وام خرید خانه در کانادا

/directory/ganjicocom/editor/house.png

خرید اولین خانه شخصی در کانادا

آقای گنجی تمام آنچه تازه واردان به کانادا نیاز دارند بدانند را توضیح داده و موسسه مهاجرتی گنجی این متن راهنما را به منظور سهولت در خرید منزل برای شما آماده کرده.

"مکانی به نام خانه، جایی از آن شما"

حال که شما کشور کانادا را به عنوان خانه جدید خود انتخاب کرده اید و به دنبال محلی برای سکونت هستید، خرید خانه تجربه ای بسیار هیجان انگیز و پر چالش برای شما خواهد بود. به این منظور آژانس بین المللی مسکن در کانادا با همکاری سازمان وام مسکن (CMHC) به کانادایی ها و افرادی که مانند شما تازه کانادایی شده اند این امکان را می دهد که به طیف گسترده ای از مسکن با کیفیت بالا با قابلیت پرداخت وام تا 70 سال دسترسی پیدا کنید.

 

هزینه خرید خانه در کانادا

قبل از اینکه تصمیم به خریداری خانه بگیرید مهم است بدانید تا چه مقدار توانایی پرداخت برای خرید دارید اینجاست که شما نیازمند برنامه ریزی برای هزینه های متفاوت مرتبط به این کار هستید. علاوه بر خرید خانه ، یک سری هزینه های اساسی شامل هزینه سیستم گرمایشی ،مالیات خانه و نگهداری و بازسازی خانه نیز خواهید داشت. وام دهندگان و کارگزاران وام مسکن کانادا، متخصصان خرید خانه هستند که می توانند در مدیریت هزینه ها به شما کمک کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش "آمادگی مالی پیش از خرید خانه" در همین متن مراجعه کنید. اگر میخواهید شخصا هزینه هارا محاسبه کنید به سایت رسمی www.cmhc.ca مراجعه کنید و بر روی گزینهBuying Home  در موتور جستجو سایت کلیک کنید تا حداکثر هزینه منزل را با توجه به دریافت ماهیانه شما محلسبه کند و به شما ارائه دهد.

 

راهنمای خرید خانه در کانادا

قبل از خرید معیار های خود برای خرید خانه را لیست کنید:
ابعاد : آیا خانه ای با بیش از یک اتاق خواب و حمام می خواهید یا آیا پارکینگ خودور و انبار (گاراژ) می خواهید؟
تاسیسات: آیا سیستم سرمایشی، انباری، اتاق بازی، شومینه و یا استخر می خواهید ؟ آیا اعضای خانواده شما نیاز های خاص دارند؟
سبک زندگی: آیا می خواهید بچه دار شوید ؟ آیا نوجوانی در خانواده دارید که به زودی شما را ترک خواهد کرد؟ آیا به زودی بازنشسته می شوید؟
محل زندگی: آیا شما تمایل به زندگی در شهر یا روستا یا اطراف شهر دارید؟
محل کار: آیا هر روز باید مسیر طولانی برای رسیدن به محل کار طی کنید؟
مدرسه: کی و چگونه فرزندانتان به مدرسه می روند ؟
تفریحات: آیا شما تمایل به داشتن همسایگانی دارید که با آنها رفت و آمد کنید؟ آیامی خواهید فرزندان خود را به پارک ببرید یا تمایل به داشتن امکانات بازی در درون منزل خود هستید؟
خانواده و دوستان : چقدر نزدیک بودن به آنها برای شما مهم است؟
فرهنگ: آیا تمایل به زندگی در محلی دارید که به مراکز فرهنگی نزدیک باشد؟
 

بهترین وبسایت های خرید و اجاره مسکن کانادا

مشاورین آژانس های مسکن realtor می توانند برای خرید خانه در کانادا به شما کمک کنند.

اکثر افرادی که تمایل به خرید خانه دارند می توانند به توصیه های مشاورین مسکن برای انتخاب خانه و روند خرید اعتماد کنند. آنها به نیازهای شما توجه کرده و خانه مورد نظر را به شما نشان داده و از جانب شما با صاحب خانه مذاکره کرده تا بهترین معامله را انجام دهند. آنها همچنین می توانند شما را از قیمت های دیگر خانه های مشابه و محلیت آن منطقه شما را مطلع سازند. مشاورین مسکن هزینه های خود را از کمیسیون فروشندگان خانه دریافت میکنند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی www.cmhc.ca مراجعه کنید و بر روی گزینه “home hunting” یا همان یافتن خانه و یا گزینه “home feature” یا ویژگی های خانه در موتور جستجو سایت کلیک کنید .
 

خرید خانه ارزان در کانادا

تحقیقات خود را کامل انجام دهید
بسیار مهم است که در مورد خانه ای که قصد خرید آن را دارید بسیار تحقیق کنید ، افراد و یا سازمان هایی که می توانند به شما کمک کنند را پیدا کنید برای مثال مشاورین املاک، وام دهندگان مسکن که شامل : بانک ، کمپانی های مورد اعتماد یا سازمان های مالی دیگر که به شما وام مسکن میدهند، وکلا و محضرداران بسیار می توانند به شما کمک کنند . به دنبال اطلاعات تماس آنها بگردید به افرادی که قبلا با آنها کار کرده اند تماس بگیرید از آنها بخواهید که توضیح دهند که چطور می توانند به شما کمک کنند آیا آنها می توانند به زبان مادری شما ارتباط برقرار کنند؟
به خاطر داشته باشید هرچه بیشتر اطلاعات کسب کنید بیشتر آماده انتخاب درست خواهید بود.

 

مشاور مسکن در کانادا

از دوستان اقوام و یا وام دهندگان مسکن بپرسید که آیا می توانند به شما مشاور مسکن معرفی کنند. اسامی آژانس های مسکن محله مورد نظر خود را یادداشت کنید همچنین می توانید با مراجعه به سایت www.mls.ca. لیست آژانس های مسکن و ملک های برای فروش را در تمام کانادا پیدا کنید.

 

خانه های فروشی در کانادا

اگر دنبال خانه کلید نخورده هستید دو گزینه پیش روی شماست یا خانه ای که در دست ساخت است را از پیش خریداری کنید یا با یک سازنده قراردادی ببندید که به موجب آن خانه مورد نظر را برای شما بسازند.

 

ساختمان سازی در کانادا

خانه های در حال ساخت را مشاهده کنید و از دوستان و خانواده و همکاران نظر بخواهید.
از مشتری های دیگر اطلاعات بگیرید و نمونه کار کمپانی های مختلف را ببینید.
از سازندگان بپرسید که آیا عضو سازمان ساختمان سازان آن منطقه هستند یا شماره مجوزسان را بخواهید.
مطمئن شوید چه امکاناتی با هزینه کلی پوشش داده می شود و چه امکاناتی اضافه است و باید جداگانه پرداخت شود مانند: درختان، شومینه و سنگ فرش جلوی منزل.
 

سایت های اجاره خانه در کانادا

به دوستان اقوام و همکاران خود بگویید که در پی خانه هستید ممکن انها اطلاعاتی از خانه های در حال فروش داشته باشند.
بخش خانه را در روزنامه ها و یا مجلات آژانس های مسکن چک کنید
برای اطلاعات بیشتر و مشاهده عکس ها از طیف گسترده ای از خانه ها وبسایت www.centris.ca را چک کنید.
به محله مورد نظر بروید و خانه هایی مه تابلو برای فروش دارند را پیدا کنید.
 

انواع مدل خانه در کانادا

خانه های کانادایی با تنوع بالایی در اندازه ، مدل و قیمت وجود دارند.

 

مالکیت مشترک – Condominium

این سبک بیشتر نوعی مالکیت است تا یک مدل خانه اما به طور رایج این سبک در ساختمان های جندین واحدی وجود دارد. این ساختمانها ممکن است شامل تعداد انگشت شماری از واحدها باشند یا می توانند برج های بلند باشند. مفهوم کلی این است که شما فقط صاحب یک واحد آپارتمان از کل ساختمان هستید.شما هزینه های ماهانه را به یک شرکت آپارتمان پرداخت می کنید که در صورت نیاز تعمیر و نگهداری ساختمان را انجام میدهد. این سبک برای کسانی که اولین بار است که خانه خریدن را تجربه میکنند بسیار جذاب است زیرا معمولا یکی از گزینه های ارزان قیمت هستند.

 

نیمه جدا شده - Semi-detached

این نوع خانه ها زمین ها و ورودی های جداگانه دارند اما دارای دیوار یا گاها پارکینک مشترک هستند. صاحبان ملک فقط مسئولیت بخش خود را دارند.

 

تک/مجزا - Single/detached

این سبک خانه کاملا مستق است شما صاحب زمین و ملک داخل آن هستید و تمامی هزینه ها بر عهده خود شماست که گران ترین سبک خانه در کانادا به حساب می آید مزیت این خانه ها در این است که شما فضای بیشتری دارید و کنترل امور کاملا در دست شماست.

 

دوبلکس/تریبلکس - Duplex/Triplex

این سبک خانه ها یک خانه مستقل با چند طبقه است که معمولا یک طبقه به خود مالک اختصاص دارد و باقی طبقه ها را اجاره می دهد بسیاری از خریداران ملک این سبک خانه را به عنوان یک فرصت مناسب میبینند که علاوه بر داشتن ملک منع درآمد نیز خواهند داشت.

 

خانه شهری – Townhouse

این سبک خانه ها به صورت سری وار به خانه های کناری خود چسبیده اند همه خانه ها ورودی جدا گانه و دیوار مشترک با دیگری دارند.

 

پیشنهاد خرید خانه در کانادا

اکنون که خانه مورد نظر خود که هماهنگ با توانایی مالی، سبک زندگی و سلیقه خانواده تان است را پیدا کرده اید وقت آن است که درخواست خود را با دادن یک پیشنهاد خرید رسمی کنید. اگر از خدمات نمایندگی املاک و مستغلات استفاده می کنید، او به شما کمک خواهد کرد که پیشنهاد خرید را تهیه کنید. اگر نه، ممکن است بخواهید این سند را با کمک یک وکیل و یا دفتر اسناد رسمی در کبک تهیه کنید. در هر صورت، بهتر است که خدمات وکالت یا دفتر اسناد رسمی را برای تحقیق در مورد عنوان (مالکیت ملک) و تهیه اسناد نهایی استفاده کنید. اگر پیشنهاد شما برای خرید پذیرفته شود، همچنین برای دریافت ملک نیاز به کمک قانونی دارید.
روند ارائه یک پیشنهاد، دریافت پیشنهاد بالا یا پایین آن و سپس بازنگری دوباره آن تا زمانی که پذیرفته شود، غیر معمول نیست. کل فرایند می تواند مثل یک چانه زنی، هیجان انگیز به نظر برسد، اما می تواند استرس زا نیز باشد اما این ها همه بخشی از معامله است که به شما و فروشنده کمک میکند که کار خود را به بهترین نحو انجام دهید.

 

گرفتن وام در کانادا

پیشنهاد خرید شما می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • - قیمت خرید ارائه شده.
 • - میزان وام
 • - موارد اضافی مانند پوشش پنجره، یخچال و فریزر،اجاق گاز، شستشو و خشک کن که ممکن است بخواهید برای قیمت آن مذاکره کنید.
 • - روزی که شما مالکیت خانه را به طور کامل میگیرید معمولا 30 تا 60 روز بعد از تاریخ قرارداد است.
 • -  درخواست برای بررسی ملک.
 • - تاریخ زمانی که پیشنهاد نامعتبر می شود.
 • -شرایط دیگر که مربوط به تایید «تأمین مالی وام» و «بازرسی خانه» میشود.

 

قیمت خانه در کانادا

اکثر خریداران خانه به وام دهندگان (بانک ها، اتحادیه های اعتباری، سهامداران بیمه، صندوق های بازنشستگی و شرکت های بیمه) تکیه می کنند تا پول خود را برای تامین مالی خانه هایشان از آنها قرض بگیرند. این وام که وام مسکن نام دارد، از طریق پرداخت های منظم در طول یک دوره زمانی، به طور معمول 25 سال توسط شما پرداخت می شود.  وام دهندگان با گرفتن سود این پول را به شما قرض میدهند که در واقع هزینه قرض کردن ان پول است که پول اصلی شما اضافه میشود.
به عنوان یک تازه وارد به کانادا، به دلیل عدم ثبات مالی ممکن است پرداخت هزینه یک خانه برای شما دشوار باشد. بخش «اعتبارنامه» این متن را برای روشهای جایگزین برای نشان دادن توانایی مدیریت اعتبار در کانادا را ببینید.

 

تایید اعتبار و پیش تاییدیه خرید خانه در کانادا

فکر خوبیست که با وام دهنده مورد نظر در مورد نیاز های خود صحبت کنید و تاییدیه پیش از گرفتن وام را دریافت کنید. این تاییدیه به معنای آن است که شما دارای اعتبار هستید و وام دهنده تایید میکند که تحت شرایط مشخص به همراه نرخ بهره تا یک سقف مشخص به شما وام دهد. این تاییدیه تا 90 روز اعتبار دارد. این تاییدیه شما را وابسته نمیکند شما آزادید که قرارداد دیگری ببندید. به اینصورت شما دقیقا می دانید که چه مقدار می توانید برای خانه جدید خود خرج کنید.
اگر شما در حال خرید یک خانه با استفاده از بیمه وام مسکن CMHC هستید شما باید وام خانه خود را از یک وام دهنده تایید شده بگیرید. برای فهرست کامل بانک ها، شرکت های مورد اعتماد، اتحادیه های اعتباری و سایر موسسات مالی که وام های بیمه شده توسط CMHC را تأیید می کنند، به وبسایت www.cmhc.ca مراجعه و "وام دهندگان تأیید شده" را در موتور جستجو تایپ کنید.
 

انواع وام در کانادا

کارگزاران وام مسکن در کانادا

کارگزاران وام در واقع به شما پول قرض نمی دهند؛ آنها به شما مشاوره وام مسکن را ارائه می کنند، به شما کمک می کنند تا یک وام دهنده را انتخاب کنید و از طرف شما بهترین شرایط و ضوابط وام را برای شما ایجاد میکنند. اگر به دنبال یک کارگزار وام مسکن هستید، به وبسایت www.caamp.org مراجعه کنید تا متوجه شوید که آیا کارگزارعضو سازمان متخصصان معتبر وام مسکن کانادایی (AMP) هست یا خیر.

 

پیج خرید خانه در کانادا

شما می توانید با مراجعه به وب سایت های انجمن های استانی زیر مراجعه کنید:
 •  www.mbabc.ca (بریتیش کلمبیا)
 •  www.amba.ca (آلبرتا)
 • www.imba.ca (انتاریو).
 اگر از یک نماینده آژانس مسکن استفاده می کنید، او همچنین قادر است که یک کارگزار وام مسکن به شما معرفی کند.
 

پیش قسط و بیمه وام مسکن در کانادا

مبلغ وام مسکن شما با قیمت منزل منهای مبلغ پیش قسط اولیه که از قبل تعیین شده است مشخص میشود. اگر پرداخت اولیه کمتر از 20 درصد از ارزش خانه جدید شما باشد، وام دهنده شما تقاضای "بیمه وام مسکن" دارد. بیمه وام مسکن علاوه بر پیش قسط اولیه کمتر به شما در دسترسی به نرخ های بهره کمک می کند که در غیر این صورت قادر به مذاکره در آن زمینه نخواهید بود. هزینه بیمه وام مسکن، به نام حق بیمه، معمولا با پس انداز هایی که از نرخ بهره های پایین تر دریافت می کنید، مشخص میشود.

CMHC بیمه کننده وام مسکن در کانادا است. ما به تازه واردان به کانادا که دارای کارت اقامت دائم هستند و دارای حداقل پیش قسط 5% هستند کمک میکنیم که صاحب خانه شوند بدون در نظر گرفتن این مسئله که چه مدت است که انها در کشور کانادا هستند. کسانی که مقیم دائم نیستند نیز می توانند با داشتن حداقل پیش قسط 10% از ارزش خانه ، خانه مورد نظر خود را خریداری کنند.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه بیمه وام مسکن از وام دهندگان سوال کرده یا به سایت www.cmhc.ca  رفته و بخش mortgage loan insurance یا همان بیمه وام مسکن را مطالعه بفرمایید.
بیمه وام مسکن مانند بیمه وام عمر نیست که اگر شما یا همسرتان فوت کنید تمام وام شمارا تسویه کند.

 

اهمیت رتبه اعتباری در کانادا

اعتبار و سابقه کار برای دریافت وام مسکن بسیار مهم هستند. متاسفانه، به عنوان یک تازه وارد به کانادا، ممکن است شما اعتبار زیادی برای وام دهندگان کانادایی نداشته باشید. اگر شما می خواهید خانه بخرید بسیار مهم است که هر چه سریع تر اعتبار خود را بالا ببرید. با بانک خود صحبت کنید آنها به شما کمک میکنند که کارت اعتباری بگیرید و سابقه اعتبار خود را بالا ببرید که بتوانید خانه خود را خریداری کنید.
در این بخش راه کار هایی به شما ارائه می دهیم که نشان دهید شما توانایی باز گرداندن وام را دارید:
 1. یک حساب بانکی باز کنید و به طور مستمر از آن استفاده کنید.
 2. قبض ها، اجاره و سهم بیمه خود را منظم در زمان مورد نظر بپردازید.
 3. برای وام های کوچک درخواست دهید و ان را در به موقع پرداخت کنید تا به بانک ثابت کنید که شما سر وقت بدهی خود را می پردازید.
 4. کارت اعتباری بگیرید.
 5. سعی کنید رابطه خود را با یک کارفرما برای زمان طولانی حفظ کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد میزان اعتبارتان و گزارش هایتان به وب سایت های زیر برای آگاهی بیشتر مراجعه کنید :
https://www.transunion.ca
سعی نکنید تعداد زیادی درخواست در یکسال برای اعتبارسنجی کردیت خود داشته باشید.

منبع اعتبار برای دریافت بیمه وام مسکن در کانادا
CMHC در هنگام پردازش درخواست بیمه وام مسکن از وام دهنده شما، عواملی غیر از سابقه اعتباری سنتی را در نظر می گیرد. به عنوان مثال، CMHC پرداخت اجاره یا اتاق برای دوره 12 ماهه همراه با اثبات یک پرداخت اضافی (مثلا قبض برق) و یا پس انداز معمولی برای یک دوره 12 ماهه را در نظر می گیرد. اگر این ها در دسترس نباشد، CMHC هر 3 قبضی که در 12 ماه گذشته پرداخت شده باشد را در نظر میگیرد که می تواند شامل موارد زیر باشد: آب و برق، کابل، مراقبت از کودکان، حق بیمه، و یا مدارک پس انداز مستمر شما باشد. CMHC همچنین فاکتورهایی را نشان می دهد که نشان می دهد شما قادر به پرداخت بدهی هستید، مانند سابقه رفتار شما با بانک تان را بررسی میکند.
 

اخذ وام بانکی (گرفتن اعتبار) در کانادا

قرض دهنده یا وام دهنده به شما گزینه های مختلفی برای پیدا کردن وامی که با شرایط شما سازگاری دارد به شما ارائه می دهد در زیر به شرح رایج ترین این روش ها می پردازیم:

 

دوره بازپرداخت وام مسکن در کانادا

این مسئله مربوط به مدت زمانی است که شما تصمیم به پرداخت وام خود را دارید. وام ها معمولا در دوره های 25 ساله ارائه میشوند. با این حال، میتواند تا 15 سال نیز پایین بیاید. معمولا هرچه دوره پرداخت طولانی تر باشد میزان قسط کمتر است اما میزان بهره آن بالاتر میرود. مجموع بهره را می توان با پرداخت بیشتر قسط ها کاهش داد.

 

جدول پرداخت وام مسکن در کانادا

شما این گزینه را دارید که وام خود را هر ماه، دو بار در ماه ، هر دو هفته یا هر هفته پرداخت کنید. شما همچنین می توانید میزان پرداختی خود را افزایش دهید که به این معناست که  می توانید در سال این قسط اضافه تر بپردازید.

 

انواع وام و نرخ بهره در کانادا

شما باید بین نرخه بهره "ثابت" "متغیر" و یا " متغیر محافظت شده" یکی را انتخاب کنید.
بهره ثابت با شرایط وام تغییر نمیکند این مدل نرخ بهره بالاتری دارد اما به شما این اطمینان خاطر را می دهد که بهره شما همیشه ثابت خواهد ماند.
بهره متغیر با نوسان های بازار تغییر میکند. معمولا میزان کلی پرداختی شما را تغییر نمی دهد اما مقدار سهم پرداختی های ماهانه شما را تغییر میدهد. اگر نرخ بهره ها پایین برود شما وام خود را سریع تر پرداخت خواهید کرد اما اگر بالا برود بیشتر پرداخت شما برای بهره محسوب میشود تا اصل وام. این به معناست که شما باید ریسک پذیر باشید.
بهره متغیر محافظت شده وامی است با بهره متغیر که حداکثر بهره آن از پیش تعیین شده است حتی اگر نرخ بازار از مقدار مشخص شده بالاتر رود شما تا همان حد ماکسیمم مشخص شده باید پرداخت کنید.
 

 

مدت تصمیم گیری برای وام مسکن در کانادا

مدت وام طول زمانیست که شرایط در آن مشخص شده است و به توافق رسده اید مانند نرخ سود. این زمان می تواند  از 6 ماه تا 5 سال به طول بیانجامد. وقتی این زمان به پایان برسد شما فرصت برای مذاکره مجدد در زمینه نرخ سود و تغییر شرایط وام خود دارید.
 

نرخ سود وام مسکن

وام باز یا بسته
وام باز به شما این امکان را میدهد تا وام خود را به صورت بخش بخش یا به صورت یکجا در هر زمانی بدون پرداخت جریمه بپردازید. حتی می توانید در هر زمانی که میخواهید در مورد وام دوباره مذاکره کنید این نوع وام انعطاف پذیری بیشتری دارد اما بهره آن بالاتر است. وام باز برای کسانی که میخواهند خانه خود را در آینده نزدیک بفروشند و یا واریزی اضافه داشته باشند مناسب است.
وام بسته نرخ بهره پایین تری دارد اما انعطاف پذیری وام باز را ندارد به هر صورت اکثر وام دهندگان به صاحبان خانه اجازه می دهد تا حد مشخصی بدون پرداخت جریمه اضافی تر پرداخت کنند. به طور معمول، اکثر مردم وام مسکن  بسته را انتخاب می کنند.

 

کاندو در کانادا

در این مرحله درخواست شما قبول شده است و مسئله مالی حل شده است همانطور که در بخش پیشنهاد خرید خانه در این راهنما ذکر شد منطقی است که شما مبلغی حدودا 300$ به یک بررسی کننده خانه می دهید که خانه را به طور کامل بررسی کند و وقتی شما گزارش او را دریافت کردید وقت آن رسیده است که شما و مشاور مسکن راجع به موارد ترمیمی خانه و تاثیر آن بر قیمت خانه به بحث بنشینید.
برای اطلاعات بیشتر به سایت www.cmhc.ca بروید و جستجوگر منزل را در مطالعه کنید.

 

خانه ویلایی در کانادا

اگر خانه ویلایی یا کاندو خریده اید، روز آخر مهمترین و شادترین روز شما خواهد بود.
این روزیست که شما کلیدهای خانه را دریافت میکنید و می توانید زندگی جدید خود را در به عنوان صاحب خانه آغاز کنید. معمولا برای امضا مدارک باید به دفتر محضر دار یا وکیل بروید. مشاورین مسکن و یا فروشندگان نیز ممکن است حضور داشته باشند. وکیل یا محضر دار تایید میکنند که شما پول به فروشنده تحویل داده شده است به علاوه تمامی مخارج اضافی که فروشنده بر روی خانه انجام داده است مانند سیستم گرمایشی یا مالیات ملک. موسسه مهاجرتی گنجی پاسخگوی تمامی سوالات شما در مورد راهنمایی برای خرید خانه در کانادا خواهد بود. معمولا شما حق وکیل یا محضردار را در همین زمان می پردازید. مطمئن شوید در قیمت اول خرید خانه تمامی هزینه های متفرقه مانند هزینه وکیل یا محضردار و مالیات انتفال زمین که ممکن است از 1.5% تا 4% از قیمت خرید خانه است،گنجانده شده باشد.
 
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

بهترین کشور برای گرفتن پاسپورت دوم کدام می باشد؟

 • پاسپورت کانادا(زمان دیرترامامزایای خوب برای فرزند)
 • پاسپورت دومینیکا (زمان سریع 3ماه و هزینه کم)
 • پاسپورت پرتغال (زمان طولانی تر ولی هزینه قابل بازگ
شرکت کنندگان : تن