شروع دوباره اکسپرس اینتری کانادا 2022

بازدیدکنندگان : 1560 نفر 1401/04/12
شروع دوباره اکسپرس اینتری کانادا 2022
شروع دوباره اکسپرس اینتری کانادا 2022

وزیر مهاجرت کانادا در مصاحبه ای گفت، کانادا قرعه کشی همه برنامه های اکسپرس اینتری را از تاریخ 6 جولای معادل 1401/04/15 شروع می کند. 

وزیر مهاجرت کانادا در تورنتو در Collision که یکی از بزرگترین کنفرانس های فناوری جهان است سخنرانی کرد  و احتمالا در هفته های آینده وزیر مهاجرت کانادا اطلاعیه هایی در مورد موضوعات زیر منتشر می کند:
 •  اصلاحات برنامه اکسپرس اینتری
 •  تسریع بررسی پرونده های مهاجرتی
 •  هزینه های شهروندی کانادا
 •  برنامه سطوح مهاجرتی 2023_2025
 •  ایجاد برنامه های مهاجرتی برای نیروی کاری و دانشجویان خارجی
 •  قانونی کردن کار کارگران بدون مدرک در کانادا
 •  و تغییرات زندگی وزیر مهاجرت کانادا از زمانی که وزیر شد.  
 

شروع دوباره قرعه کشی های اکسپرس اینتری

وزیر مهاجرت کانادا گفت، ما به دنبال شروع قرعه کشی همه برنامه های اکسپرس اینتری از ماه جولای هستیم. اداره مهاجرت کانادا در ماه آوریل متعهد شد که قرعه کشی برنامه های اکسپرس اینتری را شروع می کند و پرونده های این برنامه ها را در مدت زمان استاندارد بررسی کند. 
اداره مهاجرت کانادا صدور دعوتنامه برای برنامه های نیروی کار ماهر فدرال و نیروی متخصص فنی را از دسامبر 2020 یعنی در زمان شیوع کرونا متوقف کرد. این اداره در سپتامبر 2021 قرعه کشی برنامه کلاس تجربه کار کانادایی را هم متوقف کرد. 

 

اکسپرس اینتری چیست

برنامه اکسپرس اینتری کانادا برای جذب نیروی متخصص به کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا است. اکسپرس اینتری همان اسکیل ورکر قبل از سال 2015 است که بعدا به تغییر نام داد.
در برنامه اکسپرس اینتری متقاضیان باتوجه به ناک شغلی NOC رشته کاری خود را تطبیق می دادند که قرار است این ناک شغلی به تیر TEER تغییر نام پیدا کند.

 

اکسپرس اینتری استانی کانادا

هر استانی در کانادا برای خود جداگانه اکسپرس اینتری دارد و طبق آن نیز متقاضی مهاجرت به کانادا را می پذیرد و با ارسال دعوتنامه به متقاضی وی را به دولت فدرال برای چک سوپیشینه  و مدیکال راهنمایی می کند. اکسپرس اینتری استانی کانادا مانند اکسپرس اینتری ساسکاچوان یکی از روشهای خوب مهاجرت به کانادا طی سال های گذشته بوده.

 

اکسپرس اینتری کبک

استان کبک نیز برای خود سیستم جداگانه ای به نام آریما دارد که اکسپرس اینتری کبک نامیده می شود. در این استان امتیازبندی براساس تحصیلات و سن و نمره زبان فرانسه اولویت اساسی را دارد.


فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی
 

شرایط اکسپرس اینتری کانادا و تغییرات آن

قبل از شیوع کرونا همه مهاجران می توانستند در قرعه کشی برنامه اکسپرس اینتری که هر دو هفته یکبار انجام می شد شرکت کنند. یعنی اداره مهاجرت کانادا مهاجرانی که بالاترین امتیاز را داشتند بدون توجه به اینکه واجد شرایط کدام برنامه هستند، دعوت می کرد. 
اداره مهاجرت کانادا در زمان شیوع کرونا رویه خود را تغییر داد. این اداره با توجه به محدودیت های سفر که مانع ورود مهاجران تازه وارد به کانادا می شد قرعه کشی های برنامه نیروی کار ماهر و نیروی متخصص فنی فدرال را متوقف کرد. این اداره سال گذشته بیشتر مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی را که در کانادا بودند را دعوت می کرد تا به هدف خود که پذیرش 401.000 مهاجر برای اقامت دائم در سال 2021 است، برسد. 
به هر حال تغییرات ایجاد شده باعث کاهش تعداد پرونده های معوق شد. اداره مهاجرت کانادا برای کنترل تعداد پرونده های معوق و رسیدن به زمان استاندارد در بررسی پرونده ها، قرعه کشی برنامه کلاس تجربه کار کانادایی را در سپتامبر 2021 متوقف کرد. اما در زمان شیوع کرونا اداره مهاجرت کانادا برای رشد اقتصادی استانها و مناطق کانادایی، برای مهاجران برنامه اکسپرس اینتری دعوتنامه مهاجرت استانی صادر می کرد. 
 

تاثیر قرعه کشی برنامه های دیگر بر روی مهاجران برنامه اکسپرس اینتری کانادا

شروع دوباره قرعه کشی برنامه های مهاجرتی باعث صدور دعوتنامه برای مهاجران نیروی کار ماهر فدرال و نیروی متخصص فنی و کلاس تجربه کار کانادایی هم می شود. 
برنامه نیروی کار ماهر فدرال از زمان اجرا در سال 1967 تا زمان شیوع کرونا برنامه اصلی برای مهاجرت گروه اقتصادی به کانادا بود. قبل از شیوع کرونا حدود 45 درصد از افرادی که از طریق برنامه اکسپرس اینتری دعوت شده بودند از گروه نیروی کار ماهر فدرال بودند. 

 

سایت اکسپرس اینتری کانادا Express Entry

براساس تحقیقات سازمان ارزیابی اعتبار آموزشی کانادا، برنامه نیروی کار ماهر پر تقاضا ترین برنامه اکسپرس اینتری است و کانادا به نیروی کار ماهری زیادی نیاز دارد. لذا کلیه متقاضیان با ثبت نام در سایت اکسپرس اینتری کانادا می توانند شانس مهاجرت کانادا را داشته باشند.

با شروع دوباره قرعه کشی ها مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی که در کانادا هستند می توانند اقامت دائم را دریافت کنند. زمانی که مهاجران برنامه اکسپرس اینتری دعوتنامه قبولی را دریافت می کنند و پرونده کامل خود را ارسال می کنند می توانند تا تایید نهایی پرونده خود ویزای کاری آزاد را بگیرند. با ویزای کار آزاد آنها می توانند برای هر کارفرمایی در هر جای کانادا کار کنند. 
مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی که به علت توقف قرعه کشی ها از ماه سپتامبر 2021، دعوتنامه قبولی صادر برای آنها صادر نشده است نمی توانند ویزای کار آزاد را بگیرند. اداره مهاجرت کانادا در ماه آوریل اعلام کرد که مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی می توانند ویزای کاری خود را تمدید کنند که این قانون از تابستان امسال اجرایی می شود. این افراد کسانی هستند که ورک پرمیت بعد از فارغ التحصیلی آنها منقضی شده یا زمان کمی از اعتبار آن مانده است. هر چند هنوز اطلاعات کاملی در مورد زمان پذیرش درخواست ویزای کار این افراد مشخص نشده است. 

 

اکسپرس اینتری چگونه کار می کند؟

اکسپرس اینتری در سال 2015 ایجاد شد و یک سیستمی برای مدیریت برنامه های کلاس تجربه کار کانادایی، نیروی کار ماهر فدرال و نیروی متخصص فنی و حتی قسمتی از برنامه مهاجرت استانی است. شما با کسب امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا واجد شرایط خواهید شد.
اداره مهاجرت کانادا به دنبال ایجاد تغییرات زیادی در برنامه اکسپرس اینتری است تا برای نیروی کاری که باعث رشد اقتصادی کانادا می شوند دعوتنامه قبولی صادر شود.

امتیازات اکسپرس اینتری کانادا

مهاجران واجد شرایط پروفایل مشخصات خود را در وبسایت اداره مهاجرت کانادا ارسال می کنند. براساس عواملی مثل سن، تحصیلات، مهارت در زبان و تجربه کاری به آنها امتیاز می دهند. در زمان شروع قرعه کشی ها مهاجرانی که امتیاز بالایی دارند دعوت می شوند تا برای اقامت دائم اقدام کنند. همیشه به جدول امتیاز اکسپرس اینتری کانادا توجه کنید. برای محاسبه امتیاز خود به اپلیکیشن اکسپرس اینتری گنجی در اپ استور مراجعه کنید.

وزیر مهاجرت گفت، اگر بتوانیم برای مهارت هایی که در 20 یا 30 سال آینده نیاز داریم برنامه ریزی کنیم می توانیم افرادی که برای رشد اقتصادی کانادا مناسب هستند را جذب کنیم. 
وزیر گفت این پیشنهادات در مجلس و سنای کانادا در حال بررسی است و در موقعیتی نیست که زمان دقیق اجرای آن مشخص شود. 
موسسه مهاجرتی گنجی خدمات خوبی در زمینه پرونده های اکسپرس اینتری کانادا ارائه می دهد برای بررسی فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

canada_ganji_instagram
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 5
مهسا1401/05/20
سلام آقای گنجی به نظر شما ممکنه امتیاز برداشت های اکسپرس اینتری مثل گذشته بشه؟
 • گنجی
 • 1401/05/22
بله ولی نه به این زودی.

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا 2022 نشان می دهد بعد از حجم زیاد صف باقیمانده ناشی از توقف برداشت ها متقاضیان بال امتیاز بالای 550 شانس دارند. لذا محاسبه امتیاز اولیه اکسپرس اینتری خود را دقیق انجام دهید حتما ایلتس بالای 7 داشته باشید. ما اپلیکیشن اپ استور محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری را در سایت داریم. جدول امتیاز بندی اکسپرس اینتری الان بالاترین امتیاز را به سن زیر 33 و ایلتس 7 و ارشد دارد. اگر نمی دانید دراو اکسپرس اینتری چیست در اینستاگرام ما مطلب کاملی را بخوانید. توجه کنید که هزینه اکسپرس اینتری کانادا نسبت به بقیه روشها بسیار کمتر است.
مهسا1401/05/09
سلام آقای گنجی، امتیازات برداشت های اکسپرس اینتری چقدر شده؟ امید هست به امتیازات قدیم برگردد؟
 • گنجی
 • 1401/05/10
الان حدود 550 امتیاز است
احتمالا طی ماه های آینده کاهش امتیاز داشته باشیم
شهلا و1401/04/12
سلام دختر من در کانادا،در رشته ی فیزیک فضا فارغ التحصیل شد(دانشجوی اینتر نشنال بود) و فعلا در حال کار کردن بصورت پاره وقت هست تقاضای ورک پرمیت کرده که در دست بررسی است میشه بدونم آیا از کانادا می‌تونه درخواست مهاجرت بده؟ (اکسپرس اینتری) چه راه دیگری رو برای دریافت کارت PR برای دخترم پیشنهاد میکنید؟ منتظر پاسخ شما هستم. ارادتمند وجدانی
 • گنجی
 • 1401/04/18
بهترین روش نیروی متخصص اکسپرس اینتری بخش تجربه کار کانادایی CEC است
در واتس اپ زیر سایت رزومه بفرستند که بررسی کنیم
محمد1401/04/12
مشخص شده که امتیاز Cut off در این دوره جدید چقدر است؟
 • گنجی
 • 1401/04/18
امتیاز قبولی اکسپرس اینتری 557 به بالا بوده
مهران1401/04/12
سلام
خوش خبر باشید موسسه گنجی ،،،
یعنی از خارج کانادا هم اسکیل ورکر فدرال قبول میکنه
من ارشد و سی سال و ایلتس سی ال بی ۹ دارم
دایی ام تورنتو‌هست
شانس دارم ؟
 • گنجی
 • 1401/04/15
بله
امتیاز شما بالاتر از 450است و می توانید پروفایل بسازید
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

 • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
 • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
 • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن