آیا ویزای اقامت دائم در ماه سپتامبر 2020 صادر شد

بازدیدکنندگان : 1288 نفر 1399/08/27
آیا ویزای اقامت دائم در ماه سپتامبر 2020 صادر شد

آیا ویزای اقامت دائم در ماه سپتامبر 2020 صادر شد؟

سطح مهاجرت به کانادا به دلیل شیوع ویروس کرونا همچنان پایین است.
شهروندان و افراد دارای کارت اقامت دائم کانادا(PR) به دلیل شیوع کرونا در رنج و سختی هستند.اطلاعات سازمان مهاجرت کانادا IRCC  نشان می دهد، کانادا در سپتامبر2020،  حدود 15025 مهاجر جدید را پذیرفته است. در مقایسه با 35000مهاجری که در سپتامبر2019پذیرفته شده اند، این میزان بسیار کم است!
به طور کلی کانادا از ماه ژانویه تا سپتامبر 143500 مهاجر را پذیرفته است، که تا پایان سال 200000مهاجر کمتر پذیرفته می شود. در 9 ماه اول سال 2019، کانادا 264000 مهاجر  را پذیرفته که در کل حدود 341000مهاجر بیشتر از سال گذشته پذیرفته است.
چندروز قبل از اینکه کانادا در ماه مارس سال جاری مرزهای خود را به روی بسیاری از مسافران بین المللی ببندد، وزیر مهاجرت کانادا مارکو مندیچینو اعلام کرد، کانادا 341000 مهاجر جدید را در سال 2020 می پذیرد. 15000نفر در ماه سپتامبر اقامت دائم کانادا را بدست آوردند


آیا کانادا میتواند مهاجر جدید بپذیرد؟

کانادا به سه دلیل به این هدف دست نمی یابد.
 اول، شیوع کرونا سیستم مهاجرت را مختل کرده است. فاصله گذاری اجتماعی بر روی امکان انجام آزمونهای رسمی زبان مانند IELTS یا CELPIP، یا انجام بیومتریک، اخذ ویزا از سفارت خانه های دولت کانادا تاثیر گذاشته است.
دوم، هزاران نفر از دارندگان اقامت دائم COPR، که از محدودیت های سفر به علت ویروس کرونا معاف هستند، به دلیل اینکه تاییدیه اقامت دائم آنها در طی پاندمی کرونا منقضی شده در خارج از کشور گیر کرده اند.
سوم، محدودیت های ناشی از ویروس کرونا به افرادی که بعد از 18 مارس اقامت دائم را دریافت کردند، اجازه ورود به کانادا رانمی دهد مگر اینکه مشمول معافیت شوند. هرچند، بیماری کرونا موقتی است و کانادا دوهفته پیش تاکیدکرد که سطح بالایی از مهاجران را می پذیرد. 


هم اکنون کدام راه برای مهاجرت کانادا مناسب است

در اواخر ماه اکتبر، مندیچینو - وزیر مهاجرت کانادا - اعلام کرد که کانادا برای جبران سقف پذیرش مهاجر در سال جاری، پذیرش مهاجران جدید را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. طبق برنامه جدید مهاجرت کانادا 2021-2023 کانادا قصد دارد سالانه 400000مهاجر را که بالاترین میزان در کل تاریخ کانادا است را بپذیرد. برای دستیابی به این اهداف، سازمان مهاجرت کانادا IRCC قرعه کشی اکسپرس اینتری را هر دو هفته یکبار در سراسر کشور برگزار می کند. سازمان مهاجرتی گنجی هم اکنون این روش را بهترین امکان برای اخذ اقامت دائم کانادا پیشنهاد می کند. هزینه کم و عدم وجود مصاحبه از مزایای این روش است.
در دو قرعه کشی اخیر اکسپرس اینتری 4500 دعوتنامه اقامت دائم صادر شده که بالاترین سطح در قرعه کشی از زمان را ه اندازی برنامه اکسپرس اینتری در ژانویه 2015 بوده است. اکسپرس اینتری سیستم شاخص کانادا برای مدیریت برنامه نیروی متخصص است. دومین راه کانادا، پذیرش نیروی کار ماهر از طریق برنامه مهاجرت استانی PNP می باشد.
قرعه کشی مهاجرت استانی PNP، به طور منظم با وجود این پاندمی انجام شده، در اوایل هفته گذشته بزرگترین استان کانادا، انتاریو یک قرعه کشی برگزار کرد. در کل، استانهای کانادا در ماه اکتبر حدود 3000 دعوتنامه استانی را صادر کردند.

افرادی که در برنامه سرمایه گذاری کبک نیز شرکت کرده بودند، توانسته اند مدیکال و پاس ریکوئست خود را دریافت کنند.
کانادا امسال حدود 200000 نفرکمتر مهاجر برای اقامت دائم را می پذیرد، که برای اولین بار از سال 1999 است. با این وجود، سیستم مهاجرت به کار خود ادامه داده و داوطلبان جدید از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقدام می کنند، و از طریق برنامه های مشابه مهاجرت استانی PNP و سایر برنامه نیروی متخصص وسرمایه گذاری درخواست های خود را می توانند ارسال کنند. این به دلیل سعی مسئولان آزمونهای زبانCELPIP – IELTS  و سازمانهای ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) در تسریع کارها است. 
خوشبین خواهم بود که درصورت توزیع گسترده واکسن ویروس کرونا، افرادی که تاییدیه اقامت دائم را دریافت می کنند، بعد از اصلاح محدودیت های سفر بتوانند وارد کانادا شوند.


telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا