تفاوت مهاجرت فدرال و استانی

بازدیدکنندگان : 1131 نفر 1401/11/27
تفاوت مهاجرت فدرال و استانی
تفاوت مهاجرت فدرال و استانی

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی

برنامه مهاجرت استانی یک برنامه بسیار مناسب برای نیروی کار ماهر است. 
نیروی کار ماهر از طریق برنامه مهاجرت استانی می تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند. 
هدف برنامه مهاجرت استانی رشد و توسعه اقتصادی کانادا و گسترش مزایای مهاجرت به کانادا است. استانهای کانادا از طریق این برنامه به دنبال افزایش جمعیت خود مانند آتلانتیک هستند. 
برنامه مهاجرت استانی، افرادی که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند و در یک استان خاص اقامت کنند را شناسایی و انتخاب می کند. برای نیروی کار ماهر، فارغ التحصیلان و کارآفرینان حدود 80 برنامه مهاجرت استانی وجود دارد. هر برنامه برای رفع کمبود نیروی کار استانهای مختلف طراحی شده است. با پر کردن فرم ارزیابی موسسه گنجی خود را ارزیابی کنید.
همه استانها به جز کبک و نوناووت برنامه مهاجرت استانی دارند. استان کبک برنامه مهاجرتی مخصوص به خود را دارد که متفاوت از برنامه های استانهای دیگر است و شانس قبولی زیادی دارد.

مهاجران از طریق دو برنامه مهاجرت استانی می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند:
برنامه مهاجرتی پایه و برنامه مهاجرتی پیشرفته. 

 

برنامه مهاجرتی استانی پایه

برنامه مهاجرت استانی پایه یعنی متقاضی مستقیما برای یک برنامه مهاجرت استانی کانادا مانند ساسکاچوان اقدام می کند. استان مورد نظر به بررسی شرایط متقاضی می پردازد و اگر همه شرایط لازم را داشت دعوتنامه برای او صادر می شود و متقاضی می تواند برای اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت کانادا درخواست بدهد. 

 

برنامه مهاجرت استانی پیشرفته

برنامه های مهاجرت استانی پیشرفته با سیستم اکسپرس اینتری هماهنگ هستند. مهاجرانی که واجد شرایط برنامه های تحت مدیریت اکسپرس اینتری مثل برنامه نیروی کار ماهر و برنامه نیروی متخصص فنی هستند می توانند به راحتی دعوتنامه قبولی برای اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. 
زمانی که متقاضی پروفایل اکسپرس اینتری خود را به صورت آنلاین ایجاد می کند می تواند اعلام کند که می خواهد در استان خاصی اقامت کند و دولت استانی بررسی می کند که آیا این فرد واجد شرایط آن استان خاص هست یا خیر، اگر فرد متقاضی واجد شرایط باشد برای او دعوتنامه صادر می شود تا از طریق برنامه مهاجرت استانی برای اقامت دائم کانادا اقدام کند.
اگر متقاضی دعوتنامه را دریافت کند می تواند درخواست خود را به استان مورد نظر خود ارسال کند. اگر همه معیارهای لازم را داشته باشد به صورت خودکار به او 600 امتیاز اضافی می دهند که این امتیاز اضافی شانس او را برای دریافت اقامت دائم کانادا بیشتر می کند. 
 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت فدرال

بیشترین پذیرش دولت کانادا در بخش فدرال می باشد که با برنامه اکسپرس اینتری می باشد. متقاضی با داشتن امتیاز از تحصیلات بالاتر از لیسانس، نمره زبان آیلتس برابر سی الی بی9 و سه سال سابقه کار می تواند شانس قبولی داشته باشد.
علاوه آن برنامه های اسپانسرشیپ و مهاجرت استارتاپ ویزا و خوداشتغالی نیز در این گروه قرار می گیرند.
متقاضی برنامه اکسپرس اینتری باید از موارد زیر امتیاز کسب کند:
شرح تجربه کار کانادایی اسکیل ورکر فدرال نیروی متخصص فنی
زبان انگلیسی یا فرانسه CLB7: TEER 0 , TEER1
CLB5: TEER 2 , TEER3
CLB7 CLB5: speaking – listening
CLB4: speaking – listening
نوع سابقه کار TEER 0,1,2,3 TEER 0,1,2,3 TEER 2,3
میزان سابقه کار یکسال در 3سال گذشته یکسال در10سال گذشته دوسال در 5سال گذشته
پیشنهاد شغلی - - یکسال
تحصیلات - حداقل دیپلم -
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 2
علی1401/12/02
با سلام
در صورت حضور داشتن در کانادا و داشتن اوپن ورک پرمیت آیا میتونم با شرکت در امتحان مهارت فنی با قبولی در آن و گرفتن مدرک یعنی همان (certification of qualification ) و البته بدون داشتن جاب آفر در طرح نیروی متخصص فنی (skilled trade worker) اقدام نمایم.؟
ممنون از راهنماییتان
  • گنجی
  • 1401/12/02

خیر

سیستم امتیازبندی است.

عابد ع1401/11/28
درود
بنده الان در صفحه شما فرق بین مهاجرت استانی و فدرالی رو مطالعه کردم و از آنجائیکه خودم گواهینامه پایه یک رو به تازگی دریافت کردم و برای دوره تراشکاری هم در حال اقدام هستم ( چون همیشه به این دو شغل علاقه داشته و دارم ، مخصوصاً تراشکاری) شاید طرح خود اشتغالی مناسب باشه ، لطفاً بنده رو راهنمایی بفرمائید ، ممنون میشم.
  • گنجی
  • 1401/12/01
با طرح خوداشتغالی شانسی برای اقامت یا ویزای کانادا ندارید.
بهتر است مسیرهای دیگر را بررسی کنید

نظرسنجی مهاجرت کانادا

با ورک پرمیت ناشی از توریستی ایرانیان کدام روش برای کسب اقامت دائم pr بهتر است؟

  • اکسپرس اینتری
  • استارتاپ ویزا کانادا
  • جاب آفر
  • برنامه استانهای کم جمعیت
شرکت کنندگان : تن