ورود به کانادا

/directory/ganjicocom/editor/Free-Service-canada-for-n.jpg

ورود به کانادا لندینگ

 

بعد از لندینگ در کانادا اولین کارهایی که هنگام ورود باید انجام دهید


شروع زندگی در یک کشور جدید می تواند مشکل باشد و شما ممکن است در درک محیط جدید با چالشهایی روبرو شوید. راه و رسم زندگی روزمره افراد اینجا ممکن است برای شما غیرعادی بنظر برسد. در اینجا ممکن است بسیاری از امور نظیر: مسکن، بهداشت، آموزش، اشتغال، مدیریت مالی، حکومت، خرید، آداب و رسوم و غیره، با موارد مشابه کشور شما و یا کشوری که قبلا در آن زندگی می کردید متفاوت باشد.
ساختن یک زندگی جدید می تواند وقت زیادی را از شما بگیرد، بخصوص زمانی که شما اطلاعات درست و کاملی نداشته باشید و ندانید که چه باید بکنید. ما برای کمک به شما در این موارد، این راهنما را تهیه کرده ایم.
هنگامی که به کانادا وارد می شوید کارهای زیادی هست که برای استقرار در اینجا، باید انجام دهید. ما در چک لیست های زیر، مهمترین آنها را ذکر کرده ایم. اطلاعات کاملتری در مورد هر یک از این موارد وجود دارد که به همراه موضوعات متعدد دیگر در این راهنما گنجانده شده اند. 

 • کارهای اولیه در کانادا
 • کارهایی که به محض ورود باید انجام داد
 • کارهای خاصی هستند که به محض ورود باید فورا انجام شود. پس از آن، امور دیگری هستند که برای استقرار شما ضروری هستند ولی انجام آنها به زمان بیشتری احتیاج دارد. توصیه می کنیم نسبت برای انجام کارهای لازم به موقع اقدام کنید.


لیست کارهای مهمی که در طول دو هفته اول پس از ورود به کانادا باید انجام دهید بشرح زیر است:

در انجمن حمایت از تازه واردین به کانادا (اداره نیوکامرز) که اداره کننده استقرار شماست ثبت نام کنید.قبلا باید برای آن وقت بگیرید. اگر مقیم کبک هستید در فرودگاه می توانید از مامور مهاجرت وقت لازم را مشخص کنید.

 • محلی را برای زندگی پیدا کنید.
 • شماره بیمه ملی (SIN) خود را درخواست کنید  social insurance number
 • کارت بهداشت   Health / Santé را درخواست کنید. معمولا برای دریافت این کارت از شما اجاره نامه/سند خرید محل سکونت فعلی را درخواست می کنند. پس ابتدا محلی رابرای زندگی رزرو کنید سپس برای دریافت کارت بهداشت اقدام کنید.اگر در منزل دوستی زندگی می کنید، دوست شما می تواند مدرک اقامتی شما را در اداره بهداشت به جای اجاره نامه امضاء کند تا شما محل مورد نظر خود برای اقامت را بگیرید.
 • مزایای مالیاتی کودکان کانادا (CCTB) را درخواست کنید.
 • برای معافیت GST / HST درخواست کنید.
 • یک حساب بانکی باز کنید. بانک RBC برای شش ماه اول هزینه ای از شما نمی گیرد. صندوق امانات یکساله به رایگان دارد و به شما کردیت کارت طلایی با اعتبار 1000$ کانادا می دهد.
 • برای داشتن دکتر خانوادگی، نام خود را در لیست انتظار ثبت کنید.
 • در مورد درمانگاه های بهداشتی و خدمات اورژانس محلی، اطلاعاتی کسب کنید.
 • توانایی زبان خود را بیازمائید و کلاس های زبان انگلیسی را برای خود و خانواده تان پیدا کنید.
 • فرزندان خود را در مدرسه ثبت نام کنید.


اگر کارت اقامت دائم PR-Permanent Resident Card شما به آدرسی که در فرودگاه اعلام کرده اید نیامد، با اداره مهاجرت کانادا 8882422100 تماس بگیرید.
 
فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

کارهای مهم دیگری که باید انجام دهید


لیست دیگری از کارهایی که مهم هستند، اما انجام آنها نیاز به وقت بیشتری دارد و برای تثبیت اقامت شما و خانواده شما در کانادا مفید می باشد بشرح زیر هستند:
کسب اطلاعاتی در مورد آموزش، ارتقاء، و یا تائید مدارک غیر کانادایی 
یادگیری نحوه جستجوی کار در کانادا و نیز در مورد فرهنگ محیط کار کانادایی
تهیه نقشه ها و کسب اطلاعات در مورد حمل و نقل محلی 
درخواست برای گرفتن گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی
کسب اطلاعات در مورد محل های خرید
کسب اطلاعات در مورد فعالیت های تفریحی، ورزشی و هنری در منطقه خود
آگاهی در مورد حقوق و مسئولیت های قانونی خود
افزایش دانش خود در زمینه کانادا و استان محل اقامت خود
معاشرت و یافتن دوستان جدید
شهروند کانادایی شدن
برنامه ریزی برای آینده با استفاده از امکانات دولت کانادا
 

کتابچه مفید و رایگان برای شما:


سازمان مهاجرت کانادا کتابچه ای را برای تازه واریدن به کانادا یا کسانیکه قصد اقامت در آینده در کانادا را دارند، طراحی و چاپ نموده است، که بتوانند در روزهای اول بدور از گیج شدن به کارهای لازمه برسند و برای خود برنامه ای مدون داشته باشند. در این کتاب برای هر روز و هفته شما برنامه ریزی شده است. نسخه پی دی اف آن را از لینک آبی رنگ زیر می توانید دانلود نمایید:
کتابچه برنامه ریزی روزهای اول برای تازه واردان به کانادا (فرمت PDF - زبان: انگلیسی - حجم 7.14 مگابایت)

کتاب روزهای اول ورود به کانادا Newcomers Canada

خدمات اسکان رایگان به مهاجران کانادایی

 

مهاجران قبل از ورود به کانادا می توانند از خدمات اداره مهاجرت کانادا و اداره مهاجرت کبک استفاده کنند. نظر سنجی ها نشان می دهد که بعضی از مهاجران از خدمات اسکان اطلاع دارند، حدود یک چهارم آنها نمی دانند که چگون به این خدمات دسترسی پیدا کنند.

خدمات اسکان با بودجه دولتی کانادا به مهاجران تازه وارد کمک می کند، اما تعداد زیادی از آنها نمی دانند که چگونه باید از این خدمات استفاده کنند. 
براساس اولین گزارشات از نتایج خدمات اسکان، این خدمات بسیار مفید هستند. این گزارشات براساس نظرسنجی از مهاجران در سالهای 2018 و 2019 است. در کل 120.897 مهاجر مورد بررسی قرار گرفتند. حدود 55.370 مهاجر از خدمات اسکان استفاده کرده بودند و حدود 65.527 مهاجر از این خدمات استفاده نکرده بودند. 
همه افرادی که از این خدمات استفاده کردند گفتند که این خدمات بسیار مفید است و به آنها برای اقامت در کانادا کمک می کند. 
موفقیت خدمات اسکان به زمانبندی آن است. این خدمات برای افرادی که قبلا در کانادا بودند مفید نیست. بیشتر افرادی که مشکلی برای استفاده از این خدمات ندارند، با بودجه فدرال به این خدمات دست یافتند. 23 درصد مهاجران در سال اول از این خدمات استفاده کردند و کمک های لازم را دریافت کردند. 


نحوه دریافت خدمات اسکان قبل از ورود به کانادا


خدمات اسکان معمولا توسط بخشهای دولتی ارائه می شود و به شما قبل از ورود به کانادا کمک می کند. اداره مهاجرت کانادا حدود 1.259 بخش را در وبسایت خود آورده است. این خدمات برای افرادی است که اقامت دائم تایید شده یا همان برگه لندینگ را دارند و نه افرادی که ویزای موقت مانند مولتی را دارند. 
اداره مهاجرت کانادا به شما کمک می کند تا برای زندگی در کانادا آماده شوید. خدمات غیرحضوری در چین، هند و فیلیپین ارائه می شود، اما به علت شیوع کرونا بیشتر آنها به صورت آنلاین است. این خدمات به شما کمک می کند که اطلاعاتی در مورد زندگی در کانادا مثل مراقبت های بهداشتی، مسکن و حمل و نقل دریافت کنید. آنها با توجه به شرایط شما می توانند شما را به خدمات خاصی ارجاع دهند. 
اداره مهاجرت کانادا لیست خدماتی که به شما برای کار در کانادا کمک می کند را دارد. این منابع به شما در پیدا کردن شغل، نوشتن رزومه و به رسمیت شناختن مدارک شما کمک می کند. بعضی از منابع برای کسانی که در شغلهای معماری، مهندسی، تجارت، امور مالی، فناوری، ساخت و ساز، پرستاری کار می کنند، وجود دارد.
در وبسایت دولت کانادا لیست خدمات خاص اسکان وجود دارد. 

ابزاری برای استفاده از خدمات اسکان


اداره مهاجرت کانادا در وبسایت خود خدماتی را ارائه می دهد تا مهاجران به خدمات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. این شامل خدمات اسکان کبک نیست، چون کبک سیستم مهاجرتی خاص خود را دارد و از منابعی مثل سایتی برای جستجوی خدمات اسکان به فرانسوی زبانها استفاده می شود. اما یک صفحه در وبسایت مشخص شده که خدمات اسکان را برای مهاجران آینده کبک به زبان انگلیسی لیست کرده است. 

همچنین دولت کانادا وب سایتی را برای ارائه خدمات رایگان به مهاجران تازه وارد به کانادا راه اندازی کرده است.


کانادا چه خدماتی را به مهاجران جدید ارائه می دهد؟

انواع مختلف خدمات رایگان برای مهاجران جدید در کانادا را به شش دسته تقسیم می کنیم:

_خدمات پشتیبانی دولت کانادا: مربوط به ترجمه، مراقبت از کودک و حمل و نقل است. این خدمات برای افرادی که در استفاده از برنامه های اسکان اداره مهاجرت کانادا مشکل دارند مناسب است. بدون آنها افراد نمی توانند از خدمات اسکان استفاده کنند. 

_ خدمات ارزیابی نیازهای مهاجران: به مهاجران کمک می کند تا بفهمند که در محل زندگی خود چه خدماتی را نیاز دارند و چگونه آنها را دریافت می کنند. حدود 23 درصد از مهاجران از این خدمات استفاده می کنند، اما گزارشات اداره مهاجرت کانادا می گوید که اگر مهاجران بیشتری از آن استفاده کنند به آنها کمک می کند تا از این خدمات استفاده مناسب تری داشته باشند. این گزارشات باعث می شود تا اداره مهاجرت کانادا با نیازی های مهاجران آشنا شود.

_ خدمات اطلاعات مهاجران: در واقع اطلاعاتی را برای کمک به مهاجران ارائه می دهد. بیشتر مهاجران اطلاعات مربوط به خدمات اسکان را از دوستان خود دریافت می کنند، اما دومین منبع بزرگ اطلاعات، ارائه دهندگان خدمات اسکان دولت کانادا هستند. در بین افرادی که از این خدمات استفاده نمی کنند، اینترنت بزرگترین منبع اطلاعات بوده، اما مهاجران کمترین استفاده را از این منبع دارند. 

_ خدمات آموزش زبان مهاجران: آموزش باعث تقویت مهارت زبان مهاجران می شود. اداره مهاجرت کانادا بیشترین بودجه خود را برای آموزش زبان اختصاص داده است. این امر باعث موفقیت مهاجران در کانادا می شود. این موضوع به مهاجران در پیدا کردن شغل و برقراری ارتباط با افراد محلی کمک می کند و اینکه برای شهروندی کانادا مهاجران باید به سطح اولیه ای از زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشند. 

_خدمات اشتغال مهاجران: نحوه کاریابی به مهاجران کمک می کند تا برای کار در کانادا آماده شوند. خدمات بلند مدت و کوتاه مدت شامل کاریابی، راهنمایی، صدور مجوز و گواهینامه، مهارت های جستجوی کار و هماهنگ شدن با خدمات و مشاوره شغلی است. حدود 78 درصد از مهاجران گفتند که این خدمات آنها را برای بازار کاری کانادا آماده می کند، اما مهاجران از خدمات اشتغال نسبت به خدمات اسکان استفا ه کمتری دارند.

_ خدمات اجتماعی عمومی برای مهاجران: این خدمات به آنها کمک می کند تا با دوستان خود ملاقات کرده و در فعالیت های اجتماعی شرکت کنند. بعد از خدمات اشتغال، مهاجران کمترین میزان استفاده از خدمات اجتماعی را داشته اند. حدود 60 درصد از افرادی که از این خدمات استفاده کردند، گفتند که از طریق سازمانهای اجتماعی با دوستان نزدیک خود ملاقات کردند. هم مهاجران و هم افرادی که از این خدمات استفاده نکردند به میزان کاملا برابر در فعالیت های اجتماعی شرکت کردند. آنها بیشتر مشغول فعالیت های مذهبی بودند، بعد از آن در فعالیت های مدرسه، فرهنگی و ورزش و تفریح فعالیت داشتند. 

اگر شما به عنوان تازه وارد در کانادا سوالی داشتید در تلگرام و واتس اپ و اینستاگرام سازمان گنجی(لینکهای پایین سایت) بپرسید، سعی ما بر این است در کمترین زمان پاسخ شما را ارائه دهیم. 

مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

 • برنامه های مهاجرتی کانادا
 • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
 • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن