Family Doctor پزشک خانواده

مسیر نما :

پزشکان خانواده و کلینیک های بهداشت و درمان


پزشکان خانواده یا پزشکان عمومی(GPs)، معمولا اولین پزشکانی هستند که بیمار را ویزیت کرده ، بیماری را تشخیص داده و آنرا درمان می کنند.
 در صورتیکه به یک پزشک متخصص نیاز داشته باشید ، پزشک خانواده معمولا شما را به پزشک متخصص ارجاع خواهد داد. البته ممکن است پزشک خانواده برای تشخیص ضرورت ارجاع شما به پزشک متخصص ، برای شما دستور تست های آزمایشگاهی، رادیو گرافی ، سونوگرافی و دیگر آزمایشهای لازم را صادر نماید.  پزشک خانواده همچنین سوابق پزشکی بیمارانش را فایل نموده و نگهداری می کند.
 

پیدا کردن یک پزشک خانواده


پس از درخواست کارت بهداشت کانادا، شما باید با برنامه ثبت نام بیماران تماس بگیرید . این برنامه بمنظور انتخاب پزشک خانواده برای افرادی که تازه به کاناداوارد شده اند و یا در داخل استان جابجا شده اند، فعالیت میکند. در صورت تماس با این برنامه، نام شما و اعضای خانواده شما در لیست انتظار قرار گرفته و زمانیکه پزشک خانواده به شما اختصاص داده شود ، با شما تماس خواهند گرفت
با توجه به اینکه در کانادا معمولا لیست انتظار برای پیدا کردن پزشک خانواده وجود دارد ، ممکن است شما بتوانید پس از ثبت نام، با استفاده از روشهای زیر، پزشک خانوادگی خود را سریعتر پیدا نمایید:

 - از دوستان یا خویشاوندان خود سوال کنید تا در صورتیکه پزشک خانوادگیشان امکان پذیرش بیمار جدید را داشته باشد، شما هم به آنجا مراجعه نمایید.
 - در کتاب زرد شماره تلفن پزشکان Physicians را پیدا نموده و مستقیما با پزشکان تماس بگیرید.
 - با هر پزشک عمومی که در تماس هستید، در مورد امکان پذیرش بیمار جدید سوال کنید.

نکته:

- پزشکان خانواده معمولا ویزیت در منزل را انجام نمی دهند.
- زمانیکه برای ثبت نام بیماران تماس می گیرید، در صورتیکه جنسیت پزشک (خانم یا آقا) برایتان اهمیت دارد، موضوع را مطرح نمایید.
- مسئولین پذیرش در اداره نیوکامرز کانادابه شما برای ثبت نام در برنامه ثبت نام بیماران کمک خواهند کرد.
- مسئولین بخش ساماندهی در اداره نیوکامرز کانادامی توانند برای تعیین وقت ملاقات شما با پزشک، به شما کمک نموده و در صورت نیاز ، یک نفر  مترجم را برای همراهی شما معرفی نمایند.
 

مراکز و کلینیک های بهداشتی درمانی


کلینیک های سرپائی

گر مشکل پزشکی غیر اضطراری دارید و در لیست انتظار پزشک خانواده هستید، یا اگر پزشک خانواده دارید ولی تعیین وقت ملاقات برای شما مقدور نمی باشد ، می توانید برای معاینه پزشکی به کلینیک سرپایی مراجعه نمایید.  
در کلینیک های سرپایی، بر اساس تقدم زمان حضور در کلینیک، به بیماران نوبت داده می شود و نیازی به تعیین وقت قبلی نیست . ثبت نام معمولا نیم ساعت قبل از حضور پزشک انجام می گیرد و در صورت رسیدن تعداد بیماران به حد نصاب، احتمال توقف پذیرش وجود دارد.

نکته:
ساعات کار کلینیک های سرپایی غالبا با توجه به زمان در دسترس بودن پزشکان تغییر می کند. توصیه میشود قبل از مراجعه به کلینیک ، بوسیله تماس تلفنی از باز بودن کلینیک مطمئن شوید.
 

مراکز بهداشت خانواده و جامعه


در نقاط مختلف ، تعدادی مراکز بهداشت خانواده و جامعه وجود دارد ، خدمات آنها شامل انجام مراقبتهای اولیه از افراد مبتلا به بیماریهای مزمن یا حاد (تشخیص و درمان) ، ارتقاء سطح بهداشت بوسیله آموزش، و پیشگیری و کنترل بیماریهای مزمن می باشد.
 

کلینیک سفر کانادا


این کلینیک برای افرادیکه برنامه سفر به خارج از کانادا را دارند طراحی شده و در آنجا می توانند اطلاعات و مشورتهای لازم در مورد ریسکهای بهداشتی کشور مقصد را دریافت کنند . در این کلینیک همچنین نسخه واکسیناسیون های لازم و ضروری و سایر توصیه های پزشکی و اطلاعات مفید برای مسافرین ارائه می گردد.
 

کلینیک پیشگیری سرطان (تست پاپ)


برای بانوانی که هنوز پزشک خانواده ندارند و مایل به انجام منظم تست سرطان (پاپ اسمیر) می باشند ، کلینیکی در منطقه کورنوال Cornwall دایر شده است. این کلینیک به بانوانی که در محدوده سنی بین 18 و 69 بوده و در طی دو سال گذشته تست سرطانPap test   نداده اند ، سرویس می دهد. برای انجام این تست ، باید وقت قبلی گرفته شود.
نکته:
از بروز بیش از 90 ٪ موارد سرطان رحم ، با غربالگری منظم و استفاده از آزمون پاپ اسمیر(تست سرطان) می توان جلوگیری نمود. آزمایش پاپ اسمیر منظم به تمام زنان بین سنین 18 تا 69 ، و به همه زنانی که از لحاظ جنسی فعال بوده ولی در این محدوده سنی نیستند توصیه می گردد.
 

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا