Family Doctor پزشک خانواده

پزشکان خانواده و کلینیک های بهداشت و درمان


پزشکان خانواده یا پزشکان عمومی(GPs)، معمولا اولین پزشکانی هستند که بیمار را ویزیت کرده ، بیماری را تشخیص داده و آنرا درمان می کنند.
 در صورتیکه به یک پزشک متخصص نیاز داشته باشید ، پزشک خانواده معمولا شما را به پزشک متخصص ارجاع خواهد داد. البته ممکن است پزشک خانواده برای تشخیص ضرورت ارجاع شما به پزشک متخصص ، برای شما دستور تست های آزمایشگاهی، رادیو گرافی ، سونوگرافی و دیگر آزمایشهای لازم را صادر نماید.  پزشک خانواده همچنین سوابق پزشکی بیمارانش را فایل نموده و نگهداری می کند.
 

پیدا کردن یک پزشک خانواده


پس از درخواست کارت بهداشت کانادا، شما باید با برنامه ثبت نام بیماران تماس بگیرید . این برنامه بمنظور انتخاب پزشک خانواده برای افرادی که تازه به کاناداوارد شده اند و یا در داخل استان جابجا شده اند، فعالیت میکند. در صورت تماس با این برنامه، نام شما و اعضای خانواده شما در لیست انتظار قرار گرفته و زمانیکه پزشک خانواده به شما اختصاص داده شود ، با شما تماس خواهند گرفت
با توجه به اینکه در کانادا معمولا لیست انتظار برای پیدا کردن پزشک خانواده وجود دارد ، ممکن است شما بتوانید پس از ثبت نام، با استفاده از روشهای زیر، پزشک خانوادگی خود را سریعتر پیدا نمایید:

 - از دوستان یا خویشاوندان خود سوال کنید تا در صورتیکه پزشک خانوادگیشان امکان پذیرش بیمار جدید را داشته باشد، شما هم به آنجا مراجعه نمایید.
 - در کتاب زرد شماره تلفن پزشکان Physicians را پیدا نموده و مستقیما با پزشکان تماس بگیرید.
 - با هر پزشک عمومی که در تماس هستید، در مورد امکان پذیرش بیمار جدید سوال کنید.

نکته:

- پزشکان خانواده معمولا ویزیت در منزل را انجام نمی دهند.
- زمانیکه برای ثبت نام بیماران تماس می گیرید، در صورتیکه جنسیت پزشک (خانم یا آقا) برایتان اهمیت دارد، موضوع را مطرح نمایید.
- مسئولین پذیرش در اداره نیوکامرز کانادابه شما برای ثبت نام در برنامه ثبت نام بیماران کمک خواهند کرد.
- مسئولین بخش ساماندهی در اداره نیوکامرز کانادامی توانند برای تعیین وقت ملاقات شما با پزشک، به شما کمک نموده و در صورت نیاز ، یک نفر  مترجم را برای همراهی شما معرفی نمایند.
 

مراکز و کلینیک های بهداشتی درمانی


کلینیک های سرپائی

گر مشکل پزشکی غیر اضطراری دارید و در لیست انتظار پزشک خانواده هستید، یا اگر پزشک خانواده دارید ولی تعیین وقت ملاقات برای شما مقدور نمی باشد ، می توانید برای معاینه پزشکی به کلینیک سرپایی مراجعه نمایید.  
در کلینیک های سرپایی، بر اساس تقدم زمان حضور در کلینیک، به بیماران نوبت داده می شود و نیازی به تعیین وقت قبلی نیست . ثبت نام معمولا نیم ساعت قبل از حضور پزشک انجام می گیرد و در صورت رسیدن تعداد بیماران به حد نصاب، احتمال توقف پذیرش وجود دارد.

نکته:
ساعات کار کلینیک های سرپایی غالبا با توجه به زمان در دسترس بودن پزشکان تغییر می کند. توصیه میشود قبل از مراجعه به کلینیک ، بوسیله تماس تلفنی از باز بودن کلینیک مطمئن شوید.
 

مراکز بهداشت خانواده و جامعه


در نقاط مختلف ، تعدادی مراکز بهداشت خانواده و جامعه وجود دارد ، خدمات آنها شامل انجام مراقبتهای اولیه از افراد مبتلا به بیماریهای مزمن یا حاد (تشخیص و درمان) ، ارتقاء سطح بهداشت بوسیله آموزش، و پیشگیری و کنترل بیماریهای مزمن می باشد.
 

کلینیک سفر کانادا


این کلینیک برای افرادیکه برنامه سفر به خارج از کانادا را دارند طراحی شده و در آنجا می توانند اطلاعات و مشورتهای لازم در مورد ریسکهای بهداشتی کشور مقصد را دریافت کنند . در این کلینیک همچنین نسخه واکسیناسیون های لازم و ضروری و سایر توصیه های پزشکی و اطلاعات مفید برای مسافرین ارائه می گردد.
 

کلینیک پیشگیری سرطان (تست پاپ)


برای بانوانی که هنوز پزشک خانواده ندارند و مایل به انجام منظم تست سرطان (پاپ اسمیر) می باشند ، کلینیکی در منطقه کورنوال Cornwall دایر شده است. این کلینیک به بانوانی که در محدوده سنی بین 18 و 69 بوده و در طی دو سال گذشته تست سرطانPap test   نداده اند ، سرویس می دهد. برای انجام این تست ، باید وقت قبلی گرفته شود.
نکته:
از بروز بیش از 90 ٪ موارد سرطان رحم ، با غربالگری منظم و استفاده از آزمون پاپ اسمیر(تست سرطان) می توان جلوگیری نمود. آزمایش پاپ اسمیر منظم به تمام زنان بین سنین 18 تا 69 ، و به همه زنانی که از لحاظ جنسی فعال بوده ولی در این محدوده سنی نیستند توصیه می گردد.
 

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا