زمان جوابدهی سفارت کانادا

بازدیدکنندگان : 1120 نفر 1401/04/07
زمان جوابدهی سفارت کانادا
بازگشت به زمان استاندارد بررسی پرونده های مهاجرتی کانادا تا پایان امسال

اگر برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده اید وزمان زیادی در صف انتظار برای بررسی پرونده بوده اید این متن را تا انتها بخوانید. آقای گنجی توضیحات مفصلی را در مورد راه حل های کانادا برای جبران این عقب ماندگی ارائه داده اند.

هفته گذشته، وزیر مهاجرت کانادا در مصاحبه ای در مورد مشکلات مربوط به بررسی پرونده های مهاجرتی و نگرانی متقاضیان مهاجرت به کانادا اشاره کرد.
وزیر مهاجرت کانادا گفت، شیوع کرونا زمان بررسی پرونده های مهاجرت به کانادا را طولانی کرده و باعث عقب ماندگی بزرگ در رسیدگی به پرونده های مهاجرتی و انتظار طولانی برای افرادی که به دنبال وضعیت اقامتی مشخص در کانادا هستند، شده است، ما به دنبال این هستیم که تا پایان سال 2022، پرونده های مهاجرت به کانادا مثل دوران قبل از کرونا در زمان استاندارد خود بررسی شوند. 
وزیر مهاجرت کانادا گفت برای رسیدن به این زمان استاندارد اقدامات زیادی انجام شده است. 

زمان بررسی پرونده کانادا

وزیر مهاجرت گفت، شیوع کرونا در سال 2019 و 2020باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم مهاجرتی ما شده است و بیشتر ادارات مهاجرتی ما در کل جهان تعطیل شد. 
وزیر گفت اداره مهاجرت کانادا با توجه به محدودیت های سفر که مانع ورود افراد توریست و دانشجو به کانادا می شد درحال حاضر بیشتر به دنیال بررسی پرونده های اقامت دائم افراد با ویزای دانشجویی و ویزای کار کانادا است. اما با توجه به استقبال جهانی از مهاجرت به کانادا همچنان شاهد پرونده های جدید وارده به اداره مهاجرت هستیم که این باعث افزایش تعداد پرونده ها می شود. از ماه آگوست 2022 با توجه به جنگ طالبان در افغانستان، کانادا به دنبال پذیرش 40.000 افغانی به عنوان پناه نده در کانادا بود و از فوریه 2022 کانادا اوکراینی ها را به علت جنگ با روسیه می پذیرفت. این دو مورد باعث تاخیر زیاد در بررسی پرونده های قبلی شد. سیاست کانادا حمایت از افراد است اماهمچنان به دنبال راه حل فوری برای پرونده های مهاجرتی که هزینه نیز پرداخته اند می باشد و تمام تلاش خود را انجام می دهد.
 

مدت زمان جواب سفارت کانادا برای انواع ویزا

ما در حال تلاس برای رسیدن به زمان استاندارد بررسی پرونده های مهاجرتی در هر نوع از سرمایه گذاری تا اسپانسرشیپ همسر که تا پایان سال 2022 شاهد کاهش حجم انها باشیم.
وزیر مهاجرت کانادا گفت، با توجه به افزایش پرونده های مهاجرتی، پرونده های شهروندی کانادا در زمان استاندارد خود بررسی نخواهد شد. از طرفی وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرده است که در فهرست زمان بررسی پرونده های مهاجرت به کانادا، برنامه های “اسپانسرشیپ” وجود ندارد، زیرا این دسته از برنامه ها قبلاً به هدف استاندارد یک ساله برای بررسی پرونده رسیده اند. 
 

سه راه حل پیشنهادی برای پیگیری جواب ویزای کانادا

وزیر مهاجرت گفت، سه راه حل برای بهبود سیستم مهاجرتی عبارتند از: 
  • افزایش منابع انسانی
  • تغییرسیاست
  • به کار گیری فناوری نوین
فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی

از نظر منابع انسانی ما 500 کارمند اضافه کردیم و 85 میلیون دلار بودجه اضافی و 385 میلیون دلار برای رسیدن به زمان استاندارد بررسی پرونده های مهاجرتی اختصاص داده ایم. 
وزیر مهاجرت گفت، برای پاسخگویی به تقاضای مهاجران برای دریافت اقامت دائم کانادا ما باید سطوح بالاتر مهاجرتی را داشته باشیم. 
سیاست شماره یک ما برنامه سطوح مهاجرتی است. اگر ظرفیت پذیرش را افزایش ندهیم پرونده های موجود را هم حذف نمی کنیم. 
در ماه فوریه وزیر مهاجرت اعلام کرد که کانادا امسال 430.000 مهاجر را می پذیرد که بالاترین میزان پذیرش در تاریخ کانادا است. تا اول نوامبر برنامه مهاجرتی 2023_ 2025 اعلام می شود که این هم باعث افزایش پذیرش مهاجران می شود. 
راه حل سوم فناوری است یعنی مدرن سازی سیستم دیجیتال که باعث ایجاد اعتماد به سیستم مهاجرتی شده و سرعت آن را هم افزایش می دهد. 
این اقدامات جدید در حال انجام است و  چند هفته پیش حدود 200.000 مقیم دائم وارد کانادا شدند که رکورد بی سابقه در یک ماه و نیم پیش است. 
همچنین آقای گنجی اعلام کردند که تعداد ورک پرمیت های صادر شده نسبت به سال گذشته حدود 25 درصد افزایش پیدا کرده است. 
 

دلایل تاخیر در صدور ویزای کانادا و زمان جوابدهی سفارت کانادا

تعداد پرونده های معوق در زمان شیوع کرونا حدود 2.4 میلیون شده است و اداره مهاجرت کانادا برای رسیدن به زمان استاندارد بررسی پرونده های مهاجرتی اقدامات زیادی انجام داده. اداره مهاجرت کانادا از ابتدای امسال تغییرات زیادی اعمال کرده چون به دنبال کاهش زمان بررسی پرونده های مهاجرت به کانادا و دادن اطمینان بیشتر به متقاضیان مهاجرت به کانادا است. در اواخر ماه ژانویه وزیر یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد که در این کنفرانس اهداف اداره مهاجرت کانادا در مورد افزایش ظرفیت کارکنان و نوسازی مراحل و استفاده از فناوری را مشخص کرد. 
یکی از مزایای این تغییرات و اقدامات، کاهش پرونده های معوق اکسپرس اینتری بود. وزیر گفت، قرعه کشی برنامه اکسپرس اینتری به صورت آزمایشی از تاریخ 15/4/1401 انجام می شود. به علاوه اداره مهاجرت کانادا می خواهد از همین تاریخ به مدت شش ماه پرونده های اکسپرس اینتری را در زمان مشابه قبل از کرونا بررسی و تایید کند. 

خبر خوب در مورد بررسی پرونده های مهاجرت به کانادا

مزیت دیگر این اقدامات این است که اداره مهاجرت کانادا سیستم هایی را ایجاد کرده تا متقاضیان به راحتی بتوانند از وضعیت پرونده خود مطلع شوند. وزیر مهاجرت گفت، تا پایان تابستان امسال 17 نوع از مشاغل و کسب و کارها می توانند به راحتی و به صورت دیجیتالی پیگیر وضعیت پرونده خود باشند لذا می توانید وضعیت پرونده خود را آنلاین پیگیری کنید.
وزیر مهاجرت کانادا گفت، تا پایان سال 2022 پرونده های جدیدی که وارد اداره مهاجرت کانادا می شوند دارای ساز و کار مشخص تری برای بررسی خواهند بود و ما به دنبال رسیدن به زمان استاندارد بررسی پرونده های مهاجرتی هستیم و مهاجران باید 60 روز یا 6 ماه یا یکسال منتظر نتیجه پرونده خود باشند. 

canada_ganji_instagram
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 2
افراییان1401/05/18
ویزای توریستی کانادا در شرایط کرونا زمانش بیشتر شده یا کمتر؟
ما میخواستیم درخواست بدیم
  • گنجی
  • 1401/05/18
کمی بیشتر شده الان هم به دلیل تابستان حجم تقضا بالارفته
عرفانی1401/05/10
صفر تا صد مهاجرت به کانادا چقدر زمان میبرد؟آیا داشتن مدرک آیلتس الزامیه؟!
  • گنجی
  • 1401/05/10
هر روشی متفاوت است
اگر ویزای خاصی مد نظر تان است در واتس اپ پیام دهید که بررسی کنیم