولی در این سفارت، موجب شده که افغان ها برای مهاجرت به کشور کانادا، از طریق سفارت کانادا در کشورهای همسایه مثل ترکیه اقدام کنند

 

راه های مهاجرت افغان های ایران به کانادا  

•    مهاجرت تحصیلی
•    مهاجرت کاری
•    مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و راه اندازی یک استارت اپ
•    مهاجرت از طریق پناهندگی
•    مهاجرت از طریق روابط خویشاوندی
•    مهاجرت از طریق برنامه نیروی متخصص استانی وفدرال
•    مهاجرت از طریق برنامه PNP  یا برنامه نامزدهای استانی

canada_ganji_instagram
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 3
مریم1401/07/14
سلام
میشه یک شماره تماس و یا ایمیل بدین من زنگ بزنم چون چند سوالی دارم
 • گنجی
 • 1401/07/16
لینک تماس در منوهای بالا هست.
سمیع الله1401/06/06
سلام محترم
من فعلا در افغانستان زندگی میکنم دانشجو دانشکده دندان پزشکی استم سال آخر تحصیلی ام است مدرک زبان ندارم از کدام طریق میتوانم بخاطری دریافت ویزه کانادا اقدام کنم هدف من اینست که باید کانادا برم از هر طریق که باشد
 • گنجی
 • 1401/06/15

با روش اسکیل ورکر فدرال از طریق اکسپرس اینتری بعد از پایان تحصیل و داشتن سابقه کار و ایلتس هفت می توانید یا الان با ویزای دانشجویی می توانید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های زیر اقدام کنید:

دانشگاه دندانپزشکی مک گیل مونترال
دانشگاه دندانپزشکی تورنتو انتاریو
دانشگاه دندانپزشکی ونکوور
دانشگاه دندانپزشکی وسترن انتاریو
دانشگاه دندانپزشکی دال هوس نوااسکوشیا
دانشگاه دندانپزشکی آلبرتا

جان بابا1401/05/24
فرم مهاجرت در کانادا را برای افغان ها کجا پیدا کنم؟
 • گنجی
 • 1401/05/24
در وب سایت اداره مهاجرت کانادا درج شده وباید طبق شرایط مهاجرت به کانادا برای افغان ها مدارک تهیه کنید:
آدرس ایمیل اداره مهاجرت کانادا برای افغانها