استخدام پزشک در کانادا

بازدیدکنندگان : 435 نفر 1401/08/25
استخدام پزشک در کانادا
افزایش فرصت های شغلی در بخش بهداشت و درمان در کانادا  بی سابقه است.

براساس گزارشات آماری وزارت بهداشت کانادا، در ماه آگوست 2022 حدود 152.000 موقعیت شغلی خالی در بخش بهداشت و درمان وجود داشت. 
جالب است بدانید که 25درصد پرستاران RN و 36 درصد از پزشکان مشغول به کار در کانادا، متولد کانادا نیستند.
گزارش دولت کانادا، در مورد استخدام، حقوق و دستمزد، درآمد و ساعات کار و موقعیت های شغلی در ماه آگوست منتشر شد. این گزارشات تعداد کارمندانی که در حال حاضر مشغول به کار هستند و دستمزد دریافت می کنند، میزان درآمد و ساعات کاری آنها را نشان می دهد. این گزارش موقعیت های شغلی که پر شده است و موقعیت های شغلی خالی را نشان می دهد. 
در ماه آگوست 958.500 موقعیت شغلی خالی در کانادا وجود داشت. این گزارش نشان می دهد در ماه جولای نسبت به ماه آگوست تغییرات زیادی وجود نداشته است اما در خال حاضر فرصت های شغلی در مقایسه با ماه آگوست 2021 که حدود 919.200 بود، بیشتر شده است. 

 

تجربه مهاجرت پزشکان به کانادا

بالاترین رکورد موقعیت های شغلی خالی در بخش مراقبت های بهداشتی را شاهد هستیم که پزشکان خارجی هنوز نتوانسته اند آن را پر کنند.
تعداد موقعیت های شغلی خالی در بخش بهداشت و درمان بسیار زیاد است و این یک رکورد جدید در این بخش است. تا ماه آگوست 2022 حدود 152.000 موقعیت شغلی خالی در بخش مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی وجود داشت. تعداد مشاغل خالی در ماه ژوئن و جولای افزایش پیدا کرد و در کل حدود 6.4 درصد است. 
متاسفانه کمبود کارکنان بیمارستان باعث شده است که بعضی از بیمارستانها بخش اورژانس خود را تعطیل کنند یا خدمات خود را کاهش دهند. 
کانادا برای پر کردن فرصت های شغلی خالی در بخش مراقبت های بهداشتی به دنبال افزایش ظرفیت پذیرش مهاجر است. یک چهارم پزشکان و پرستاران فعلی در کانادا متولد نشده اند و مهاجرند اما متخصصان و پزشکان آموزش دیده خارجی برای دریافت مجوز از افیسر کانادایی با مشکل روبه رو می شوند و اگر آنها بتوانند در رشته خود کاری پیدا کنند همین موضوع می تواند باعث کاهش فشار بر روی کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی شود. 
اداره مهاجرت کانادا با انجام اقداماتی مثل ارائه اقامت دائم به پزشکانی که با ویزای کار در کانادا هستند به دنبال این هستند که مهاجرت برای پزشکان آموزش دیده خارجی آسان شود. 

 

دستمزد پزشکان در کانادا

افزایش حقوق، دستمزد و اشتغال در بخشهای خدمات تخصصی، علمی و فنی در کانادا امسال بیشتر از سال قبل است.
حقوق، دستمزد و اشتغال در بخش خدمات تخصصی، علمی و فنی افزایش پیدا کرده. نرخ اشتغال در این بخشها حدود 0.4 درصد یعنی 5.200 نفر مشغول به کار شدند. میزان اشتغال در این بخشها در بریتیش کلمبیا و انتاریو افزایش زیادی داشت و در استان کبک 500 موقعیت شغلی خالی توسط نیروی کاری پر شدند. 
در بخش های طراحی سیستم های کامپیوتری و خدمات مربوط به آن، مدیریت و خدمات علمی و فنی حدود 1200 موقعیت شغلی خالی پر شده است و حقوق ودستمزد افزایش پیدا کرده است. در بخش طراحی سیستم های کامپیوتری حدود 65.900 موقعیت شغلی از ماه سپتامبر 2021 پر شده است. 
موقعیت های شغلی خالی در ماه آگوست حدود 59.600 شغل کمتر شده که با گزارشات آماری سال قبل مطابقت دارد. بصورت میانگین پزشکان سالانه 72500دلار یا ساعتی37دلار درآمد دارند. پزشکان تازه وارد از36هزار دلار و پزشکان قدیمی تا 217 هزار دلار سالانه درآمد دارند.

 

شاخص قیمت مصرف کننده کانادا CPI

آیا افزایش دستمزد با شاخص قیمت مصرف کننده در کانادا مطابقت دارد؟
در مقایسه با ماه آگوست 2021 دستمزدها حدود 3.2 درصد افزایش پیدا کرد که از رشد سالانه 3 درصدی ماه جولای بیشتر بود. این افزایش در وافع تغییر دستمزدها، اشتغال و تعداد ساعات کاری را نشان می دهد. در محاسبات انجام شده سال به سال یا ماه به ماه تغییر بسیار کمی در تعداد ساعات کاری و همه بخشهای کاری وجود داشت. 
شاخص قیمت مصرف کننده حدود 7 درصد یا بیشتر از 50 درصد رشد داشت، یعنی قیمت کالاها و خدمات از میانگین درآمد کانادایی ها بیشتر است. 
دستمزدها در بخش تولید و خدمات افزایش زیادی داشت. مثلا دستمزد مشاغل مالی و بیمه سال به سال حدود 13.9 درصد و مشاغلی مثل مدیریت شرکت ها و بنگاهها حدود 10.5 درصد افزایش پیدا کرد.
دستمزدها در بخش تولید کالا و خدمات  بیشتر از 3 درصد افزایش پیدا کرد این بخش شامل تولید، معدن، استخراج نفت و گاز، چوب، ساخت و ساز و جنگل داری است. 
دستمزدها در بخش مراقبت های بهداشتی از ماه آگوست 2021حدود 0.9 درصد رشد کرده است. 
در بخش خدمات آموزشی دستمزد حدود 2.4 درصد کاهش داشت دستمزدها در بخش خدمات اطلاعاتی و فرهنگی حدود 1.1 درصد کاهش پیدا کرد. 
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد دیدگاهها: 5
محمدرضا1401/09/06
سلام وقتتون بخیر، متخصص ارولوژی هستم 46 ساله، با سابقه 11 سال کار به عنوان پزشک عمومی و 6 سال سابقه کار تخصص مربوطه، امکان مهاجرت کاری به کانادا به عنوان متخصص هست؟
  • گنجی
  • 1401/09/06
بله
بهترین روش ها برای شما در استانهای انتاریو و بریتیش کلمبیا می باشد
ما نیاز به سطح زبان و رزومه دقیق شما داریم که تلفنی با دفتر یا واتس اپ اعلام فرمایید.
آرمینا1401/09/02
سلام
برای کارشناس رادیولوژی با حداقل 4 سال سابقه با بیمه و 2 سال سابقه بدون بیمه امکان مهاجرت و کاریابی هست سن 29
و آیا به مدرک زبان نیاز هست
امکان مهاجرت با این شرایط وجود دارد؟
  • گنجی
  • 1401/09/02
بله شانس تان خوب است
ابتدا ایلتس جنرال 6.5 بگیرید
سپس فرم ارزیابی در سایت پر کنید
ماهان1401/09/01
سلام آیا برنامه استانی نواسکوشیا برای پزشکان خارجی که بتوانند از خارج کانادا برای اقامت اقدام کنند الان امکانپذیر هست ؟؟
  • گنجی
  • 1401/09/02
نوااسکوشیا در زمان های خاصی اعلام نیاز می کند که در تلگرام مان اطلاع می دهیم.
محمد1401/08/29
با درود، متخصص اطفال هستم فوق تخصص نوزادان، کار اصلی من مربوط به آی سی یو نوزادان می باشد، مربوط به امور نوزادانی که نارس یا مشکل دار به دنیا می آیند. ورودی سال ۱۳۶۷ دانشگاه تهران هستم با بیش از ۲۵ سال سابقه کار. آیا برای اشتغال در کانادا باید مجدد امتحان رزیدنتی بدهم یا می توانم با حفظ سمت مشغول به کار شوم؟
  • گنجی
  • 1401/08/30
مدارک تحصیلی شما باید ارزیابی گردد، یک امتحان نیز در کانادا باید انجام دهید، دانش زبان متوسط نیز برخوردار باشید.
طیبه1401/08/29
سلام وقت بخیر ایا این استخدام پزشک نیاز به معادل سازی مدرک درکاناداداره ؟
  • گنجی
  • 1401/08/30
بله باید انجام گیرد.