ویزای دانشجویی کانادا

چگونه با ویزای دانشجویی می توان اقامت کانادا را گرفت؟

 ویزای کانادا

 
نحوه مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت به عنوان دانشجوی بین المللی  چگونه خواهد بود

در اینجا همه مراحل تحصیل و اقامت در کانادا را ذکر می کنیم.

آیا می خواهید برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنید؟


شما قبل از ادامه تحصیل به عنوان دانشجوی بین المللی باید مجوز تحصیل داشته باشید. مجوز تحصیل سندی است که دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی صادر می کند و دانشجویان از طریق آن می توانند در موسسات آموزشی تعیین شده تحصیل کنند. 
طبق تجربه ما در سازمان مهاجرتی گنجی همه مراحل لازم برای گرفتن مجوز تحصیل و آماده شدن برای مهاجرت به کانادا را بیان می کنیم.

مرحله اول: انتخاب و ثبت نام در موسسه آموزشی تعیین شده


قبل از اقدام برای مجوز تحصیل، باید تصمیم بگیرید که در کدام موسسه آموزشی می خواهید بروید. استانهای  مختلف در کانادا، مدارس مختلفی را برای ثبت نام دانشجویان بین المللی تعیین می کنند. این مدارس به عنوان موسسات آموزشی تعیین شده شناخته می شوند. همه مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا جز موسسات آموزشی تعیین شده هستند. 
زمانی که برنامه تحصیلی و موسسه خود را انتخاب کردید می توانید اقدام کنید. برای درخواست باید نامه پذیرش از موسسه آموزشی تعیین شده را داشته باشید.
از سایت های زیر می توانید برای جستجو رشته مورد نظرتان در دانشگاه ها بهره ببرید:
  • topuniversities.com
  • webometrics.info
  • university-list.net
  • studyportals.com

مرحله دوم: باید همه شرایط لازم را داشته باشید

علاوه بر نامه پذیرش از موسسه آموزشی تعیین شده باید شرایط دیگر را هم داشته باشید شامل:
_پول کافی: شما باید مدارکی که نشان می دهد که پول کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی برای خودتان و اعضای خانواده و هزینه های بازگشت برای خود و خانواده را دارید، ارائه دهید.
_نباید سابقه کیفری داشته باشید: شما باید ثابت کنید که سابقه کیفری ندارید. شاید از شما گواهی از پلیس را بخواهند.  
_سلامت باشید: شاید از شما بخواهند که آزمایش پزشکی را برای اینکه نشان دهید سالم هستید انجام دهید. 
_ارائه مدرکی که نشان دهد بعد از تمام شدن مجوز تحصیلی کانادا را ترک خواهید کرد. 

مرحله سوم: مدارک خود را مرتب کنید


_ نامه توضیحی؛ شما باید توضیح دهید که چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید و مثلا درکشور خود یا نزدیک به ان ادامه تحصیل نمی دهید.
_ گواهی انتخاب کبک؛ اگر می خواهید بیشتر از شش ماه در کبک تحصیل کنید باید گواهی انتخاب کبک CAQ که وزارت مهاجرت کبک آن را صادر کرده ارائه دهید. برای اطلاع از نحوه دریافت این گواهی باید با سازمان مهاجرتی گنجی تماس بگیرید. 
_ اظهارنامه سرپرست، برای افراد زیر سن قانونی؛ کودکانی که به سرپرست کانادایی نیاز دارند باید فرم اظهارنامه حضانت را با درخواست خود ارائه دهند.
_ مدارک دیگر؛ شرایط دیگر براساس منطقه یا کشور شما اعمال می شود. برای اطلاعات بیشتر با سازمان مهاجرتی گنجی مشورت کنید.

برای دریافت مجوز تحصیلی باید مدارک زیر را ارائه دهید


_ اثبات پذیرش؛ باید نامه پذیرش را ارائه دهید. شما می توانید اصل نامه پذیرش یا یک نسخه الکترونیکی را ارائه دهید. 
_ اثبات هویت؛ شما و هر یک از اعضای خانواده شما که به کانادا سفر می کنید باید پاسپورت یا سند مسافرتی معتبر  و دو عکسی که اخیرا گرفته اید را برای گذرنامه ارائه دهید. 
_ اثبات حمایت مالی؛ مدارک زیر را برای اثبات وضعیت مالی ارائه دهید:
1_ در صورت انتقال پول به کانادا حساب بانکی کانادا به نام شما باشد. 
2_ گواهی سرمایه گذاری تضمین شده از یک موسسه مالی کانادایی
3_ وام دانشجویی یا تحصیلی از بانک
4_ صورتهای بانکی در چهار ماهه گذشته
5_ پیش نویس بانک که می تواند به دلار کانادا تبدیل شود. 
6_ اثبات پرداخت شهریه و هزینه مسکن
7_ نامه شخص یا مدرسه که به شما پول می دهد. 
8_ بورسیه تحصیلی یا برنامه آموزشی با بودجه کانادا

مرحله چهارم: برای مجوز تحصیلی اقدام کنید


شما می توانید درخواست مجوز تحصیلی را به صورت آنلاین یا به صورت کاغذی تکمیل کنید. با توجه به محل درخواست شما یعنی داخل یا خارج کانادا، مرز ورودی کانادا، دستورالعمل های متفاوتی در مورد نحوه اقدام شما وجود دارد. دستورالعمل ها در وبسایت گنجی بیان شده است.
برای تکمیل درخواست خود، پرونده خود را به صورت آنلاین یا کاغذی پر کنید و همه مدارک را ارائه دهید و هزینه های خود را پرداخت کنید. هزینه ها شامل هزینه های بررسی پرونده و هزینه بیومتریک است. بیومتریک شامل اثر انگشت شما و یک عکس دیجیتالی است. هزینه های دیگر برای گواهی از پلیس یا معاینات پزشکی طبق درخواست شما تعیین می شود. 
بعد از تایید درخواست خود، مجوز تحصیل خود را دریافت می کنید. اگر ویزای داشجویی کانادا شما ریجکت شد باید پرونده تان را مجدد بررسی کنید اگر نواقصی داشت برطرف و دوباره سابمیت کنید اگر مطمئن بودید که مشکلی در پرونده تان نبوده می توانید ریکانسیدریشن را انجام دهید.

مرحله پنجم: ورود به کانادا


بعد از ورود به کانادا باید وسایل مورد نیاز اولیه را  برای خود آماده کنید تا قبل از شروع سال تحصیلی راحت باشید. 
_ مکانی را برای زندگی خود پیدا کنید:
1)برای پیدا کردن محل اقامت می توانید با توجه به موسسه خود در محدوده دانشگا خود جایی را پیدا کنید. زندگی در نزدیکی دانشگاه انتخاب خوبی است چون اقامتگاهها مجهز و نزدیک به دانشگاه هستند و ملاقات با دانشجویان دیگر را آسان می کنند. شما با توجه به منابعی مثل Airbnb می توانید محل اقامت در خارج از دانشگاه را پیدا کنید. 
2)خط تلفن موبایل بخرید: بیشتر ارائه دهندگان تلفن همراه برنامه ها و بسته های دانشجویی را ارائه می دهند. شما می توانید بین طرح پرداخت یا قرارداد ماهانه یکی را انتخاب کنید. بهترین شرکت های مخابراتی در کانادا عبارتند از:Fido ،Telus ،Rogers و Bell هستند. برای اطمینان از انتخاب گزینه قرارداد ماهانه، چک اعتباری مورد نیاز است. این مورد برای مهاجران تازه واردی که سابقه اعتبار کانادایی ندارند مشکل اما قابل حل است. 
3)کار پیدا کنید: اگر می خواهید  با وجود حضور در مدرسه کار پاره وقت داشته باشید فرصت هایی در داخل یا خارج از دانشگاه وجود دارد. شما در زمان تحصیل می توانید ارتباط مناسبی با افراد و سازمانهایی که شاید شما را بعد از فارغ التحصیلی استخدام کنند برقرار کنید. برای بررسی فرصت های شغلی می توانید به بانک مشاغل کانادا در بخش کاریابی سایت گنجی (منوی بالا) مراجعه کنید. 
4)یک حساب بانکی باز کنید: برای اطمینان از وضعیت مالی خود باید یک حساب بانکی باز کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت کردیت کارت یا دبیت کارت، افتتاح حساب بانکی دانشجویی و ایجاد سابقه اعتباری می توانید با بانک تماس بگیرید. در بعضی مواقع بانک ها تخفیفات خوبی برای افتتاح حساب دارند.