تاثیر انتخابات ایالت متحده بر مهاجرت کانادا

بازدیدکنندگان : 1498 نفر 1399/08/15
تاثیر انتخابات ایالت متحده بر مهاجرت کانادا

تاثیر انتخابات ایالت متحده بر مهاجرت کانادا 

چرا بعید است که نتیجه انتخابات در جذابیت کانادا برای استعدادهای جهانی و تقاضای مردم آمریکا برای مهاجرت به کانادا تاثیر بگذارد.
همزمان با شمارش آرا آمریکا برای تعیین برنده بین دونالد ترامپ و جو بایدن، باید ببینیم که چگونه نتیجه انتخابات بر سیستم مهاجرت کانادا و تمایل کسانی که می خواهند از آمریکا به کانادا بروند تاثیر می گذارد .
به طور شهودی، پیروزی ترامپ به کانادا در جذب استعدادهای جهانی کمک می کند، در حالی که بایدن باید جایگاه آمریکا را به عنوان جذاب ترین مقصد استعدادهای جهانی بازگرداند.

صرف نظر از نتیجه نهایی ،کانادا دارای مزایای قابل توجهی نسبت به آمریکا است. سیاست های مخالف مهاجرت آمریکا در تضاد سیاست های مناسب کانادا است.
مدیریت ناصحیح ویروس کرونا در آمریکا که فقط چندساعت با کانادا فاصله دارد نشان داد که آمریکا شرایط خوبی را برای مهاجران در آینده و امنیت شغلی و سلامتی آنها ندارد. از سویی بیمه درمان رایگان کانادا مزیت بزرگی برای کانادایی تبارها در مقابل آمریکایی هاست، موضوعی که رئیس جمهور بعدی آمریکا در شروع کار برای حل ان باید زمان زیادی را صرف کند.

مقایسه پذیرش مهاجر در کانادا و آمریکا

نتیجه انتخابات تغییری در جذب مهاجر آمریکا نخواهد داشت. ایالت متحده حدود 330 میلیون نفر جمعیت دارد که از این تعداد 160 میلیون نفر کارگر هستند. در دهه های اخیر ، سالانه حدود 1.1میلیون مهاجر را پذیرفته است. حدود 10 درصد به عنوان نیروی کار ماهر ،70 درصد برنامه اسپانسرشیپ خانواده و 20درصد برنامه های دیگر مورد پذیرش قرار می گیرند.
این موضوع به این معنی است که،0.3درصد ازجمعیت ایالت متحده، مهاجران هستند، که سرانه کارگران مهاجر به عنوان بخشی از نیروی کار حدود 0.07درصد است (110000نیروی کارمهاجر تقسیم بر160 میلیون کارگر)
کانادا حدود 38 میلیون نفر جمعیت دارد. براساس برنامه جدید مهاجرتی 2021-2023 ،کانادا بیش از 400000 مهاجر را از سال 2021می پذیرد .که این امر باعث می شود نرخ مهاجرت به 1درصد برسد.
کانادا 20میلیون نیروی کار دارد. هدف کانادا، پذیرش 60 درصد از مهاجران به عنوان نیروی کار ماهر و 25درصد از گروه اسپانسرشیپ خانواده است.
در سال 2021،میزان درآمد نیروی کار ماهر حدود 1.2 درصد از کل نیروی کار خواهد بود (240هزار نیروی کار مهاجر ماهر تقسیم بر 20میلیون کارگر)

این بدان معناست ،که حتی اگر نیروی کار کانادا هشت برابر کمتراز ایالت متحده باشد، اما کانادا تعداد نیروی متخصص بیشتری نسبت به آمریکا می پذیرد. همچنین کانادا برنامه های جذابی مانند استارت آپ برای بخش تکنولوژی محور و برنامه های سرمایه گذاری ارزانتر(برنامه کبک 350هزار دلار کانادا درحالیکه برنامه EB5 900 هزار دلار آمریکا است) دارد.

با توجه به تعداد کم و بدون فیلتر افرادی که ایالت متحده در برنامه گرین کارت می پذیرد، افراد با استعداد، برای اقامت دائم همچنان به کانادا North America توجه کرده، که این موضوع از پنج سال گذشته تداوم داشته است.

کانادا اطمینان می دهد

زمانی که کانادا برنامه اکسپرس اینتری را در سال 2015راه اندازی کرد، در مجموع 600 دعوتنامه برای مهاجرانی که ساکن ایالت متحده بودند و خواستار اقامت دائم هستند، را صادر کرد.
در سال های اخیر این رقم سالانه به بیش از 10 هزارنفر رسیده است، اطلاعات موجود در سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا نشان می دهد که 85 درصد از دعوت شدگان تابعیت غیر آمریکایی دارند.
به صورت قاطع ،افزایش نیروی کارماهری که قصد مهاجرات از ایالت متحده به کانادا را دارند، تابعی از استعدادها در ایالت متحده است که این امر به دنبال اطمینانی است که کانادا ایجاد می کند .

مهاجران موفق می توانند در عرض شش ماه یا کمتر براساس برنامه اکسپرس اینتری اقامت دائم کانادا را بدست بیاورند.
برای کارگران آمریکایی بسیار مهم است که با وجود اینکه چندین سال در آنجا زندگی کرده اند، آیا گرین کارت را می گیرند یا نه؟
تقاضای نیروی کار ماهر و با استعداد برای گرین کارت در سایر نقاط جهان بیشتر از مکانهایی است که گرین کارت در آنها ارائه می شود.
به علاوه، بعید به نظر می رسد که سیاستمداران ایالت متحده به علت ویروس کرونا برنامه مهاجرت را اصلاح کنند. در عوض، جلسات بعدی کنگره به روند بهبود آمریکا بعد از کرونا می پردازد. علاوه بر این، اصلاح برنامه مهاجرت دشوار می باشد، که با توجه به نرخ بالای بیکاری در ایالت متحده، شاهد صدور گرین کارت و ویزای موقت بیشتر برای نیروی کار خواهیم بود.

باتوجه به عدم اطمینان موجود درایالت متحده، نیروی کار ماهر در آمریکا و سایر مناطق جهان به کانادا خواهند آمد. کانادا علاوه براینکه 400000مهاجر رادرسال می پذیرد، مسیرهای مختلفی را به دانشجویان بین المللی و نیروی کار موقت خارجی ارائه می دهد. کانادا برای مهاجرانی که اجازه تحصیل و کار را دارند، شرایط اقامت دائم را فراهم می آورد که این یکی دیگر از ویژگی های بسیار جذاب چنین استعدادهایی است.
همه اینها را باید گفت، اما ما نباید سهم زیادی از نتیجه انتخابات ایالت متحده برای تحت تاثیر قرار دادن کانادا در نظر بگیریم، هرچند که اشتیاق افراد در ایالت متحده برای رفتن به کانادا هم وجود دارد. تا زمانی که ایالت متحده تغییر مسیر ندهد و میزان مهاجرت نیروی کار ماهر خود را افزایش ندهد ،کانادا قدرت خود را حفظ خواهد کرد.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا