استارت آپ ویزا کانادا

/directory/ganjicocom/editor/startup-visa-new-idea-can.jpg

چگونه با استارت آپ کانادا میتوان کسب درآمد داشت

  واژه استارت آپ کانادا یعنی کسب و کاری نوپا که قصد ارزش آفرینی و سوددهی دارد. با این تعریف دولت کانادا امکان کسب اقامت را به واسطه استارت آپ ویزا کانادا فراهم نموده است. بسیاری از افراد نمی دانند چه نوع بیزینسی داشته باشند که با آن بتوانند هم اقامت کانادا را کسب کنند و هم درآمد دلاری داشته باشند. بسیاری از روشهای کارآفرینی کانادا، سرمایه گذاری کانادا و استارت آپ ویزا در سازمان گنجی ارائه می شود که متقاضیان برای اطلاع از نحوه اقدام با دفتر تهران و مونترال کانادا تماس بگیرند.
آینده اقتصاد کانادا بر مبنای تکنولوژی است، اگر می خواهید در کانادا موفق باشید، اگر می خواهید برای آینده آماده باشید، راه های قدیمی یادگیری را دنبال نکنید، سعی نکنید بیشتر حفظ کنید، چون کامپیوتر از شما بهتر و بیشتر حفظ می کند، سعی نکنید سریعتر حساب کنید، زیرا کامپیوتر از شما سریعتر محاسبه می کند.  در نتیجه سعی کنید خلاق تر باشید سعی کنید نوآور تر باشید سعی کنید سازنده تر باشید.


استارت آپ کانادا چیست

برنامه مهاجرت فدرالی دولت کانادا که طی 5 سال گذشته شروع شده به نام استارت آپ کانادا می شناسند. متقاضیان مهاجرت به کانادا با داشتن ایده یا مشارکت در طرح استارت آپ فعال برای خود و خانواده اقامت کسب کنند. در ویکی پدیا استارت آپ ا اینگونه بیان کرده: به یک شرکت یا کسب و کار گفته می‌شود که به تازگی و در بواسطه کارآفرینی ایجاد شده‌است، رشد سریعی دارد، و در جهت تولید راه حلی نوآورانه و دوام پذیر برای رفع یک نیاز در بازار برای منافع اقتصادی شکل گرفته‌. 

 

آیا استارت آپ کانادا سود ده می شود؟ همه استارت آپ ها به اقامت می رسند ؟

پاسخ خیر است. اما چگونه باید در یک استارت آپ به موفقیت رسید و اقامت کسب کرد و مهمتر از آن بعد از ورود به کانادا کسب درامد کرد، با ما تا انتهای مطلب باشید؛


ابتدا سه واژه انکوباتور، اکسلریتور، منتور را در ویزای استارت آپ کانادا توضیح می دهیم. 

Incubator  انکوباتور یا همان مراکز رشد یا پارک های فناوری همگی سازمان های دولتی هستند که به یک ایده اولیه و نوپا امکان رشد را می دهند، فضای کار یا همان آفیس مهیا کرده و بستر رشد این بذر (ایده) تا جوانه را فراهم می کنند.

Accelerator  اکسلریتور مراکز رشد خصوصی هستند که با بررسی تمام استارت آپ های مورد تایید انکوباتور ها، نسبت به انتخاب بعضی موارد می کنند. این سازمان ها از سال 2008 و بعد از فروپاشی اقتصادی آمریکا رشد چشمگیری داشتند. هدف آنها حمایت از استارت اپ های تکنولوژی محور (مانند استارت اپ حوزه سلامت دیجیتال) در زمان بسیار کوتاه می باشد که توانسته اند نمونه اولیه MVP یا پروتوتایپ داشته و رشد سریع در کسب سهمی از بازار داشته باشند.

Mentor منتور ها افراد کارکشته و با سابقه خوب در حوزه کارآفرینی و متخصص هستند که به تیم های استارت آپ به صورت هفتگی یا ماهانه مشورت می دهند. در سازمان گنجی از خدمات این گروه ها بهره مند خواهید شد.

برای موفقیت در یک استارت آپ کانادا ابتدا باید یک تاییدیه از انکوباتور ، انجل یا ونچر دریافت کرد هرچند مراکز جدید به نام هیبرید Hybrid شکل گرفته اند که ویژگی های انکوباتور و اکسلریتور را دارند. نحوه کار با این مراکز قبلا در سایت گنجی توضیح داده شد و ما با توجه به رزومه و سابقه کار متقاضی بهترین گزینه را انتخاب می کنیم.

 

/directory/ganjicocom/editor/canada-visa-startup-ancub.jpg


کسب درآمد از استارت آپ در کانادا

این بخش شامل مواردمهمی است که برای کسب درآمد از استارت آپ در کانادا باید چند نکته مهم را توجه داشت: 


1- برنامه ریزی روی استارت آپ کانادا Planning

- تمرکز روی حوزه خاص: شما باید محصول نهایی خود را مشخص کنید. آیا یک قطعه صنعتی تولید می کنید یا یک خدمت مبتنی بر وب و آنلاین ارائه می دهید. اگر قطعه شما در یک خودروی برقی استفاده می شود پس باید با کارکرد آن در خودروی تسلا به عنوان رقیب قوی در کانادا آشنا باشید. اگر سایت شما محصولات آنلاین به مردم را رایگان ارائه می دهد پس باید با kijiji در کانادا به عنوان رقیب آشنا باشید.
– تمرکز روی جغرافیای خاص: شما باید کشور محل ارائه محصول خود را مشخص کنید. اگر در زمینه حوزه سلامت و درمان محصول مبتنی بر تکنولوژی دارید باید با قوانین بهداشت کانادا اشنا باشید طبیعی است که این قوانین با کشور همسایه مانند آمریکا متفاوت است پس استفاده از یک منتور حرفه ای و داشتن بیزینس پلن مبتنی بر تعریف یک عضو متخصص در این بخش الزامی است.


2- هزینه استارت آپ کانادا Funding 

تامین مالی استارت آپ کانادا در دو بخش قابل انجام است:
-    تامین مالی توسط اعضا گروه استارت آپ: معمولا گروه های سه یا چهار نفری در استارت آپ با آوردن سرمایه خود و ثبت شرکت با درصد مشخص برای هر عضو سعی در راه اندازی بیزینس استارت آپی خود می کنند. بدیهی است بعد از ورود به کانادا، سود شرکت بین این 3 یا 4 عضو به نسبت سهم الشرکه تقسیم می شود.
-    تامین مالی توسط سرمایه گذاران: معمولا در ابتدای کار سرمایه کارآفرینان بسیار کم بوده و سهامداران به سراغ دیگر افراد برای استفاده از سرمایه آنها در تیم می کنند. بدیهی است که باید رزومه و سوابق کاری سرمایه گذار در راستای تیم باشد.

در کانادا انکوباتور ها سرمایه ای وارد تیم نمی کنند اما ونچر و انجل ها بین 75 تا 200 هزار دلار سرمایه در تیم استارت اپی قرار می دهند کاملا مشخص است که هزینه تیم استارت اپی با حضور یک انجل یا ونچر بیشتر از یک انکوباتور است. اصلا به این فکر نکنید که چون با ونچر و انجل کار می کنید پس حتما موفق هستید!

Angel و Venture ها سازمان های مورد تایید دولت کانادا هستند که درامدزایی آنها عموما از طریق رشد ارزش سهام استارت آپ و خروج از انها است. این سازمان های با آوردن یک سرمایه مشخص ، بخشی از سهام استارت آپ را به نام خود کرده و بعد از رشد استارت آپ با فروش ان سود می برند. کار با این نوع گروه ها تابع قوانین خاصی است. داشتن نمونه اولیه، آیلتس جنرال 5 به بالا، سرمایه شخصی و رزومه قوی از موارد مهم در ابتدای کار با این گروه ها است.

نکته:
یکی از معیار های انتخاب تیم های استارتاپی همسویی اهداف آنها با اهداف انکوباتور، انجل و ونچر ها است. به عنوان مثال ممکن است تیمی از افراد متخصص و آکادمیک محصول جدید را اختراع کرده باشند که بازاری برای ان وجود نداشته باشد، در مقابل ممکن است تیمی از افراد با تجربه در بازار ایده ای داشته باشند که با پر کردن آن بتوان خلا بازار را پر و سود کسب کرد. اگر قرار به انتخاب یک تیم باشد قطعا مورد دوم را ما انتخاب می کنیم ولی سازمان های دولتی معمولا تیم اول را انتخاب می کنند به همین علت بخش دولتی سود ده نیست. در اقتصاد کانادا بعد از کرونا و هم اکنون اومیکرون، مساله اشتغال زایی تیم نیز بسیار مهم است و روی انتخاب تیم ها تاثیر دارد.

 

 با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت کانادا از مشاوره های کارشناس ما در سازمان گنجی به صورت رایگان بهره مند شوید         
 


3- انکوباتور، انجل یا ونچر کدام را ر برنامه استارت آپ کانادا انتخاب کنیم؟

برخلاف باور عموم این سه مرکز مزیتی از بابت موفقیت در برنامه استارت آپ ویزا ایجاد نمی کنندبلکه موضوعی که کمک کننده به موفقیت طرح استارت آپی شما هست، انتخاب سازمان مناسب با متقاضی، طرح و پروزه استارت آپی و هدف اصلی از ایجاد  و توسعه طرح می باشد.

ابتدا هر گروه را توضیح می دهیم:

الف- انکوباتور:

از ابتدای سال 1960 در امریکا و کانادا بوجود آمدند، توسط مراکز خصوصی زیر نظر دولت مانند دانشگاه ها، سازمان های علمی و ... کار می کردند. هر انکوباتور زیرمجموعه یک بخش دولتی یا نیمه خصوصی است و در حوزه تخصصی آن کار می کند لذا اینکه شما بیزینس پلن استارت آپی خود را به کدام انکوباتور بدهید بسیار مهم است ممکن است یک ایده خوب پزشکی اصلا توسط یک انکوباتور بخش کشاورزی کانادا مورد تایید قرار نگیرد که امری طبیعی است. انکوباتور ها معمولا سهام اولیه از استارت آپ را درخواست نمی کنند. برخلاف اکسلریتورها این مراکز حمایت های طولانی مدت معمولا تا 5 سال دارند. در این بخش انتظاری از سود آوری در سال های اول نداریم.

این مراکز انکوباتور برای کارافرینانی که در مرحله ایده پردازی اولیه هستند بسیار عالی است. انها در انکوباتور فضای کار در اختیار دارند و تیم خود را می سازند و مشتری به دست می آورند. انکوباتورها بهترین مرکز برای افراد دار اختراع هستند. در اینجا ست که شما می توانید با کار روی ایده خود بیشترین سرمایه گذار را بعد از ورود به کانادا و کسب اقامت دائم کسب کنید و سودده باشید. منتورهای معرفی شده سازمان گنجی نحوه کار با این انکوباتور ها را به شما ارائه می دهند.

ب-انجل:

معمولا به استارت آپی که نیاز به سرمایه برای شروع دارند در برابر دریافت سهم از پروژه استارت اپی سرمایه می دهند. اگر استارت اپ شما در کانادا مهم و موفق شود توسط "سوپر انجل ها" حمایت می شوید. این سوپر انجل ها سرمایه بیشتر و نقش مهمتری را ایفا می کنند. هم اکنون در کانادا و آمریکا استارت اپ های فعال در زمینه واکسن و قرص کرونا با این سوپرانجل ها کار می کنند.
مثال: founders  -  Rocketinternet  - prehype   -  expa  - Y combinatory  - Ekagrata Inc

ج- ونچر:

گروهی از سرمایه گذاری که مبلغ قابل توجهی (200هزار دلار) را در مراحل اولیه وارد استارت اپ می کنند لذا توقع بالایی از گروه و سود حاصله در آینده دارند.
مثال:   Sequoia  - Khosla  - Index Ventures  - BCF Ventures  -   union Square venture

در سال 2016 تقریبا  3269 استارت آپ با 178 انکوباتور، انجل و ونچر در آمریکا و کانادا فعالیت می کردند که 107 میلیارد دلار سرمایه داشتند. که معمولا هر کدام از این مراکز حمایتی از دو استارت اپ بعد از چند سال خروج می کنند.

منتورها:

منتورینگ به مشاوره به گروه های استارت اپی گفته می شود. در قدیم هر استارت اپ چند منتور داشت که موجب اشفتگی می شد اما امروزه  هر منتور با یک تیم استارت اپ کار می کند و ارتباطات دیگری با تیم های مختلف دارد. توجه کنید که برنامه منتورشیپ کاملا پشت سرهم است تا طی زمان کم در تیم حضور داشته باشد و مسول تیم باید بهترین منتور را با توجه به نیاز تیم انتخاب کند. منتورها به اعضا تیم بازخورد می دهند تا اعضا روند کار خود را تصحیح کنند. منتورها همیشه رایگان خدمات نمی دهند.

همیشه این سوال وجود دارد که چرا منتورها با تیم های استارت اپی که ممکن است شکست بخورند همکاری می کنند؟ منتورها از این کمک لذت می برند زیرا خود انها نیز منتورهایی در زمان رشد اولیه داشتند که کمک دریافت کردند. انها علاقنمند افراد خوش فکر و با استعداد اند. همچنین با گسترش شبکه ارتباطی می توانند به روز باشند و در بیزینس های مختلف سود اور باشند.

حال می توانید تصمیم بگیرید که کدام گروه برای شما مناسب است اگر در این تصمیم گیری تردید دارید از خدمات سازمان مهاجرتی گنجی با ارسال رزومه خود بهره مند شوید. تجربه ما کلید کسب اقامت و درآمد شما در کانادا خواهد بود و مسیر موفقیت برای فرزندانتان در کانادا از اینجا شروع خواهد شد.


4- خدمات سازمان های حمایتی در استارت آپ ویزا کانادا چیست؟

انکوباتور و انجل و ونچر خدمات زیر را به شما ارائه می دهند:
-    تامین محل کار استارت اپ از طریق اجاره دفتر یا میز کار، محل جلسه یا سالن کنفرانس
-    تامین فضای ورزشی و رفاهی
-    تامین ازمایشگاه پیشرفته، سرور های پیشرفته، پرینتر های سه بعدی
-    تامین نیروی انسانی، مشاور حقوقی، حسابرس
-    سمینار و کارگاه
-    منتورینگ
-    آموزش

این خدمات بسته به نوع سازمان حمایتی در میزان خدمات و قیمت خدمات متفاوت اند. 
طبق آمار بیشترین خدمات ارائه شده در دسترسی به شبکه های ارتباطی و منتورینگ بوده.


5- سرمایه اولیه برای استارت آپ نداریم، آیا موفق خواهیم بود؟

زمان و مقدار سرمایه ای که در استارت اپ انجام می شود بسیار مهم است. حتما اینطور نیست که سرمایه زیاد باعث موفقیت استارت اپ می شود زیرا بسیاری از ایده ها در بخش اول به سرمایه زیادی نیاز ندارند اگر شما یک استارت اپ مبتنی بر سرویس خدمات دلیوری غذا دارید هزینه زیاد بر روی آرم سردرب اصلا منطقی نیست. 
برای ارتباط با سرمایه گذاران باید موارد زیر را انجام دهید:
-    استفاده از رویدادهای مختلف مانند نمایشگاه های مجازی و دمو دی Demo Day
-    استفاده از شبکه های ارتباطی بین انکوباتور ها Matchmaking
-    استفاده از انجل و ونچر در قبال پرداخت سهم استارت اپ به انها
-    شرکت در جلسات مختلف و پرزنت کار خود

طبق آمار بیشترین دریافت سرمایه از Matchmaking بوده که 33هزار دلار سرمایه جذب شده است.


6- درصد موفقیت طرح یا اختراع یا ایده من در انکوباتور و انجل و ونچر چقدر است؟

به صورت آماری که در سال های 2016 تا 2018 برآورد شد، شرکت های شتاب دهنده فقط 2% استارت آپ را پذیرفتند به مثال زیر توجه کنید:
در سال 2017 فقط 6000 درخواست ارائه شد و 1000مصاحبه ویدیویی مجازی و 320 مصاحبه حضوری برگزار شد و 138 تیم پذیرفته شدند.


7- کسب درآمد بعد از ورود به کانادا از طریق استارت آپ چگونه خواهد بود؟

احتمال شکست استارت اپ ها در مراحل اولیه رشد در کانادا وجود دارد، لذا سه روش کلی درامد زایی برای استارت اپ ها وجود خواهد داشت:
-    رشد سهام: با رشد شرکت استارت اپی، سهام شرکت و بالطبع سهام اعضا استارت اپ نیز رشد کرده و به سوددهی بالا می رسند، اوبر،Airbnb و ... اینگونه بوده اند.
-    ارائه خدمات موقت: اگر محصول شما مبتنی بر اپلیکیشن است بخشی از خدمات خود را تا ارائه کاملترین محصول در بازار ارائه دهید تا سود کسب کنید. مانند اسنپ که بخش درامد زایی پزشکی را فعال کرد.
-    فروش محصول: در ابتدا محصول خود را به با پتانسیل ترین مشتریان ارائه دهید. اگر محصول شما یک قطعه خودرویی است حتما پیشنهاد خود را به شعبه کارخانه فورد در کانادا ارائه دهید.


8- کدام بازار ها بیشترین درآمد را در استارت آپ در آینده کانادا خواهند داشت

بیشترین طرح های تایید شده در برنامه های استارت آپ که منجر به درآمد زایی و رشد پروژه بعد از ورود متقاضی و تیم به کانادا شده به ترتیب عبارت اند از:
-    سلامت             
-    اپ های موبایل        
-    کشاورزی        
-    خرید انلاین
-    اموزش
-    فضای هاست
-    انرژی پاک
-    لباس
-    پهپاد
-    بیوتکنولوژی
-    املاک
/directory/ganjicocom/editor/startup-team-canada-2022-.jpg

چگونه از شکست پروژه استارت آپ کانادا جلوگیری کنیم؟

استارت آپ ها شکست می خورند چون اعضا تیم مناسب طرح و بیزینس پلن ارائه شده نیستند. آنهایی موفق هستند که تیم با مشارکت یک وکیل به خوبی انتخاب شود، استارت آپ مناسب طرح را قبول کند، منتورهای قوی به اعضا مشاوره بدهند و هدف اولیه کسب اقامت نباشد، اگر طرح شما برای اقتصاد کانادا مفید باشد شما یک استارت اپ موفق خواهید داشت.
به صورت کلی طول عمر 80درصد استارت اپ های موفق تا 3 سال است و فقط 20درصد به سالهای موفق بعدی می روند لذا باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:
-    با یک انکوباتور یا انجل یا ونچر معتبر اقدام کنید که از شما حمایت کند
-    نقطه شروع کارآفرینان و بنیان گذاران استارت آپ های موفق، دانشگاه ها و مراکز اکادمیک هستند. لذا با این افراد شریک شوید.
-    از منتور قوی راهنمایی بخواهید.
-    منابع مالی را فراموش نکنید، اگر سرمایه کافی ندارید به مشکل می خورید
-    یک برنامه نویس قوی در تیم داشته باشید.
-    افراد جوان در استارت اپ ها موفق اند. میانگین سن کارافرینان برتر سیلیکون بین 2007 تا 2014 فقط 41 سال بوده است. 
-    رو یک حوزه خاص و محصول خاص تمرکز کنید.
-    افراد باتجربه در تیم استارت آپ ضامن قبولی شما خواهند بود.
 

لیست استارتاپ های کانادا 

در کانادا استارتاپ های زیادی شکل می گیرند که درآمدهای فراوانی نیز به خود اختصاص داده اند. شرکت هایی مانند Maple در زمینه مشاوره پزشکی، Borrowell در زمینه مدیریت بهتر نقدینگی خانواده ها در کانادا، Airbnb در زمینه اجاره خانه، uber در زمینه تاکسی اینترنتی و Wealthsimpleو Clearcoو Nudestixو Neo Financialو Bonsaiو KOHOو Onliaو Dropو Viral Nationو... که لیست استارتاپ های کانادا را می توانید در کانال تلگرام گنجی ملاحضه کنید.

نمونه طرح استارت آپ کانادا

هنگامیکه قصد شروع یک استارت اپ را دارید همیشه نگران نتیجه ان هستید که ایا شکست می خورید یا خیر. به دنبال نمونه های موفق استارت آپ در کانادا می روید که از مسیر پیشرفت آنها تجربه بدست آورید. در سایت ما 30نمونه استارت آپ کانادا مشخص شده که می توانید با بررسی انها نتجیه مطلوب خود را کسب کنید. 

ایده های استارتاپی کانادا

ایده های خوب استارت اپ کانادا در حوزه های هوش مصنوعی، ساختمان، پزشکی، انفورماتیک، مکانیک، صنایع و انرژی پاک بیشتر دیده می شود. هسته مرکزی همه این ایده ها یک مهندس کامپیوتر می باشد. این مهندسین همراه با متخصصان برق و مکانیک در زمینه ساخت ربات، پهپاد، اینترنت اشیا و ... تولیدات خوبی را ساخته اند که بازار کانادا فروش می رود.

برای اطلاع از نمونه استارت آپ های موفق در کانادا کلیک کنید.
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا