ریفیوز شدن ویزا کانادا

بازدیدکنندگان : 838 نفر 1403/04/20
ریفیوز شدن ویزا کانادا
ریفیوز شدن ویزا کانادا
علت ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا را می دانید؟

 

کورت لازم نیست!

ایرانیان معمولا برای تفریح، دیدار دوستان و خانواده یا بیزینس به کانادا می آیند. 
برای بازدید از کانادا اتباع ایرانی، باید ویزای توریستی دریافت کنند. اما اداره مهاجرت کانادا می تواند به دلایل مختلف ویزای توریستی متقاضی را ریجکت کند. ولی سعی نکنید به کورت برای تجدید نظر مدارک ارسال کنید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای توریستی تجاری در کانادا با ما در ارتباط باشید. 
 

چرا ویزای توریستی کانادا ریجکت می‌شود؟

سعی کنید این موارد را به یاد داشته باشید:

 

ریجکت شدن ویزا به علت عدم ارائه مدارک لازم و یا عدم پرداخت هزینه های دولتی کانادا

ویزای توریستی شرایط خاص خود را دارد و باید مدارکی که اداره مهاجرت کانادا تعییین کرده است را ارائه دهید. بهتر است متقاضیان چک لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی را بررسی کنند تا همه مدارک لازم را تهیه و ارائه دهند. ما این چک لیست را برای هر فرد با توجه به مشخصات فردی تهیه می کنیم.
متقاضیان ویزای توریستی باید همه هزینه های دولتی برای بررسی و تایید ویزا را بپردازند تا پرونده آنها هیچ گونه نقص و اشتباهی نداشته باشد. 

 

ریجکتی به علت داشتن سوء سابقه 

متقاضیان ویزای توریستی که سابقه کیفری دارند نمی توانند وارد کانادا شوند. اما در بعضی از موارد سابقه کیفری متقاضی مانع آمدن آنها به کانادا نمی شود. متقاضیانی که می خواهند ویزای توریستی دریافت کنند باید در مورد سابقه کیفری خود شفاف باشند و همه مدارک مربوط به سوابق کیفری خود را ارائه دهند. 
نکته: متقاضی باید همه مدارک لازم در مورد عدم سوء سابقه را ارائه دهد تا بتواند ویزای توریستی را دریافت کند. یک وکیل مهاجرتی با تجربه و متخصص می تواند در این زمینه به شما کمک کند. 

 

ریجکتی به علت مشخص نبودن زمان خروج از کانادا

اگر متقاضی به اداره مهاجرت کانادا یا مرزبان کانادا نشان ندهد که در چه زمانی از کانادا خارج می شود ویزای توریستی او ریجکت می شود. برای جلوگیری از شک و شبهه متقاضیان باید مدارک تکمیلی مثل دلیل سفر را ارائه دهند تا مقامات و افسران خدمات مرزی کانادا بفهمند که چرا به کانادا سفر می کنند. 
متقاضیان برای نشان دادن هدف سفر خود باید پرواز و هتل را رزرو کنند. 

 

نداشتن ارتباط مناسب با کشور ایران

دارندگان ویزای توریستی فقط می توانند حدود 6 ماه در کانادا بمانند و باید در پایان مدت اقامت مجاز کانادا را ترک کنند. اگر افسر اداره مهاجرت کانادا یا آژانس خدمات مرزی متقاعد نشوند که متقاضی بعد از انقضای ویزا کانادا را ترک می کند درخواست ویزا رد می شود. 
اگر متقاضی ارتباط قوی با کشور خودش نداشته باشد افسر مهاجرتی متقاعد نمی شود که او بعد از انقضای ویزای خود کانادا را ترک می کند. متقاضی باید نشان دهد که ارتباط قوی با کشور خودش دارد و در پایان مدت اقامت مجاز، کانادا را ترک می کند متقاضیان باید این مدارک را ارائه دهند:
 • مدرک اشتغال در کشور مبدا شامل نامه های تاییدیه 
 • نشان دادن دارایی های مالی شامل سند ملک
 • نشان دادن وابستگی در کشور مبدا از طریق فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ
 

ریجکتی به علت نداشتن سابقه سفر

متقاضیانی که سابقه سفر ندارند شاید نتوانند ویزای توریستی را دریافت کنند. اداره مهاجرت کانادا برای متقاضیانی که شرایط زیر را دارند ویزا صادر نمی کند:
 • اقامت قبلی در کانادا  
 • ریجکت شدن درخواست ها برای ویزای اقامت موقت کانادا TRV

متقاضی باید در مورد ریجکتی های قبلی ویزای اقامت موقت یا اقامت بیشتر از مدت تعیین شده در کانادا توضیحات لازم را به افسران اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد. 
همان طور که متقاضی باید در مورد سوابق کیفری و هدف سفر خود شفاف باشد باید در مورد سابقه سفر و اقامت بیشتر از مدت تعیین شده مدارک لازم را ارائه دهد. 
متقاضی می تواند از طریق رعایت مقررات ویزا و نشان دادن تعهد به رعایت این قوانین، افسر مهاجرتی را متقاعد کند. 
 

ریجکتی به علت ارائه اطلاعات نادرست

متقاضیان باید در همه مراحل درخواست برای ویزای توریستی کاملا صادق باشند و اطلاعات نادرست را ارائه ندهند. 
یکی از مواردی که می تواند باعث ریجکت شدن ویزای توریستی شود عدم ارائه اطلاعات در مورد ریجکت شدن ویزای اقامت موقت آمریکا، انگلیس، استرالیا، دانمارک، نیوزلند، شینگن و... است. 
 

ریجکتی به علت نداشتن وضعیت قانونی در کشور محل اقامت

متقاضیان باید قبل از درخواست برای ویزای توریستی هر گونه مشکل در مورد اقامت غیر قانونی در کشور محل اقامت خود را حل کنند. مثلا ارائه مدارک در مورد قانونی بودن وضعیت اقامت در کشور محل اقامت، باعث می شود که افسر مهاجرتی متقاعد شود که متقاضی در کانادا هم همه قوانین را رعایت می کند. اگر از کشوری بجز ایران اقدام می کنید این مساله بسیار مهم است.
 

ریجکتی به علت عدم رعایت استانداردهای بهداشتی 

بعضی از متقاضیان مثل افرادی که برای سوپر ویزا درخواست می دهند باید معاینات پزشکی را انجام بدهند. 
شاید متقاضیان به علت شرایط خاص پزشکی نتوانند وارد کانادا شوند اما با انجام معاینات پزشکی دقیق می توانند این مشکل را حل کنند. ارائه نامه از یک پزشک متخصص، سلامتی متقاضی را تایید می کند. اگر مواردی مانند اتیسم و یا... دارید با پزشک معتمد سفارت مشورت کنید.

ریجکتی به علت عدم تمکن مالی
افسران اداره مهاجرت کانادا و آژانس خدمات مرزی باید مطمئن شوند که متقاضی می تواند در کانادا همه هزینه های خود را پرداخت کند. تمکن مالی از طریق ارائه مدارک مربوط به درآمد و دارایی مثل صورتحساب بانکی، نامه تاییدیه اشتغال نشان داده می شود. 
علی الخصوص اگر دعوتنامه شما از فردی است که به بیش از یک نفر در سال دعوتنامه داده!
 
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 1
تینا1403/04/30
هزینه اپلای ویزای توریستی کانادا برای یک نفر، زوج، مادر با بچه چقدر هست؟
ممنون از وقت شما.
 • گنجی
 • 1403/05/01
بعضی ویزاها را الان تخفیف داریم تماس بگیرید.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

با ورک پرمیت ناشی از توریستی ایرانیان کدام روش برای کسب اقامت دائم pr بهتر است؟

 • اکسپرس اینتری
 • استارتاپ ویزا کانادا
 • جاب آفر
 • برنامه استانهای کم جمعیت
شرکت کنندگان : تن