بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

بازدیدکنندگان : 973 نفر 1401/09/08
بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل
آیا می دانستید که، میزان ماندگاری دانشجویان خارجی در استانهای محل تحصیل آنها در کانادا، عامل مهمی برای سنجش شرایط آن استان است؟

یک هیئت مطالعاتی در کانادا در مورد ماندگاری دانشجویان بعد از انقضای اولین ویزای تحصیلی آنها تحقیقاتی را از 3 سال گذشته انجام داده، که نتیجه آن را در ادامه مطالعه کنید.
طبق این مطالعه، دانشجویان خارجی که ویزای تحصیلی خود را در یک استان خاص در کانادا دریافت کرده اند بیشتر تمایل دارند که در همین استان اقامت داشته باشند و بمانند. 

این هیئت مطالعاتی در کانادا یک سازمان غیر انتفاعی است که بیشتر به دنبال تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی و سیاست های عمومی کانادا است. براساس تحقیقات این هیئت، دولت های استانی کانادا می توانند تعداد دانشجویان خارجی را در استان خود افزایش دهند و در حال حاضر در هر استانی تعداد زیادی از دانشجویان خارجی اقامت دارند. 

 

اقامت کانادا در کدام استان بهتر است

محل اقامت دانشجویان یک سال بعد از انقضای اولین ویزای تحصیلی آنها در هر استانی متفاوت است.
حدود 60 درصد از دانشجویان بعد از انقضای اولین ویزای تحصیلی خود تصمیم گرفتند در استان محل تحصیل خود در کانادا بمانند. 
میزان ماندگاری دانشجویان خارجی در هر استان به شرح زیر است:
 • استان کبک حدود 85 درصد
 • استان منیتوبا حدود  80 درصد
 • استان آلبرتا حدود  80 درصد
 • استان بریتیش کلمبیا حدود  70 درصد
 • استان انتاریو حدود  75 درصد
 • استان نیوفاندلندولابرادور حدود  70 درصد
 • استان نوااسکوشیا حدود  80 درصد
 • استان ساسکاچوان حدود  80 درصد
در همه این 13 استان کانادا بیشتر از 70 درصد از دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیلات در این استانها باقی ماندند. 

 

محل کار دانشجویان خارجی سه سال بعد از انقضای اولین ویزای تحصیلی

براساس استان هایی که دانشجویان خارجی مالیات پرداخت کرده اند مشخص شده است که حدود 70 تا 80 درصد آنها حتی 3 سال بعد از انقضای اولین ویزای تحصیلی خود در آنجا باقی ماندند. 
بیشتر دانشجویان خارجی که سه سال بعد از پایان تحصیلات خود در کانادا مشغول به کار بودند در استان اولیه که در آنجا تحصیل کرده بودند باقی ماندند. حدود 50 درصد از دانشجویان خارجی در 9 استان از 13 استان کانادایی یعنی به جز استانهای نیوفاندلندولابرادور، نوااسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک، یعنی استان محل تحصیل خود باقی ماندند. 

کبک و آلبرتا استانهایی هستند که بالاترین میزان ماندگاری دانشجویان را بعد از یک سال از انقضای ویزای تحصیلی داشتند و حتی بعد از سه سال هم بیشترین میزان ماندگاری را داشتند. هزینه زندگی و تحصیل در کبک پایین تر از استان ها کانادا است و حتی بورس تحصیلی دارد.

 

نکاتی در مورد حفظ دانشجویان خارجی در استانهای مختلف کانادا

هیئت مطالعاتی کانادا می گوید که سیستم آموزشی بعد از متوسطه که مهارت های مورد نیاز بازار کار را به دانشجویان آموزش می دهد باعث حفظ این نیروهای کاری ماهر در استانهای کانادا می شود، بودجه استانی مداوم به این موسسات کمک می کند تا آموزش های با کیفیت بالا را به دانش آموزان ارائه دهند. 
اختصاص برنامه های مهاجرت استانی برای دانشجویان خارجی و حمایت از اسکان و اقامت آنها در استانها باعث می شود تا آنها تشویق شوند که در استانهای محل تحصیل خود بمانند. 
 
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 0

نظرسنجی مهاجرت کانادا

با ورک پرمیت ناشی از توریستی ایرانیان کدام روش برای کسب اقامت دائم pr بهتر است؟

 • اکسپرس اینتری
 • استارتاپ ویزا کانادا
 • جاب آفر
 • برنامه استانهای کم جمعیت
شرکت کنندگان : تن