نامه تمکن مالی برای کانادا باید چه مشخصاتی داشته باشد؟

بازدیدکنندگان : 1812 نفر 1400/04/24
نامه تمکن مالی برای کانادا باید چه مشخصاتی داشته باشد؟
تمکن مالی برای برنامه های مهاجرتی کانادا باید چه مشخصاتی داشته باشد؟
آپدیت مدارک مالی برنامه  اکسپرس اینتری در سال 2021

کانادا هزینه هایی که مهاجران برنامه اکسپرس اینتری برای مهاجرت باید بپردازند را آپدیت کرده است، لذا مهاجران برنامه نیروی کار ماهر فدرال و نیروی متخصص استانی تا امروز برابر  15 جولای 2021 فرصت دارند تا مدارک مالی خود را به روز کنند.

این تغییرات برای مهاجران اکسپرس اینتری در برنامه نیروی کار ماهر فدرال و برنامه نیروی متخصص فنی فدرال است. این تغییرات برای مهاجرانی که پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا دارند اعمال نمی شود. 
کانادا در سال 1967 برنامه نیروی کار ماهر فدرال را برای انتخاب مهاجران از سراسر جهان ایجاد کرد. قبل از این برنامه کانادا مهاجران ماهر را به صورت گزینشی انتخاب می کرد، یعنی افسران مهاجرت براساس اینکه این مهاجر مناسب بازار کار کانادا بود او را انتخاب می کردند. اما کانادا الان از معیارهای عینی طبق مدارک مستند برای ارزیابی مهاجران استفاده می کند.
اداره مهاجرت کانادا برنامه نیروی متخصص فنی را در سال 2013 ایجاد کرد. این برنامه توسط سیستم اکسپرس اینتری مدیریت می شود. این برنامه برای رفع کمبود نیروی کار ماهر در کانادا ایجاد شده است. کانادا  به علت جمعیت پیر و نرخ زاد و ولد پایین برای حمایت از نیروی کار و رشد اقتصاد خود به مهاجرت متکی است. 
فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی

مهاجران برنامه نیروی کار ماهر فدرال و نیروی متخصص فنی که پیشنهاد شغلی ندارند برای ادامه مراحل مهاجرت به این مبالغ نیاز دارند:


اعضای خانواده  پول مورد نیاز
1    نفر     13.213دلار
2    نفر     16.449دلار
3    نفر     20.222دلار
4    نفر     24.553دلار
5    نفر     27.847دلار
6    نفر     31.407دلار
7    نفر     34.967دلار
اعضای خانواده که اضافه می شود    3.560 دلار

اگر مدارک مالی شما کمتر از این مبالغ را نشان دهد، باید پروفایل اکسپرس اینتری خود را حداکثر تا 15 جولای 2021 برابر24/4/1400 آپدیت کنید. آپدیت کردن پروفایل زمان و تاریخ ارسال پروفایل شما به اداره مهاجرت کانادا را تغییر نمی دهد. بنابراین اگر شما در وضعیت تساوی در استخر مجازی باشید، رتبه شما حفظ می شود.

آیا دولت کانادا دعوتنامه برای اکسپرس اینتری خارج کانادا صادر می کند؟


اداره مهاجرت کانادا هنوز مهاجران برنامه نیروی کار ماهر فدرال و نیروی متخصص فنی را در قرعه کشی اکسپرس اینتری در سال 2021 شرکت نداده است. کانادا فقط برای مهاجران کلاس تجربه کار کانادایی و برنامه مهاجرت استانی قرعه کشی انجام داده است. این برنامه مهاجران زیادی در کانادا دارند که نیازی نیست مدارک مالی را ارائه دهند.
قبل از شیوع کرونا اداره مهاجرت کانادا در ماه ژانویه مبالغ مورد نیاز برای مهاجران را اعلام کرد. در ژانویه سال 2021 اداره مهاجرت این مبالغ را آپدیت کرد.
این تاخیر نشان می دهد که اداره مهاجرت کانادا به علت وضعیت داخلی و جهانی کرونا در ماه ژانویه قصد برگزاری قرعه کشی برای همه برنامه ها را نداشته است. امید است با واکسیناسیون بیشتر در کانادا، اقدامات بهداشت عمومی دوباره اجرا شود.
اداره مهاجرت کانادا بعد از ماه مارس 2020 که همه جا بسته شد قرعه کشی همه برنامه ها را متوقف کرد. قرعه کشی همه برنامه های اکسپرس اینتری در ماه جولای 2020 دوباره شروع شد. در ماه آگوست قرعه کشی برنامه نیروی کار ماهر فدرال انجام شد. با توجه به سابقه و آپدیت شدن مبالغ مورد نیاز، اداره مهاجرت یک قدم برای دعوت کردن از مهاجران برنامه نیروی کار ماهر فدرال و نیروی متخصص فنی نزدیک تر شده است.

تمکن مالی برای برنامه های مهاجرتی کانادا باید چه مشخصاتی داشته باشد؟


اگر شما دعوتنامه برای اقامت دائم را دریافت کردید، شما باید اثبات کنید که پول کافی برای اقامت در کانادا را دارید. 
براساس وبسایت دولت، برای اثبات وجوه خود به نامه های رسمی از بانک یا موسسات مالی نیاز دارید.
نامه ها باید:
_ روی سر برگ موسسه مالی چاپ شود.
_ شامل آدرس، شماره تلفن و ایمیل موسسه باشد.
_ نام متقاضی طبق پاسپورت درج شده باشد.
_ بدهی های معوقه مثل بدهی کارت اعتباری و وام ها را لیست شده و کسر شده باشد
_ هر حساب بانکی و سرمایه گذاری، ارقام واقعی، تاریخ افتتاح حساب، مانده هر حساب و میانگین مانده حساب شش ماه گذشته مهم است.
در زمان اقدام و زمانی که اداره مهاجرت برای شما ویزای اقامت دائم صادر می کند پولهای شما باید به راحتی در دسترس شما باشد. پولهای شما می تواند به صورت سهام باشد اما نمی توانید آنها را از شخص دیگری قرض کنید. ارزهای دیجیتال نیز مورد قبول نیست.

اگر همسرتان همراه شماست می توانید پول را دریک حساب مشترک بگذارید. اگر شما اثبات کنید که فقط با نام خودتان می توانید به یک حساب دسترسی داشته باشید، شما می توانید آن حساب را در نظر بگیرید.
در کلیه موارد توجه داشته باشید که نامه تمکن مالی از بانک باید طبق فرمت شرح داده شده در بالا و به زبان انگلیسی یا فرانسه باشد و بهتر است ترجمه نباشد.

درج میزان ریال شما به ارز خارجی به دلار کانادا باشد هرچند دلار آمریکا و یورو با درج نرخ تبدیل ارز براساس سایت های مورد قبول دولت کانادا (در اینستاگرام نرخ تبدیل را از ما جویا باشید) نیز اوکی است. معمولا بانک ها با نرخ دولتی نرخ ارز را درج می کنند که برای دولت کانادا قابل قبول است هرچند با واقعیت بازار ارز ایران متفاوت است که این کمک زیادی به متقاضی می کند اما توجه داشته باشید بعد از ورود به کانادا باید مقدار ارزی را داشته باشید که حداقل هزینه های شما را تا 3 ماه پوشش دهد.

مثلا اگر شما 1.000.000.000 ریال برابر صد میلیون تومان در بانک داشته باشید و بخواهید امروز نامه تمکن را از یک بانک ایران بگیرید طبق نرخ تبدیل ارز امروز بانک مرکزی ایران برابر هر دلار کانادا: 33574 ریال یعنی سه هزار و سیصد و پنجاه و هفت تومان شما 29784 بیست و نه هزار و هفتصد و هشتاد و چهار دلار کانادا نامه تمکن خواهید گرفت. که برای یک خانواده 5 نفره کافی است. اما در هنگام تبدیل این نرخ باید به ارقام واقعی ارز نیز توجه کنید تا در کانادا با کمبود پول مواجه نشوید زیرا صد میلیون پول شما فقط 5هزار دلار کانادا خواهد بود که فقط اجاره دو ماه شما را جوابگو است.

telegram_Canada_Ganji
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد دیدگاهها: 1
سلیمان ش1400/04/27
سلام وقت بخیر واسه ویزای توریستی یا اقامت دائم کانادا مزاحم شدم میشه راهنمای کنید
  • گنجی
  • 1400/04/27
توریستی الان امکانپذیر نیست بعد از کرونا.
سن و شغل و تحصیلات و نمره زبان تان؟
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن