بودجه مورد نیاز برای اسکان در کانادا (Settlement Funds) بر حسب دلار کانادا

بودجه مورد نیاز برای اسکان در کانادا (Settlement Funds) بر حسب دلار کانادا

در برنامه های نیروی متخصص کانادا Express Entry، آفیسر بررسی کننده پرونده مهاجرتی شما باید کاملا قانع شود که شما پول کافی برای  هزینه های خود و خانواده (مسکن، غذا) در ابتدای ورود به کانادا تا زمان پیدا کردن کار را دارید. شما این پول را نمی توانید از کسی قرض کنید و باید بتوانید در هر زمان نشان دهید. در ایران این دارایی با ارائه نامه مشخص توسط بانک شما قابل اثبات است. این نامه می تواند براساس حسابی به نام شما یا همسرتان یا مشترک باشد. (فرمت مورد نظر در هنگام قرارداد به شما ارائه می گردد(
 
اگر شما بیش از مبلغ 10هزار دلار کانادا برای هر نفر در هنگام ورود به همراه دارید طبق قوانین کانادا باید اظهار کنید. این اظهار در برگه های مخصوص گمرک کانادا ثبت می شود. اگر کمتر از این مبلغ را به همراه دارید یا مجموع پول خانواده شما به نسبت تعداد نفرات کمتر از 10 هزاردلار/نفر است، نیازی نیست که عنوان کنید. ولی اگر شما بیش از 10هزار دلار داشته باشید و اظهار نکنید و مشخص  شود، آنگاه طبق قانون ممکن است جریمه یا به زندان روید.
اگر شما دارای پیشنهاد شغلی باشید لازم نیست این مبلغ را در هنگام ورود نشان دهید.


نکته: حداقل مبلغ مورد مورد نیاز برای ارائه در خواست اقامت در کانادا به تعداد افراد خانواده بستگی دارد و طبق جدول تعیین می شود.
 
شما می توانید این مبلغ را به صورت های زیر نشان دهید:

  • پول نقد
  • مدارک مستند (مانند : سهام، برگه اوراق و ... که قابل تبدیل در کانادا باشد(
  • مدارک تضمین شده(مانند: چک بانکی از یکی از بانکهای کانادایی در وجه شما به نام :( Bankers drafts-Cheques-money order 

 

هزینه زندگی در کانادا 2022

تعداد افراد خانواده میزان پول مورد نیاز (دلار کانادا)
1 13310 $
2 16570 $
3 20371 $
4 24733 $
5 28052 $
6 31638 $
7 35224 $
هر نفر اضافه 3586 $
 
 

تعداد افراد خانواده شامل همسر قانونی، فرزندان وابسته فامیل یا به فرزند خاندگی قبول شده که سن آن زیر 22 سال تمام باشد.
اعضا خانواده که فامیل یا فرد اصلی را برای ورود به کانادا همراهی نمی کنند نیز باید شمارش شوند.
 
توجه کنید اگر پروفایل اکسپرس اینتری شما در سال قبل ساخته شده است باید با ارقام جدول بالا آپدیت شود تا بتوانید امتیاز مربوطه را در اکسپرس اینتری کسب کنید. متقاضیان برنامه های استانی نیز بهتر است در بخش پروفایل انلاین این موارد را رعایت کنند.

 

تجربه زندگی در کانادا

این بودجه اولیه در ابتدای اقدام برای مهاجرت کانادا و در هنگام صدور ویزای کانادا باید مهیا باشد و شما به صورت نقد یا چک بانکی کانادایی همراه خود در فرودگاه داشته باشید. زیرا آفیسر بخش مهاجرت در فرودگاه یا هر مرز زمینی و هوایی این مبلغ را از شما سوال یا ان را شمارش می کند.
این مبلغ را شما نمی توانید قرض کنید یا به صورت ملک نشان دهید و باید نقدی باشد.
اگر در حساب مشترک شما یا همسرتان باشد قابل قبول است. اگر این پول در حساب همسر متقاضی اصلی باشد و همسر main applicant بتواند به آن دسترسی داشته باشد نیز میتواند قابل قبول باشد.
نامه تمکن مالی باید به صورت برگه بانکی باشد. فرمت قابل قبول ان در موسسه گنجی موجود می باشد.
 

تمکن مالی برای استان کبک

بودجه اولیه برای استان کبک با فدرال کمی تفاوت دارد و برای برنامه های زیر در هنگام ثبت نام پروفایل آریما و ورود به کانادا مورد نیاز است:
  1.  نیروی متخصص کبک
  2.  کارآفرینی کبک
  3.  سرمایه گذاری کبک
  4.  ویزای کار کبک


این جدول تمکن جهت یک سال برای سال 2022 به بعد قابل قبول است:
       تعداد افراد خانواده                      بودجه مورد نیاز کانادا هنگام ورود
1 فرد بزرگسال زیر 18 سال 8740 دلار کانادا
1 فرد بزرگسال 18 سال به بالا 13852 دلار کانادا
2 فرد بزرگسال 18 سال به بالا 19773 دلار کانادا
1 فرد بزرگسال با 1 فرزند زیر 18 سال 18118 دلار کانادا
2 فرد بزرگسال با 1 فرزند زیر 18 سال 22149 دلار کانادا
2 فرد بزرگسال با 2 فرزند زیر 18 سال 23905 دلار کانادا
 

  اگر سوالی در این زمینه داشتید میتوانید از طریق پیج اینستاگرام و تلگرام جویا شوید.

* این جدول سالانه بروزرسانی می شود.


 

هزینه های مهاجرت به کانادا 

اگر به دنبال سریع ترین راه مهاجرت به کانادا هستید هزینه های جدید که از دهم اردیبهشت 1401 اجرایی خواهد شد، را مدنظر قرار دهید، طبق جدول زیر این هزینه ها با توجه به تعداد اعضا خانواده و نوع برنامه مهاجرتی کانادا متفاوت خواهد بود. همچنین شما باید بودجه ای برای چند ماه اول در کانادا داشته باشید که در بخش بودجه اولیه کانادا توضیح دادیم . در متن زیر ابتدا هزینه فعلی وسپس هزینه جدید درج شده. اگر سوالی در مورد دانستنی های کانادا دارید در پایین خبر تایپ کنید:

- هزینه برنامه اقامت دائم کانادا برای متقاضیان اصلی و همسر هرنفر حدود 500 دلار و هزینه جدید 515 دلار

- هزینه برنامه فدرال اکسپرس اینتری، برنامه مهاجرت استانی و نیروی کار ماهر کبک، برنامه آتلانتیک کانادا و برنامه های آزمایشی اقتصادی مثل برنامه روستایی، کشاورزی-غذایی برای متقاضی اصلی 825 دلار و هزینه جدید آن 850 دلار. همچنین هزینه این برنامه ها برای همسر حدود 825 دلار و هزینه جدید 850 دلار و هزینه این برنامه ها برای فرزندان تحت تکفل حدود 225 دلار و هزینه جدید 230 دلار

- هزینه برنامه آزمایشی پرستاران و مراقبان که شامل مراقبین کودک و کارگران منزل است برای متقاضی اصلی حدود 550 دلار و هزینه جدید 570 دلار. همچنین هزینه این برنامه برای همسر یا شریک قانونی حدود550 دلار و هزینه جدید 570 دلار. همچنین هزینه اسپانسری فرزندان وابسته حدود 150دلار و هزینه جدید 155 دلار

- هزینه برنامه سرمایه گذاری کبک برای متقاضی اصلی حدود 1575 دلار و هزینه جدید 1625 دلار. همچنین هزینه این برنامه برای همسر حدود 825 دلار و هزینه جدید 850 دلار. همچنین، هزینه این برنامه برای فرزندان وابسته همراه حدود 225 دلار و هزینه جدید 230 دلار

- هزینه برنامه اسپانسرشیب همسر و فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادر بزرگ و دیگر اعضای خانواده حدود 75 دلار و هزینه جدید 75 دلار. همچنین هزینه برنامه اسپانسرشیب برای متقاضی اصلی 475دلار و هزینه جدید 490دلار و هزینه این برنامه برای فرزندان وابسته 75 دلار و هزینه جدید 75 دلار و هزینه این برنامه برای همسر قانونی حدود 550دلار و هزینه جدید 570 دلار و هزینه این برنامه برای فرزندان وابسته 150 دلار و هزینه جدید 155 دلار

- هزینه برای افرادی که ورک پرمیت دارند برای متقاضیان اصلی حدود 325 دلار و هزینه جدید 335 دلار

- علاوه بر این هزینه های اقدام به مهاجرت، شما باید 500 دلار حق اقامت دائم کانادا را بپردازید. شما می توانید این هزینه را در زمان درخواست اولیه یا در زمان تایید پرونده بپردازید. افرادی که اقامت دائم تایید شده دارند باید این هزینه ها را بپردازند و اگر پرونده مهاجرتی آنها ریجکت شد این هزینه بازپرداخت می شود اما برای فعال شدن وضعیت اقامت دائم کانادا باید این هزینه پرداخت شود. 

هزینه حق اقامت دائم کانادا در این موارد نیاز به پرداخت ندارد:
  •  کودکان وابسته به یک متقاضی اصلی یا اسپانسر اصلی
  •  پرونده اسپانسرشیب برای فرزند خوانده
  •  پرونده اسپانسرشیب برای برادر، خواهر، خواهر زاده، برادرزاده یا نوه


- هزینه کارت پی آر کانادا، تراول داکیومنت و مدارک سفر به کانادا و اسنادی برای جایگزینی مدارک مهاجرت افزایش پیدا نمی کند. 

نکته:
این موارد بالا هزینه های فدرال دولت کانادا می باشد و متقاضی باید برای برنامه استانی مورد نظر خود هزینه جداگانه ای را علاوه بر موارد بالا در ابتدای ارسال پرونده پرداخت نماید.