شرایط نیروی متخصص کانادا به دلیل کرونا تغییر می کند

بازدیدکنندگان : 3576 نفر 1399/09/02
شرایط نیروی متخصص کانادا به دلیل کرونا تغییر می کند

شرایط نیروی متخصص کانادا به دلیل کرونا تغییر می کند

کانادا مسیرهای مهاجرت زیادی را به افراد دارای ویزای موقت مانند ویزای دانشجویی کانادا یا ویزای کار کانادا ارائه می دهد، اما پاندمی کرونا COVID-19 مشکلاتی را برای آینده اقتصادی کانادا بوجود آورده است و دولت برای جبران این مشکل دست به تغییراتی زده که افراد با شرایط خاص را که در انتهای مطلب بدان اشاره کردیم را جذب می کند.
دانشجویان بین المللی و افراد دارای ویزای کار موقت که درحال حاضر در کانادا هستند ممکن است که واجدشرایط اقامت دائم باشند! کانادا به شهروندان خارجی حاضر در کشور خود مسیر و روشهای اقامت دائم را ارائه می دهد. وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو گفت: دولت فدرال کانادا اعلام کرده است که در سه سال آینده بیش از 400000 مهاجر را می پذیرد.


چرا دولت کانادا در پی ارائه اقامت دایم است

وزیر مهاجرت کانادا گفت: که کانادا به دنبال شناسایی راههای آسان اقامت دائم برای افراد دارای ویزای تحصیلی کانادا، نیروی کار با ویزای موقت که قبلا در کشورکانادا بوده اند، هست. این امر به دنبال چالشهای اقتصادی کانادا و پایین آمدن سطح مهاجرت به کانادا به علت ویروس کرونا ضروری است. کاهش ورود مهاجر به کانادا باعث کاهش رشد جمعیت، نیروی کار و اقتصاد است. اقامت دائم و موقت امسال بسیار کاهش یافته است. بعد از افزایش بیش از 190000 فرد دارای ویزای موقت کانادا (مولتی و تحصیلی و کار) در سال 2019، در نیمه اول سال 2020 این تعداد کاهش یافته و به 18221 رسیده که تقریبا برابر یک دهم است. براساس اطلاعات دولت از مرداد 1399، تعداد شهروندان دارای اقامت دائم کانادا 60 درصد کاهش یافته است.


میزان مهاجرت به کانادا در سال 2020 کمتر از برنامه پیش بینی شده، خواهد بود

کانادا طبق شرایط فعلی امسال، 200000  مهاجر را برای اقامت دائم می پذیرد، که از 341000 مهاجر که قبل از شیوع کرونا مورد نظر بوده، کمتر است. این امر رشد جمعیت کانادا را کاهش داده، که در سه ماهه دوم سال 2020 فقط 0.1 درصد بود. جمعیت کانادا معمولا بیش از یک درصد در سال رشد می کند.
مندیچینو گفت: اعطا ویزای اقامت دائم به افراد دارای ویزای موقت کانادا، پاسخگوی نیازهای کوتاه مدت کانادا در برابر ویروس کرونا نیست. وزیر مهاجرت کانادا همچنین گفت: در بلند مدت این امر به رشد جمعیت و نرخ زاد و ولد پایین کمک خواهد کرد. این دوعامل به معنای ایجاد فاصله بیشتر در بازار کار با بازنشستگی افراد مسن است، با نرخ رشد پایین، کانادا برای تامین جمعیت و نیروی کار بازارهای خود به مهاجران نیاز دارد، اما دولت فیلترهایی برای جذب افراد قرار خواهد داد.

مندیچینو گفت: دولت کانادا به دنبال جذب استعدادهای خارجی موجود در کانادا، دانشجویان و نیروی کار همسو با شرایط کانادا است تا وضعیت اقتصادی کانادا را بهبود بخشد. وزیر همچنین ذکر کرد که دانشجویان دیگر کشورها مثل یک نیروی بالقوه برای مقابله با جمعیت سالخورده هستند. به همین دلیل، دولت شرایط کار در کانادا را برای آنها آسان کرده است. به عنوان مثال، کانادا اجازه تحصیل آنلاین در موسسات آموزشی تایید شده DLIs در ماه مه 2020 تا آوریل 2021 را می دهد، که این را به عنوان مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP در نظر می گیرد. مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی مورد استقبال دانشجویان بین المللی است چون تجربه کاری کانادایی باعث واجد شرایط شدن آنها در برنامه های مهاجرتی نیروی متخصص CEC و سرمایه گذاری می شود. برنامه های مهاجرت شامل برنامه اکسپرس اینتری، مهاجرت استانی PNP و برنامه مهاجرت کبک است.
کانادا به دانش آموزانی که در کلاسهای دوره متوسطه که برنامه مقابله با کرونا را دارند، ثبت نام کرده اند، اجازه ورود می دهد.


مزایای تجربه کانادایی

ارائه راههای مهاجرت به دانشجویان و نیروی کار خارجی در کانادا دو فایده مهم دارد. در بلند مدت این به نفع کانادا است زیرا مهاجران با تجربه کانادایی نتایج ارزشمندی را در بازار کار آینده کانادا ایجاد می کنند. ترکیبی از تحصیل در کانادا، تجربه کار، ارتباط با مردم کانادا، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه باعث جذب سریعتر نیروی کار و دستمزدهای بالاتر در بلند مدت می شود. این امر در مطالعات آماری کانادا و سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا(IRCC) و سایر محققان فعال در کانادا مشهود است. در نتیجه، اولویت سازمان مهاجرت، استانهای مهاجر پذیر کانادا و استان کبک، به مهاجران با تجربه کاری و تحصیل کرده برای پذیرش و اعطا اقامت دائم است.


تغییرات برنامه های مهاجرتی آینده کانادا به چه صورت خواهد بود 

وزیر به تغییرات احتمالی اشاره نکرده اما گزینه های او شامل موارد زیر خواهد بود:

1- راه اندازی برنامه های آزمایشی جدید فدرال 

2- برگزاری قرعه کشی منظم در بخش نیروی متخصص اکسپرس اینتری

3- اصلاح سیستم امتیاز دهی اکسپرس اینتری(CRS) برای دادن امتیاز بیشتر به تجربه کانادایی

4- اصلاح معیارهای واجد شرایط بودن برنامه های فدرال (مانندکاهش نیاز به تجربه کار در برنامه نیروی متخصص)

5- طولانی کردن مدت اجازه کار موقت مهاجران، تا تجربه کاری لازم را کسب کرده و واجد شرایط لازم برنامه مهاجرت نیروی متخصص باشند.

وزیر و سازمان مهاجرت هیچ تغییر واصلاح دیگری را ارائه نکرده اند، بنابراین مهاجران باید منتظر بیانیه رسمی دولت فدرال باشند که در تلگرام سازمان مهاجرتی گنجی طی هفته دوم ژانویه اعلام خواهد شد. 

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
داوود1399/10/23
من هنرمند هستم. امکان مهاجرت بصورت خوداشتغالی دارم؟
  • گنجی
  • 1399/10/23
برای برنامه خوداشتغالی لینک زیر را مطالعه فرمایید شرایط خاصی دارد. (چون ایمیل تان را کامل درج نکرده بودید نتوانستیم بفرستیم)
خوداشتغالی فدرال کانادا
علی1399/10/13
ما ویزای نیروی متخصص از طریق اکسپرس اینتری توسط شما دریافت کردیم، ممکنه از آقای گنجی سوال شود که کی میتوانیم وارد کانادا شویم چون در بسته پیکاپ پاسپورت ما نامه ای مبنی بر عدم ورود به کانادا در حال حاضر بود.
  • گنجی
  • 1399/10/17
طبق دستورالعمل مندرج در پیکاپ شما فعلا نمی توانید.
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا